Düşüncelerinizi öğrenebilir miyim?

İyi geceler arkadaşlar :) Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum. Sizde tahmin edersiniz ki bölümümüz de kız sayısı erkeklere göre bariz bir şekilde daha az, doğal olarak bu meslekte çalışan bayanlarda erkeklere göre az kalıyor. İnsanların kafasında bilgisayar dedin mi uzmanı olarak akla bir erkek geliyor hemen. Kızlara sen ne anlarsın muamelesi yapılıyor, ya da hiçbir zaman yeterli bulunmuyor vs. Sorum şu: Siz bu bölümde okuyan kızlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden :)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• İst Uni bilg. Müh. Mezunuyum. Daha sonra yüksek de yaptım. Sınıf mevcudu 70 idi. Hemen tamamı diploma aldı. Ama içlerinde benle birlikte 7 mühendis ya vardı ya yoktu...
    Meali;
    Sadece kızlar değil, erkekler de ne anlıyor ki?

Ayrıca evet, genel olarak erkekler daha iyi anlar bu işlerden. Genel geçer bir durum bu. Dişi olmakla ilgisi yok. Erkekler bilgisayarlarla daha çok ilgili olduğundan kaynaklanan bir durum. Bayanların kafa genel olarak biraz daha zor basar mühendisliğe. Bu tüm mühendisliklerde böyle ama.

Ha bu demek değil ki bayanlar aptal. Yooo. Ben çok zeki, çok iyi mühendis bayanlar da gördüm. Hatta biri yüksek lisansdaydı. Çok saygı duyardım kendisine. Öyle zekiydi ki bir bakışta şak diye anlardı. Ama az, nadir çıkıyor işte öyle bayanlar. Tarihde de vay anasını diyeceğimiz büyük bilgisayar / elektronik müh. bayanlar vardır. Demekki çalışınca oluyor.

Sende bilgisayar mühendisliğini önemsersen. Berkecan ile sürteceğine derslere girip anlarsan (bizim bölümde mühendis olmaya değil koca bulmaya gelirlerdi mesela) aklını vererek, diploma almak içi değil, mühendis olmak için uğraşırsan sen de olursun. Ama sırf diploman var diye benden mühendis muamelesi beklemeye kalkarsan iki yanağından öperim. Mühendis olmak çok, çok ayrı bir olay.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katılıyorum söylediklerine. Okula gidip gelmekle mühendis olunmuyor malesef. Bunun bilincinde çalışıyorum zaten. Bende ist. ünideyim bu arada :D

• Ooo iyi iyi kaçıncı sınıf? Ortalaman kaç?

Orda bir Selçuk hoca var. Benden selam söyle. Hangi Erdem derse "Kelimelikte 1-0 yenmesine tahammül edemediğiniz Erdem" dersin. Hatırlasın da morali bozulsun bir . :)

Sertbaşla da takışma. Adam inatçı. 100lük kağıdıma 85 verdi. Neymiş? Cevabım cevap anahtarındaki gibi değilmiş. (Ki soruya daha iyi cevap verdiydim, çalıştırdı etti çalıştı, çalışıyor evet dedi ana doğru olduğunu kabul etmiyor hala. yine 85...). Yani bölümdeki koca koca prof olmuş hoca bile ne kadar "mühendis" anlamışsındır.

Sadece noktaları öğrenirsin okulda. O noktaları birleştirmek mühendisin işi.

Şimdiden başarılar müderris hanım.

• teşşekkür ederim:D

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• Birsey dusunmek zorundamiyiz anlamadim dusunsek kabahet dusunmesek kabahat :) Iyi iste ne guzel bir meslek sahibisin. He bilgisiyar ha makine ha tip. Erkeklerin oldugu bir mekan hos karsilanmaya bilir belki ama sen kendini bildikden sonra onda bir problem yok.

0|0
    0|0
  • Kadın her meslekte her alanda duygusaldır aynıdır.. bilgisayar üzerine bir erkek hackerliğe merak uyandırıp uğraşırsa kadınlar da çiftlik oyunları vb. merak sarıp üretir uğraşır kanımca

0|0
    0|0
  • format atıp crack yapıyosan sen adamsın :D

0|0
    0|0
  • problem yok meme popo kuku bacak bunlar önemli

0|0
    0|0
  • Bende bilg müh yim benim zamanımda sınıfın yarısından çoğu kızdı. Öyle bir anlatmışsın ki duyan bilgisayar müh değilde inşaat mühendisi sanır

0|0
    0|0
    • öyle mi hangi üniversite

• hadi ya gerçi iş bulma sıkıntısı olacağını biliyordum ama 1 seneyi geçmiş ama

• Sen nerde okuyosun

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...