Regliyken Kur'an meali okumak günah mı?

Bu dönemde okuyomıyoruz ya mealini de okumak güna olur mu?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• alıntı...

Kadınların başı açık meal okumaları caizdir. Âdet halindeki kadınların da meal okumaları caizdir. Çünkü meal Kur'an-ı Kerim'in aslı gibi değildir.

Cünüp, âdetli veya lohusa olan kadın Kur’ân âyetlerinden hiç birini okuyamaz, caiz değildir.

Şayet içerisinde hem Arapça Kur'an, hem de meal birlikte bulunuyorsa, bu şekildeki Kur'an'ı hayız halindeki kadın veya abdestsiz bir kimse eline alamaz. Hayız halindeki kadınlar içerisinde Arapça Kur'an bulunmayan mealleri alıp okuyabilirler.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Günah değil.

0|0
    0|0
  • Kuran-ı Kerimin olmadığı sadece tükçe meali olan kitabı okuya bilirsiniz caizdir. Çünkü meal Kuran-ı Kerimin aslı değildir.

0|0
    0|0
  • Günah diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Arapçayla bir fark var mı sence

0|0
    0|0
    • o zaman neden biz hep arapçasını okuyoruz Türkçesini okumak daha iyi değil mi anlamak lazım

• Bu kitap alemlere inmiş bir kitap değil mi? evrensel yani , o halde bir ingiliz müslüman da mı arapça öğrenmek zorunda? Arabistan a indiği için onların dilinde inmiş ben neden arapça öğreneyim ki meali varken?

• Tamam sen mealini oku sıkıntı yok arkadaş

• sadece dua okuyabilirsin. Kuran okunmaz

0|0
    0|0
  • Mantıken okunmaması gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu konuyu bende çok düşünüyorum ya.. herkes farklı bişey söylüyor. Ama düşündüğüm zaman içinde normal hayattan kelimeler var hep.. dağ, taş, insanlar, yemek, içmek, uyku.. o zaman Arap bir kadın regl iken konuşmuyor mu? Çünkü hep kuranda geçen ayet ve kelimeler..

0|0
    0|0
  • Okunmaz gunah

0|0
    0|0
Yükleniyor...