Cinayet işlemiş bir çocuk gördüğünüzde ne tepki veriyorsunuz?

'Neler yaşamış kim bilir, suça nasıl sürüklenmiş, ailesinde neler görmüş ki böyle olmuş?' diye düşünebiliyor musunuz?
Cinayet işlemiş bir çocuk gördüğünüzde ne tepki veriyorsunuz?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Sabah sabah pek iç açıcı bir konu olmadı tabi :) bu zamanda cocuklar aileden cok sosyal çevreden etkilendiği için teknoloji bir cocuğun en büyük düşmanı tek beyinden çıkan fikirler düşünceler beyinciklere aktarılıyor kimi bunu iyi yönde kimiside kötü yönde kullanıyor.

1|0
    0|0
    • Çocuk daha teknoloji ile tanışmadan yine aile var ama. Ben hala ailenin en büyük etken olduğunu düşünüyorum.

+Sabah Sabah olmamış gerçekten de :/

• Kurtlar Vadisi kısmı ayrı bence. Yani ilk çıktığı zamanlarda izleyen kesim daha çok ergenlik donemindeydi ve o dönemde de sosyal ilişkiler daha önemli olduğundan başkalarına kendini kanıtlama amacı vardı. Önlerinde de Türkiyeyi kasıp kavuran bir örnek vardı :)

*Yani bunlar pozitif bilimler değil sonuçta, herhangi bir kesinlikten söz edemiyoruz tabi ki. Ben gördüğüm duyduğum kadarıyla aileyi daha çok önemsiyorum sadece :)

• Onda bende hem fikirim seninle fakat şu an ailelerin yaptıkları hata çocuklarına teknolojiye tam erişim hakkı vermesi bu en büyük yanlışlardan birisi

En İyi Kız Görüşü

• Çok üzülüyorum.
    Hepsinden önce ailesinde ki psikolojik sorunlari dusunuyorum.
    O da her çocuk gibi mutlu bir aile de olsaydi iyi bir anne babaya sahip olsaydi bunlar gelir miydi ki bu çocuğun başina diye.
    Tabi kiziyorum sonuc da bir cinayet işledi ama o daha bir çocuk onun yaşadiklarini yaşamadim görmedim diye düşünuyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Katil doğanlar! Saf körpe bir beyinin böyle bir şey yapmak ya sonradan işlenmiştir oyun, film. Ya da evde şiddet vardır. Hiç biri değilse akrabalarından biri katildir. Onun genini almıştır.(Katillik genetik olarak bulaşabilir.)

1|0
    0|0
  • çocuktur yapar okadar. xd

1|0
    0|0
  • Asıl buna hüküm verecek hakime yazık, ne yapsın ki adam çocuk yaptığının mahiyetini bile bilmiyordur 13 -14 yaşına gelene kadar zor yani òlüm hakkında gerçek bir fikir sahibi olmak.

1|0
    0|0
    • Türkiyede olsa 12 yaşına kadar cezai ehliyet yok zaten. Ama başka ülkelerden 12 yaşında cezaevine konulan çocukları okudum, değişiyor demek ki.

• Yok farklı açıdan bakmadım, yani zaten ölümü anlayamadığı sebebiyle ceza bicilmeyecektir diyorum. Ama bu durumlarda hakimin işi zor tabi ki her türlü.

• Okey ben anlamadım galiba ilkinde ;)

• ailesiyle felan alakası yok çocuk kazayla öldürmüş korkup paniklediği için saklamış olabilicek bir durum aslında ama saklaması hata olmuş hemen gidip haber verseydi hapse girmezdi

1|0
    0|0
    • Ailesiyle falan alakası yok derken? Ayrıca bu çocuktan bahsetmiyorum genel olarak söyledim, tabi ki aile ile alakası var. Seninki biraz klasik hukukçu yorumu oldu :)

• :) ah pörty ah

• Vay be Kanka 😎 ne öldürdün Bee 😄

1|0
    0|0
  • Hic dusunmemistim 😕

1|0
    0|0
  • Kucukken yedigim dayaklar ve beni sadistlestiren korkularim sonrada sigindigim allah

1|0
    0|0
  • Hep görüyorum maalesef..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Katılıyorum kesinlikle normal bir zihne ait değil...

1|0
    0|0
  • Farkında bile değildir bence yaptığının.😕

1|0
    0|0
Yükleniyor...