Kötülüklerin olmadığı bir dünya istiyorum?

Kötülüklerin olmadığı bir dünya istiyorum... hiç bir kötünün olmadığı... dünyanın dengesi bozulur demeyin istiyorum işte istiyorum.. ailelerin mükemmel olduğu.. akrabaların mal mülk peşinde koşmadıkları, insanların iş yerlerinde dedikodu yapmadıkları, birbirlerini kıskanmadıkları bir dünya istiyorum... komşusu açken tok yatan bizden değildir sözünün beynimize her anlamda kazındığı bir dünya istiyorum insanların gözlerinin içine baktığımda acaba aklından ne sinsilik geçiyor demeyeceğim onun göz pırıltısındaki sevgiden parlayacağım bir dünya istiyorum savaşların, açlığın, kıtlığın olmadığı bir dünya istiyorum. kızların veya erkeklerin birbirinin sevgililerine bırak arkadan boynuz takmayı bacım kardaşım gözüyle baktıkları bir dünya istiyorum herkese güvenmek herkesle iyi olmak geçinmek her insana baktığımda bu da bir canlı hemde yaratılanların en şereflisi olan bir canlı diyip onunda aklı, kalbi, duyguları, nefesi olduğunu hiç unutmayıp ona göre davranan insanlar istiyorum. sevgi, huzur, mutluluk istiyorum.çok mu şey istiyorum...

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bende senin gibilerinin cogunlukta oldugu bir dünya istiyorum Idil yegenim benim.
    Nüfus cüzdaninda dūnyali ; dogdugu yer
    Türkiye, 26'ya 45 doğu meridyenleri ile 36'ya 42 kuzey paralelleri arasında yeralmaktadır.
    Inanci islam
    yazsin yeter bana.
    Bunun icin cok caba göstermek gerikiyor.
    Degilmi?

0|0
    0|0
    • Evt amcacım hemde çok ama iyiler arttıkça iyi olmaktan yılmadıkça olacak bir iş bu;)

• Izin verirsen takip etmek isterim senin gibi birisini.
      Olurmu? Yegenim.
      Ne garip degil mi? Uzaydan bakinca o kücücük küre icinde ne sorunlarla savas veriyor.
      Evrensel düsünmenin zamani coktan gelmis. hala aclik savaslar irkcilik adaletsizlikle mucadele ediyoruz biz.
      Yazik gercekten. hemde cok yazik. yaradilisimiza ters bunlar bence

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• öyle bir dünya yok maalesef

0|0
    0|0
    • Herkes kendi önünü süpürse her yer tertemiz olur. çin atasözü diyeceğim o ki biz iyi olursak ve iyi olmak için insanları teşvik edersek sonunda her yer iyilerde dolmaz mı?;)

• Çok teşekkürler aminn:) cümlemizin hayali diledikleri başka bir insana zarar vermediği sürece gerçekleşir:)

• ama sanırım sadece ütopya olarak kalacak :(

• Evet, çok şey istiyorsun..
    İstemekte sorun yok iste tabi ki ama imtihan için geldiğimiz bir dünyada bunların olmaması sence mümkün mü?

Yalnız öbür dünyada böyle bir yer var :) Burada sabredebilirsek, belki orada olabiliriz..

0|0
    0|0
  • iyiler bitmedi bu kadar da sanırım ama haklısın bende kötülüğün olmadığı bir dünyada yaşamak isterdim

0|0
    0|0
  • onu bende istiyorum da işte

0|0
    0|0
  • Cennet istiyorsun sen, ama bu dunya sikinti ve imtihan yeri, kiyamete kadar bu sekilde gidecek, maksat iyi ile kotu ortaya ciksin,

0|0
    0|0
    • Doğru dedin imtihan yeri bende şöyle istiyorum cennet geniş tabiki kötülerde günah işleyenler ise cezasını çekmeliler...

• İnşallah kıyamet kopmaz doğrular yanlış yanlış doğru oldu bir büyüğümün dediği gibi...

• Hayirlisi Allahtan

• Güzel fakat çok zor :)

0|0
    0|0
  • Sen çok yanlış gelmişsin. Burası dünya ve hep kötülük olucak.

0|0
    0|0
  • Çok zor her pozitifin bir negatifi vardır dünya bunun üzerine kurulu

0|0
    0|0
  • ben de

0|0
    0|0
  • Cok uyuman lazım Rüyan da belki bulursun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...