Neden hiç ölmeyecekmiş gibi yaşiyoruz?

Dünyaya neden bu kadar kafayi takiyoruz?
Dertlerinize bir bakın, hangisi ölmenizden daha önemli?

Simdi seni bir uçağin icine koyduk diyelim. Etrafinda tuhaf tuhaf insanlar var. Ögreniyorsun ki siradan rastgele eline geceni asagi atiyorlar.

O koltuklarda da aşk acisi çeken biri var, sinav stresi yasayan, borcu olan, işleri kotu olan vs.. dunyayla alakali dertler o koltuklarda oturuyor. Gidip onlari mi dinlersin ya da dusunursun?

Yoksa sana ne zaman sira gelecegini mi?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim sıkıntımız ölümü düşünmemeye çalışmaktan dolayı. Ölümü düşünmeyince sanki ölmücekmiş gibi yaşanmaya başlanıyor. Aslında bizlerin ölümden korkmaması gerekir. Bir mümin için ölüm Allah'a kavuşmak olmaz mı? Ancak bizler ibadetlerimizi tam olarak yerine getirmeyince insanda korku oluşmaya başlıyor. Bu korkuyuda, başka şeyleri ön plana alarak kapatmaya çalışıyoruz. İbadetlerini tam yerine getiren insanlar ölümü, Allah'a yani sevgiliye kavuşmak olarak nitelendirir. Dünyada yaşadıkları sıkıntıları bile nimet bilirler. Sıkıntılara seve seve sabrederek günahlarının affolacağını ve nice manevi makamlara ulaşacaklarını bilirler.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• güzel bir başlık.. iman eksikliğinden

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Ecel yakın veya uzak yaşayacak günlerim var arkadaşım

1|0
    0|0
  • Söylediğin her şey çok doğru, yalnız burada bir boşluk var, diyelim ki ölümü düşünüyoruz ve onu kendimize dert edindik, ne yapacaz?

2|0
    0|0
    • Allah korkusu ile yaşamak

• ölümü düşünen insan hata etmekten günah işlemekten çekinir, kendini düzeltir her gün uyanırken uyurken ölümü düşünsek ona göre davranırız dert edinmek değil aksine dert olmaktan çıkar ölüm vuslat hakka kavuşma

• @gojiberry Evet, çok doğru.

• Derdi dünya olanın dünya kadar derdi oluyo işte :) sıranın bizede gelceğini bilmek değil hissetsek ona göre yaşasak çoğu şeyleri dert bile saymıcazda dünya işte çok aldatıcı ve aldatıyo

1|0
    0|0
  • bu dünyada bunca olay olurken oturup koyun gibi sıramı bekliyip allaha bu yarattığı kötülükleri düzeltmesi için du ederek bunca olayı görmezden gelip korkuyla sıramı beklemektense kalkarım o koltuktan insanların öleceğini ama insanlığın ölmiyeceğini açıklarım.

1|0
    0|0
  • Atıldıkları yer cehennem degil mi kardesim. Kimse cehenneme girmez insALLAH.. Cehennem öyle bir yerki anne cocuguna cocuk annesine babasina düşman kesilir.

1|0
    0|0
  • Dünya ya geliş amacını yerine getiriyorsunuz yaşamak ve ölmek ha bugün ku toplumsal yaşama bakarak ben bunun için mi geldim diyebilirsin ama bu hayatı biz yarattık asıl yaşam bundan çok çok öte

1|0
    0|0
  • Yaşamak ölmekten daha değersiz olsaydı dünyaya gelmezdik.

1|0
    0|0
    • Peki

• yaşamak değerli insan olmanın değerini anlayabilirsek insan melekten bile üstün olabilir nefsini eğitirse ama nefsine köle olursa hayvandan farkı kalmaz insanı hayvandan ayıran tek şey irade

• ölüm bir anda gelecek ki iman eden etmeyen ortaya çıksın

1|0
    1|1
  • Kazık cakarız belki dünyaya

1|0
    0|0
  • hay azına sağlık

1|0
    0|1
  • hayat boş pompala coş taktiğimdir yakaldığımı atıyorum yatağa devir süt dilimi devri oratlık abaza kız dolu ya tabi taktikler de var evlenecem diyip sonra aldığım aldıktan sonra hadi eybvallah

0|0
    0|0
    • Ati alan uskudaro gecer de ahi alan sirati gecebilcek mi diye bir soz var

• Ma l misin evladim. Sen kendi yaptigini dusunsene banane halt yedigin kadinlardan ya da sanane. Sen kendinden sorumlusun essek kadar adam olmus idrak sifir

• beni ne den soruyon amacın beni cehenneme yollamak

• sizi bilmem. ben ölümsüzüm

1|0
    0|0
  • Süleymana kalmayan dünya bizede kalmaz bu arada adım Süleyman :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ne kadat doğru...
    Durmadan düşünüyorum ne çok ölüyoruz yaşamak içinn..
    Oluruna bırakamıyoruz hiç bişeyii hiçç 😞

1|0
    0|0
  • Olcez diye dunya dotume minare mikime mi yasayalim?

2|1
    0|0
  • anın keyfini çıkarır camdan manzarayı seyrederim

1|0
    0|0
    • De nereye kadar

• sıra bana gelene kadar :) sonra da yer çekiminin keyfini çıkarırım :) tam bir keyif pandasıyım ya :D

• Ölümü çok düşününcede psikolojin bozuluyor. En iyisi güzel işler yapmak, arkanda güzel işler bırakmak. Cenazem kalabalık olsun yeter 😄😄

1|0
    0|0
  • hamurumuz öyle..

1|0
    0|0
Yükleniyor...