Yılbaşı kutlaması yapacak mısınız?

Çoğunluğu müslüman olan bir ülkede her yıl sonu bu tartışmalar başlar. Siz yılbaşı kutlaması yapacak mısınız?

Yılbaşı kutlaması yapacak mısınız ?

• Kutlayacağım.
    24% (18)36% (20)29% (38)Oy Ver
  • Kutlamayacağım
    67% (51)60% (33)64% (84)Oy Ver
  • O gece köpek gibi içeceğim.
    9% (7)4% (2)7% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|18

En İyi Kız Görüşü

• Ksde kopacagim buyuk ihtimal:/

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 30 Aralıkta son vizem var. 31 Aralıktan itibaren tatildeyim ve o gün tatile çıkışı kutlamayı düşünüyorum :)

Yılbaşı kutlamak bana saçma geliyor, insan bir yıl daha yaşlandım diye niye kutlama yapar ki :)

Bir de, müslümanlıkla alakalı bir yazı yazmışsınız ya, bunun müslümanlıkla ne alakası var? Hristiyan bayramı falan değil sonuçta, o, 25 Aralıktaki Noel. Yılbaşı farklı bir durum.

0|0
    0|1
    • Ben müslümanım kutlamam diyenler oluyor ya o yüzden :)

• Muslumanlarin yilbasi hicri yilbasi o yuzden kutlamiyorum ben

• @FISEBILILLAHH

Cevabınızı benim yorumum altına yazmak yerine direk sorana görüş olarak bildirmeniz mümkün mü?

Hadi yazdınız, bende bir şeyler diyeyim, bana "müslümanların yılbaşı hicri yılbaşıdır" diyen bir ayet ya da herhangi bir (sahih) hadis gösterebilir misiniz?

Sanmıyorum. Nedenine gelince, yılbaşı dediğimiz şeyin dinlerle alakası yoktur. "Noel" ile "yılbaşı" farklı kavramlardır. Noel de (25 Aralık) Hz. İsa'nın doğumunu kutlar Hristiyanlar, yılbaşı ise dediğim gibi dini herhangi bir geçerliliği olmayan, Dünyanın, Güneşin etrafındaki bir tur dönüşünü tamamladığı ve yenisine başladığı gündür. Ek bir özelliği yoktur.

He şu var, bu gece yılbaşı hadi gidelim bir içki içelim, zina yapalım diyenler var, onlar, yılbaşı olmuş ya da olmamış fark etmiyor her zaman günah. O yüzden bununla karıştırmaya gerek yok.

Kızlar Ne Diyor 21

• Hristiyanlar noeli kutlar sadece yeniyılı değil onlar için anlamı başkadır bizim için başkadır o yüzden bu olayı büyütenleri anlamıyorum :) ben yeni bir yıla gireceğim ve eskisinden daha güzel olmasını diliyorum hepsi bu :) eğlenmek de cabası zaten kaç tane özel gün var ki eğlenebileceğimiz :) bence derin anlamlar aramayalım :)

0|4
    0|0
  • Kutlamam ben.

0|4
    0|0
  • ders çalışmam lzm bir kaç arkadsım davet ediyor ama büyük ihtimal gidemeyeceğim

0|1
    0|0
  • Kutlamam.

0|1
    0|0
  • B dedim😔🏃🏃

0|1
    0|0
  • İşte olucam o saatlerde :D

0|1
    0|0
  • C dedim :/

0|1
    0|1
  • Hayır kutlamayacağım

0|1
    0|1
  • Yılbaşı gecesinin diğer gecelerden bir farkı yok benim için. Müslümanlar bunu neden bu kadar kutsallaştırıyor hiç anlam veremiyorum gerçekten

0|0
    0|0
  • Adam gul gul oldurdu beni ya xD 😂

Kutlamicam her zaman ki gibi...

0|0
    0|0
  • :)))))) Ks'de takılcam. :D

0|1
    0|0
  • Oyle yurtta pineklicem ya ne kutlamasi.

0|1
    0|0
  • Kutlamam

0|0
    0|0
  • B diyoruum

0|1
    0|0
  • köpek gibi içerim sanırım

0|0
    0|1
  • müslümanlıkla felan alakası yok. nedense sevmiyorum hoşuma gitmiyor gereksiz geliyor

0|1
    0|0
  • Muharrem aynin 1ci gunu hadis var evet sen inanmiyosan ben napim

0|0
    0|0
  • testlerimle yeni yılın şerefine kahve kupamı kaldırcam

0|0
    0|0
  • Noel 2 gün sonraki ve Hıristiyan bayramıdır, yılbaşı ise haftaya ve kesinlikle hiçbir dinin sembolü değildir. Bazı Müslümanlar bunları hep karıştırır ne yazık ki.

0|1
    0|2
  • Yılbaşının müslümanlıkla ne alakası var?
    Hristiyanlar 25 Aralığı ayrı kutluyor. Hz. İsa'nın doğduğu günü.31 Aralığı ayrı kutluyor. Yılbaşını kutlamak demek bir yılın bitişi yeni bir yılın başlangıcını kutlamak demek. Dünyanın her yerinde aynı tarihtir 31 Aralık 😀😀 Bayram değildir, gelenek değildir, inanç değildir. Onlarda bize desin o zaman aaa 22 Aralığı kutluyorlar 31 Aralığı kutluyorlar. Hz. Muhammedi, müslümanlığı, kandili diye 😀 Herkesin ibadet şekli, inancı farklı. Bayramı seyranı farklı. Ama herkesin yeni bir yıla başladığı gün ortak.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 17

• Kutlamayacağım. Yeni bir yıla daha sağ salim ulaştığım için Allah'a şükür edeceğim. Yeni yılın bana huzur, mutluluk ve başarı getirmesi için de dua edeceğim.

0|0
    0|0
  • Yılbaşı kutlaması yapmam ama yılbaşını sadece hristiyanlar kutlamaz. Onlar noeli kutlar. O da 25 aralık tarihidir. noel ile yılbaşını karıştırmayın.

0|0
    0|0
  • yapmıcam yapmıcam

0|0
    0|0
  • Kutlamam.

0|0
    0|0
  • Benim için Sıradan bir gün olacak.

0|0
    0|0
  • İsa hazretlerinin doğum gününü kutlamayan kafirdir.

0|0
    0|0
  • İçici kısımdayım

0|0
    0|0
  • 1 seneyi Geride bırakmanın nesi kutlanır? anlamış değilim.
    Ben kutlamıyorum !

Just.

0|0
    0|0
  • kutlasın eğlensinler yahu. hepimiz cehennemi boylayacağız zaten

0|0
    0|0
  • No nayn niyet her dilde hayır diyorum. Kutlamaya karşıyım hz. isanın doğum tarihidir. Allahı baba Meryemi Anne İsayıda Tanrı Oğul olarak gören insanlarin bayramini kutlamayacagim.

0|0
    0|0
  • 12 civarı bir 10 dan geriye sayarım sonra PTT devam :D

0|0
    0|0
  • tabıkıde hayır

0|0
    0|0
  • Köpek gibi içeceğim muhtemelen

0|0
    0|0
  • ben müslümanım diyen birisi asla noel veya yılbaşı kutlamamalı dinimizce haramdır

0|0
    0|0
  • Kutlayacağım.

0|0
    0|0
  • yılbaşı, noel gavurların. müslüman olan kutlamaz, kutlayan gavurdur

0|0
    0|0
  • Hayır,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

0|0
    0|0
Yükleniyor...