Okulda zorbalığa uğruyorum lütfen bakın!! ?

yaşadığım psikolojik ve normal sağlık sorunlarım yüzünden pek arkadaş edinebilen biri değilim bu sene il değiştirdik olan arkadaşlarımda gitti önceden hayatım daha normaldi arkadaşlarım vardı şimdi hiç bir şeyim yok 2 tane arkadaşım var bu bana yetiyor ama keşke sadece bu kadarla kalsa sınıfımda zorbalığa uğruyorum kimseyle pek konuşmadığım için arkamdan benim hakkımda konuşuyorlar veya gelip kafama vuruyorlar sesimi hiç çıkartmadım çıkartıp konuşmak istemiyorum artık yoruldum ailevi sorunlarımda var kimse beni sevmiyor bir başıma kaldım lütfen bana yardım edin intiharın eşiğine geldim

0|0
2|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 2

• sınıf rehber öğretmeni/okul rehber öğretmeni ya da güvendiğin başka bir öğretmenle konuşabilirsin senin ortamını bilen bir yetişkinin gözünden olaylara bakmak seni rahatlatabilir. Eğer daha fazla arkadaş istiyorsan sosyal etkinliklere (koro, tiyatro, voleybol takımı, okul gecesi vb) katılmak senin daha fazla insanla tanışmanı ya da insanlarla daha fazla şey paylaşıp muhabbet edebilmeni insanlarla kaynaşmanı sağlayacaktır. Çekingen durma senin ne kadar az sesin çıkarsa insanlar o kadar üzerine gelir haklarını savun istemediğin hak etmediğin her şey için karşı çık bazen tek bir sözlü patlama herkesi geri püskürtebiliyor. Sen de biliyorsun ki bunlara susmak kesinlikle çözüm olamaz.

0|0
    0|0
    • arkadaş edinemiyorum yeni ortamlarda bu benim için çok zor çekingen durduğumu düşünmüyorum önceden çok sinirli biriydim şu an baya sakinim

• birden bire arkadaşlık kurulmaz selam vermeli gülümsemeli ortak paylaşımlarınızla ilgili sohbet açmalı anlattıklarını özenle dinlemeli sen de kendinle ilgili paylaşımlarda bulunmalısın.

• çirkin olduğum için arkadaş bulamıyor olabilir miyim

• Saçmalığa bak Burana vur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...