Neden ergenlik anneye babaya saygısızlıkla başlayıp sonu gelmez hatalara sürükler?

Ne yani bu çocukların içine cinmi kaçıyo? Bu ergenlik neden iyi şeyler yaptirmiyo anlanadim 😕

0|0
26

En İyi Erkek Görüşü

• Anne baba iyi olsunda yaptırtmasın

1|0
    0|0
    • Mesela merak ettim benmde erkek evladim var ve bilmek istiyorum ailelerin yanlislarini

• çocuğun yanında kavga etmeler, evde durduk yere huzursuzluk çıkarmalar, maddi olarak sıkıntı yaratmaları , fazla sıkmaları vb.

• Himmm. Saol ablacm yanıtladgn için. Çok şukur oyle bir sorunumuz yok ama sen dertlisin bu konuda sanirim.

En İyi Kız Görüşü

• Evet ya cok pismanim vicdan azabindan geberecem anama babama kan kusturdum :(

1|0
    0|0
    • Ah güzelim üzülme anneler babalar evlatlarına küsmez onemli olan anlamış olman. 😊

• Ama kalbiniz kiriliyor sende bir annesin abla kim bilir ne zorluklar gecirdin geciriyosun tam serpildigi zaman seni begenmesin karsi gelsin of of valla ölene kadar itaat etsem telafi edemem gibi. Burdan ergen kardeslerime sesleniyorum yapmayin cocuklarim yapmayin evlatlarim :) :)

• Bigün baba olunca anlarsin dedimi annen sana 😊eminim demistir ozaman anlarsin zorluklarini ben annemden milyon kez özür diledim oglumu kucagma aldigimda ☺

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Ergenlik bireylerin hem soyut düşünme yeteneklerinin geliştiği dönemdir hem de fizyolojik bir değişimin dönemidir. Eğer öncesinde çocuk buna hazırlanmamışsa bazen büyük çatışmaların başlamasına neden olur.

1|0
    0|0
    • Nasil hazırlayacağız peki bir fikrin varmı?

• Yani her halukarda bir tanimazlik olacak bunu normal karşilamak zor aileler için bazen bikip ne hali varsa görsün diyenler bile var. Bu konuda kendimizi nasil eğitebiliriz.

• Tanımazlıktan kastınız asilikse bu yoruma göre değişir ve kişiye göre de değişir. Bazı çocuklar çok uysal olurken bazı çocuklar saldırgan olabiliyorlar. Bu konu da yazılmış çok fazla kitap var, bunları okuyabilirsiniz.

• Karar verme mekanizmasının geliştiği dönem. Deneme yanılma dönemi. Bu süreç bittiğinde karakter şekilleniyor.

1|0
    0|0
  • yürek yediklerinden :)

1|0
    0|0
  • çocuğun mu var derdin var abla yaa

1|0
    0|0
    • Daha büyümedi ama hazırlikli degiliz bu konulara 😆

• Yani dediğin dogru vermemek lazm sokaklarda oynamaninda tadini bilsin. Ama artik sokaga biraktgn cocugu 5 dk sonra bulamiyosun organ mafyasi dilencisi ay allah korusun.

• amin cümlesini o yüzden çocuğu parka getirmek gezdirmek lazım biraz

• Yaş kaç?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...