Sağlıkçılar buraya :) Genç yeryüzü doktorlarını biliyor musunuz? Hiç duydunuz mu?

Hayatını iyiliğe adamış doktor, hemşire ve daha bir çok sağlıkçının toplandığı çatı gyyd (genç yeryüzü doktorları ) :)
Kısaca bahsediyim size :) Gyyd kapsamında her dönem afrika ya sağlık çalışanları gönderiliyor ülkemiz tarafından. Bu tamamen gönüllük esasına dayanıyor. Yani orda zor şartlarda alanınız ne olursa olsun ne yapacağınıza orda karar vereceğiniz bir ortam. Yani orada anestezi uzmanının da yapacak bir şeyi var her ne kadar anestezi için gerekli şeyler pek bulunamasa da...
Hepiniz duymuşsunuzdur. Afrika daki çocuklar hiçbir şey yiyememelerine rağmen karınlarının neden şiş olduğu karmaşasanı. Şöyle ki vücut 10-12 saatlik açlıkta önce glukozları yani karbonhidratları sonra yağları sonra proteinleri harcıyor. Ki proteinleri harcamaya başladıysa o vücut iflasa doğru gidiyor demektir... Afrika da ki çocuklarda da durum tam anlamıyla böyle. Protein yıkımı başlıyor artık vücut için gerekli olan o yapıtaşlar yıkılıyor ve imkansızlıklar yüzünden onlarla hatta yüz binlerce çocuk ölüyor. Gyyd nin amacı da bu yavrucaklara yardımcı olmak. Ordaki bir insan populasyonunun göz göre göre yok olmasına razı olmayıp bir şeyler yapmak.

Sağlıkçılar buraya :) Genç yeryüzü doktorlarını biliyor musunuz? Hiç duydunuz mu ?
Bu fotoğrafta ünlü bir doktorun afrika anılarından :)

Uzun lafın kısası bu tecrübeleri duymak isteyen dinlemek isteyen kişileri konferansımıza bekleriz :)
https://m.facebook.com/GencYeryuzuDoktorlari/ bu facebook adresimiz takip edebilirsiniz :)

Sağlıkçı o kadar çok kişi var ki şurda :) Ankara da olan herkesi bekliyoruz :)

Güncellemeler:
@Dostoviski

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Açılın ben doktorum :D

1|0
    0|0
    • Bak bunda gizliydim sırf etiket olsun diye açtım yani degerini bil :D

• teşekkür ederim herşey karşılıklı :D

Erkekler Ne Diyor 2

• bunu düşünen arkadaşlarım var. o değil de yanlış bilgi verme insanlara

1|0
    0|0
    • Ya yine ne yanlış bilgi verdim :D Çömezim napiyim of :D

• Doğru düzgün öğrendim zaten

• iyi öyle olsun

• Gönüllü olacaklarını hiç zannetmiyorum tabi 3 5 macera arayan insan dışında..

1|0
    0|0
    • Şu an gönüllüyüm inşAllah o zaman da mezun olunca yani gitmek istiyorum 😊

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...