Müslümanım diyip geçinenlerin kaçı müslüman?

Biz sözde müslümanız ama nasil müslümanız ibadetlerimizi yerine getirmeyip, Allah in yasakladiklari seyleri yapyoruz sonra müslümanim diye geciniyoruz bu nasil muslumanliktir. Herkes boyle degil ama aramiz da boyleleri cok

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş öncelikle şunu söylemek istiyorum. 54 farzın içinde olan farzlardan birisi Sui zanda bulunmamaktır. Yani kalben kötü düşmemek farzdır. Sen öncelikle kendin iyi düşünme emrini yerine getir. Birisi sana şu adam namaz kılmıyo derse sen kılıyodur de geç. Kılmadığını bilmen sana bişey kazandırmaz ama iyi düşünürsen sevaba girersin. Allah'ta senin hakkında iyi düşünür. Ahirette der ki işlemiş olsan bile, sen bu günahları işlememişsindir deyiverir. Cennetine koyuverir.
    Sorunun cevabınada gelirsek; Allah herkesin ne yaptığını biliyor hesabını soracak. Müslümana rahmetiyle kafirede adeletiyle muamele edecek. Ama esas soru şurda: Belki senin kötülediklerin ölmeden evvel tevbe edip günahsız giderler ama sende günahlarla gidersen?

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Şuanda yaşanılan din İslam dini değil ki.
    Herkes kendi kafasında oluşturduğu dini yaşıyor, kendi kafasına göre şunu yaparım, şunu yapmam diyerek bir şeyler yapmaya çalışıyor herkes değil ama çoğunluk.
    Gerçek anlamda müslümanım diyebilecek çok az kişi var.

0|0
    0|0
  • Bir de gece gündüz ibadet edip Allah'ın yasakladığı şeyleri yapanlar (özellikle kul hakkı yemek için can atanlar) var..

0|1
    0|0
  • Elimden Geldiği Kadar.

0|1
    0|0
  • kimseyi yargılamak kimsenin haddine değil..
    iman gösterişle yapılmaz zaten :)
    illa ki dini kullanarak menfaatine çekenler olacaktır oda Allah katında vebalini ödeyecektir.

0|1
    0|0
  • bir insan allahın varlığını inkar etmiyor inanıyor, yerine getirmediği ibadetlerin cezasını çekeceğine inanıyorsa müslümandır. İnsanların müslümanlığını yargılamak insanı kafir yapar

0|0
    0|0
  • %1 Felan... Fakat müslüman olarak neyi kast ediyorsun?

0|0
    0|0
  • İlk önce gizliden yazma yüzün varsa açıktan yaz inanmak bana yetiyor okula gidiyiorum dersin olduğunu bile bile çalışmıyorum geçirmek hocaya kalmış deme dinde zorlama yoktur sorgulayan müslüman değildir

0|1
    0|0
    • peki sen yaptiklarından kendini sorgulayınca insan olmuyo musun

• İnsanım ve yaptıklarım kendimi ilgilendirir. Ayrıca gizli kullanıcılarla konuşmuyorum buda son yazımdı

• Gunahtan kacinirim fakat ibadetleri tam yapamiyorum

0|0
    0|0
  • ataistide müslüman hristiyanıda müslüman ors*suda müslüman namuslusuda baliciside müslüman müslümanıda müslüman her canlı müslüman

0|0
    0|0
  • 12 tanesi Müslümanmış sordum ben :(

0|0
    0|0
  • Çok azı

0|0
    0|0
  • kapalı olupta azgın kadınlar mı islamı yaşıyor ya da sakallı hocalar mı yaşıyor ayda 20 milyar maaaş ile ya da müslüman olup namazdan sonra karıya giden erkekler mi alayı mevcut bu ülkede islamiyet yok sözde islam var

0|0
    0|0
  • Her şeyi geçtim, bazıları Müslümanım deyip, vatanına ihanet eder.

0|0
    0|0
  • Asıl müslüman, zaten ıslamın şartlarını yerine getirendir.

0|0
    0|0
  • yav Allahın bileceği soruları kızlar soruyora sormayın ha :D

0|0
    0|0
  • he yaa ozellikle ben. hep rakı içiyorum. yaninda da balık..

0|0
    0|0
  • 10/3?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Elalemin gunahi sevabi seni mi gerdi insan? Once kendine hakim ol dort dortluk olsonra baskasina nasihatta bulun.

0|1
    0|0
  • Valla elle sayılır kadar azdır bence. Müslümanım demekle müslüman olunmuyor, müslümanlığın şartlarını yerine getirerek müslüman olunur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...