Sizce ablamın dediği doğrumu?

26 yasında ablam var 4 senelik evli ve kapalı (sadece kendi evinde açılıyor) dinimize çok düşkün ben onlarda kalıyorum şuanda vucudu tam istediğim gibi ben bugün ona çok seksisin ablam Eniştem çok şanslı senin gibi karısı olduğu için dedim o da seni alanda yaşadı güzellik dedi bende yok be benim kalçam küçük baldırlarım kalın hiç kadınsı durmuyorum dedim o da olsun sen bir büyü evlen kocan seni güzellestirir daha çocuk sayılırsın onlar 2. planda sen onları bosverde kızların dövme yaptırıyo hızma yaptırıyo piersing yaptırıyo o kızları görünce rahatsız oluyorum hatta erkeklerinde bağzıları yaptırıyo midem bulanıyo dedi bende evet bende rahatsız oluyorum dedim o da ama ben sokakta başı açık olan kızları görünce de çok rahatsız oluyorum benim saclarımı ve vücudumu kocamdan başkası göremez evde kısa gecelik giyiyorum saclarımı düzleştiriyorum kocamın yanında ama sokakta asla öyle gezmem sende öyle ol bak sevmiyom öyle kocasından başka yerde kendini gösteren kızları çok günah ve çok itici onlar dedi sizce doğru mu diyo acaba

• Başından sonuna kadar haklı bende rahatsız oluyorum öyle insanlardan ablan en doğru insan onun gibi olmalısın
    28% (11)69% (27)49% (38)Oy Ver
  • Onu bilemem ama asla kimseyi dinleme kendi kararlarını kendin ver
    51% (20)21% (8)36% (28)Oy Ver
  • Ablana söyle bizde onun gibilerden rahatsız oluyoruz
    21% (8)10% (4)15% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bence nerde nasıl davranacağın sana kalmış. Ablana gelecek olursak saçı görünüyor diye kimse onunla yatmayı hayal etmiyor ya da etek giyiyo diye düşünmüyor. Düşünenler var evet ama onlarda yine dinine çok düşkün olan insansılar. Bir insanın fikri neyse zikri de odur. Edep kapanmayla olmuyo sonuçta demi :D

2|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Bu ne çirkin bir düşüncedir. tamam fikirleri olabilir ama başka insanlara saygı duymalı. hakaret etmekte ne demek. B dedim ben ama ablanızın yaptığı hiç hoş değil

2|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Ablan eşine karşı tutumunda ve senin geleceğinle ilgili söylediklerinde haklı. Ancak zihni şeytandan besleniyor. Midem bulandı sabah sabah...

2|1
    0|0
  • ablanın beyni yanmış hacı :/

4|1
    0|1
  • 1-islamiyette normal olan eşlerin ewinde isteği şekilde giyinip süslenirken , dışarıda dikkat çekmiycek ve abartısız kıyafetler giymesi gerektiğidir.
    2- ablanın kendi fikirlerine söylemlerine gelirsek ona kendi yaşam tarzından farklı olan ınsanların tarzları itici geliyor ki buda gayet normal bir durum
    ÇÜNKÜ biliyoruz ki çarşaf giyen bir kadın mını eteklı bır kıza nasıl ters algılarla bakıyorsa. burada en iyi görüş seçtiğin kız arkadasın soylemınde oldugu gıbı kapalı olan insanlara da rahat giyim tarzı olanların ters bir algısı var (bütün bir genelleme değil). neticede onun dini anlamda günah dediği durumda haklılık payı var. onun dışındaki görüşler herkese göre değişir sende kardeşi olduğun için sana böyle bir konu hakkında söylemde bulunma ihtiyacı hissetmiş. belkide bu kadar şeyi boşa yazdım en nihayetinde final cümlesi : nasıl istiyorsan öyle yap seçim senin :)

1|0
    0|0
  • şimdi sen neden rahatsız oluyorsun dövmeden mi açık olmaktan mı? ve sen kapalı mısın.. ablan gecelik giyiyorsa bunun sorunla ne bağlantısı var

1|0
    1|0
  • bağnaz

1|0
    3|1
  • a cevabını veriyorum ama acık olanları da dışlaymayız. Ablandan dua istiyorum vesselam dinle ablanı

1|1
    1|0
  • Ablanın ve senin dünya görüşünüz yok bence. Mesele kapanmak açılmak degil beynin örümcek ağıyla kaplanmaması.

1|0
    1|0
  • ablan doğru söylüyor

1|0
    1|0
  • Ablanla sen bir gun oturup ' project x ' i izleyin. Fakat yaninda votka falan da icin. Uzerine atlamazsa bu yorumu begenme

0|0
    2|0
  • örf, adet. kültür, inanmak gerekliliği gib kavramlar sana hoş geliyosa bence a şıkkı en doğru cevap

1|0
    0|0
  • Helal olsun ablana

1|0
    1|1
  • ya açık olsaydınız kerhaneden toplardık sizin gibi abazaları mazzallah :D

0|0
    2|0
  • Ablanin numarasini verseneee

0|0
    2|0
  • Burada Allahın emri var kapanın diye kimseye söz düşmez

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Birincisi sorunun cevabı olarak ; kendi kararını kendin ver.
    İkincisi; evet ablan haksız , saçı açık gezmek kendini diğer erkeklere göstermek bana bakın demek anlamına gelmez , başını örtüp taytla gezen hanımlarda görüyoruz.
    Bu tamamen kişinin tercihi , giyinmeninde bir usturubu vardır uçlarda yaşamamak lazım ne kapalı olarak ne de açık olarak...

2|0
    0|0
    • Asıl itici olanlar başını örtüp açık saçık giyinenler bence başı açık olanlar değil

• Bencede, kendi kararını kendin ver.

• Kesinlikle C diyorum.. O günah bu günah o haram soğudum ya ne biçim dindir müslümanlık ya her şey mi kadınlar üzerine kurulu olur? Mantıklı düşününn lütfen ya az mantık..

2|1
    2|1
  • Onu bilemem

1|0
    0|0
  • Ablan olması gerekeni yapıyor aslında.

2|0
    2|1
  • Dışı seni, içi beni yakar dedikleri bu olsa gerek.

1|0
    0|0
  • Ki seye karışmaya hakkı yok

1|0
    0|0
  • hayat senin hayatın

1|0
    0|0
  • neyin kafasını yaşıyorsun?

0|0
    2|0
    • Sanane canım
      Ben fikir alıyorum burada yorumlamak sanamı kalmış bunları ben demiyom ablam diyo

• Beyin var mı sende

• ablanınkiyle seninkinden daha çok var o kesin

• Bak ablanın üslübunun doğru olduğunu söyleyemem. Dindar biri kesinlikle açık kimselerle ya da farklı düşüncedeki kimselerle ilgili konuşurken bu kelimeleri kullanmamalı.
    Ben kendi adıma söyleyeyim. Kıskanç bir kızım kabul ediyorum, erkek olsam daha da kıskanç olurdum. Çünkü artık millet kardeşini annesini bile arzulamaya başladı. Erkek olsaydım eğer bir kızla evleneceksem onun güzelliğini sadece ben biliyim isterdim, ona sadece ben iltifat edeyim. Bütün makyaj malzemelerini benim için kullansın, sadece benden güzel şeyler duysun isterdim.(kesinlikle zorlayarak değil) eğer benim gördüğümü başka erkekler de görecekse, başka erkekler de benim gibi iltifat edecekse benim farkım ne? diye sorardım. Kadınlar fıtrat olarak güzel yaratılmış, yeri geliyo güzel giyinenlere biz bile bakıyoruz. O yüzden erkeklerin biraz daha hassas olması çok normal
    Ha ama tesettür bunun için olmamalı asla. Bunun için de farz edilmemiştir zaten. Allah bizi yoktan var etmiş istese erkeği daha iradeli yaratamaz mıydı? Bunun adı imtihan. Erkek bakmak ister, kadın bakılmak ister. Erkek beğenmek ister, kadın beğenilmek. O yüzden erkeğe bakma, kadına kapan denmiştir. Tam tersi olsa adı imtihan olur muydu?
    Allah için fedakarlık yapmak fedakarlıkların en güzelidir. bir kadının yapabileceği en büyük fedakarlık da tesettüre girmektir. Düşünsene, hiçbir erkeğin bakmayacağını, kimse tarafından beğenilmeyeceğini bile bile kapanıyor bir kadın..

Başörtüsü İslamı temsil eder. Bayraktır, sancaktır. Mesela ben Beşiktaşlıyım bir ara çok fanatiktim ve hep Beşiktaş forması giyerdim. Herkes benim Beşiktaşlı olduğumu bilsin isterdim. Kapanmak da bunun gibi, ben Müslümanım çok şükür, ben kapalıyım, bununla gurur duyuyorum demektir başörtüsü..

Yani bir kadın erkeklere görünmemek için değil, Allahın rızasını kazanmak için kapanır. Diğerleri bahanedir, imtihanın bir parçasıdır.

Başörtüsü Allahın bir lütfudur, çok büyük şükür nedenidir..

1|0
    0|0
    • Harika bir görüş eig seçmemis olsam bunu eig secerdim ben şu an kapalı değilim ama düşünüyorum kapanmayı siz kapalı mısınız?

• Hahaha iyi fikir bak bunu bir düşüniyim :D

• :D :D

Yükleniyor...