Anneniz ve babanız siz çocukken önünüzde şiddetli tartışır mıydı? Siz neler yapardınız?

Anneniz ve babanız siz çocukken önünüzde şiddetli tartışır mıydı? Siz neler yapardınız?

0|0
27|16

En İyi Kız Görüşü

• Babam anneme şiddet uygulardı. Ama ayrıldılar. Çocukken odama geçer ağlardım. Bir keresinde babama bağırdım ama bırak annemi diye. O zamanlar 8-9 yaşındaydım. 12 yıl olmuş.

1|1
    0|0
    • ayrılmak tek çözüm olmuş galiba

• çok sağolun :D

• Ben de çok teşekkür ederim. ☺

En İyi Erkek Görüşü

• tartıştıkların da sokakta oynamaya giderdim,
    galiba en sağlıklısını yapıyordum.)

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• Siddetli tartışma , şiddete şahit oldum. Ağlardım. Büyüyünce mudahale etmeye başladım duruma.

1|1
    0|0
    • küçüklükten etkisi kalıyor ister istemez.

• Tabi unutulmuyor. Artık olmasada çocuklugum ve 14-15li yaşlarımla ilgili hatıralarda onlar öne cikiyor.

• önemsemezdim :D

1|1
    0|0
  • Tartıştıklarını hatırlıyorum da ne yaptığımı hatırlamıyorum

1|1
    0|0
  • Evet olurdu.

0|1
    0|0
  • Tabi. Hiçbir şey, ağlardım işte.

0|1
    0|0
  • Evet tartisirlardi kira döke hala da oyle kucukken otururdum oyle onlari izlerdim hicbisey yapmadan yine oyle yapiyorum hatta guluyorum kahkaha atiyorum psikolojim yerinde bir sıkıntı yok etkilenmiyorum nisanlim ile de evlenince boyle tartismalara girmicem cocuklarimin yaninda hatta disari uzak bir yere gidip sadece ikimizin oldugu bir yerde tartisicaz karar verdik buna

0|1
    0|0
  • Ailemin tartışmasına bir kez olsun şahit olmadım.

0|1
    0|0
  • tartısmazlar

0|1
    0|0
  • Hic tartistiklarini gormedim... Simdi bile yeni cikmaya baslamis sevgililer gibi onlar 😊

0|1
    0|0
  • Tartışırdı. Ben çok korkardım saklanırdım

0|1
    0|0
    • şimdi? tartışmalarından korkarmısın

• Şimdi şakayla birbirlerine laf sokuyorlar gülüyorum ama tartıştıklarında keşke biri alttan alıp sussa diyorum.

• arada tartışma olurdu tabii her evde yaşanır ama psikolojimizi kötü etkileyecek şeyler yaşanmazdı çok şükür

0|1
    0|0
  • tartısmazlardı

0|1
    0|0
  • Evet psikolojim o yüzden bozuk

1|1
    0|0
    • peki şimdi tartışıyorlar mı. izin veriyormusun ya da müdahale ediyormusun

• Ben hala diyemiyorum

• Desek de bir işe yaramıyor, huylu huyundan vazgeçmiyor...

• Evet hala tartışıyorlar o yüzden şiddete meyilli agresif bir insanım.

1|0
    0|0
  • Tartisirdi. Bosansalar da kurtulsak hayalleri kurardim.

0|1
    0|0
  • hatta çok yakında oldu ve baya ŞİDDETliydi yapılanlar ise ayırmaya çalışma ardından polisi arama..

0|1
    0|0
  • evet tartışırlardı çok üzücü şeyler

0|1
    0|0
  • Bazen arada bir tartışırlardı ve çok korkardım

0|1
    0|0
  • Evet tartismislardi bende yatagin altina girip kulaklarimi tikamistim 😣cok aci verici durum

0|1
    0|0
  • şimdi olsa tınlamazdım ama ozaman ağlamıştım ne safım ya

0|1
    0|0
  • Babam annemi bicakladi. annem ölümden dondu. Kanlar içinde gördüm onu ve sebep yok annem şizofren bir alkolige asikti. Ben sorgulamyim diye aklim erene kadar katlandi 11 sene. Eve kadin getirdi bigun yatak yapti annem. Bize gidin dedi sabah beş hava aydinlanmamisti dedemgile gitsek kalpten olurlerdi annemin yzu gözü mosmor sigara izleri her yerinde. O gün sinif arkdsimgile gittik annesi dul bir arkdsm vardi ilkokul 2 deyim. Oros. pu kelimesini o gün öğrendim nedenek olduğunu. O kadinin yaninda babam annemi doverken yatagin içinde sessizce çaresizce agliyodum bir yerden sonra dayanamadim YETER diye bir ciglik attim hic cikmiyor aklimdan yine geldi. annem geldi apar topar hic bisey olmamis gibi sanki kadin misafir gibi. babam da caktirmiyo akkinca bana. beni kadinin kucagina verdi korkudan sesimi cikaramiodum. nefreti de o gün öğrendim sanirim. Sonra zaten kApi disari edildik. 11 oldum ayrildlar sonra annem tek çözüm evlenmek dedi evlendi çok şükür iyiyiz simdi. babam 3 sene önce katil olmuş. annemin merhameti onun adiliginden baskin geldi görüşüne gittim tam 10 yil sonra. bende merhamet ettim evet hatta dun duygusal güzel bir mekto yazdim muebbetli dedim. Ama bunlari hatrlayinca kizdim kendime.. Haketti mi die

1|1
    0|0
  • evet. bagırırdım

0|1
    0|0
  • evet, agliyordum
    cok sürmedi bizi birakip defolup gitti

0|1
    0|0
  • Hala tartışıyorlar küçüklüğümden beri kıyamet kopar evde her akşam... Günde birkaç kez tartışırlardı.. Boşanmak istiyorum derdi annem her tartışmada.. Hatta bir kere bizi dışarı atmıştı babam küçükken

0|1
    0|0
  • Ben öyle büyümüs bir insanim ne yalan söylim

1|1
    0|0
    • inşalla şimdi iyiler

• Öyle devam etti sonra tabi ayrildilar baskalarinda kaldik ben kücükm sonra annem ev tuttu ikimiz yasiyoruz artik hala gelip gidiyo babam yemek yemege falan bizi görmeye ama düzensizlik hala var eskiye yönelik hamd olsun daha iyi el kaldirmiyo artik diyebilirim

Erkekler Ne Diyor 15

• Vallahi çok kez şahit oldum bu bana çok şey kazandırdı ve kaybettirdi yazsam roman olur ama içime kapanık ve aşırı duygusal biri oldum. özgüvenimi çok geç kazandım. İyi olarak sevdiğim insanların değerini çok iyi biliyorum eşim olacak insanı çok mutlu edeceğime inanıyorum çünkü yaşanılan her kötü olay bende düşünme doğruyu bulma kabiliyeti kazandırdı. Bayan döven bir erkek görünce onu öldüresim geliyor birde hepsi bukadar.

4|1
    0|0
  • Hatırlamak istemiyorum.

0|1
    0|0
  • Müdahale ederdim.

0|1
    0|0
  • Şiddete de şahit oldum maalesef.. Çok rahatsız ediciydi.

1|1
    0|0
  • oturup seyrederdim

0|1
    0|0
  • Abim ve ben büyüyünce Annemize değil babamız kımsenın sesını yukseltmesıne ızın vermıyoruz. Küçükkken olurdu artık olmuyor :D

0|1
    0|0
  • Hayır hiç tartışmazlardı. Hatta tartıştıklarını bu yaşıma kadar görmedim. Allah bozmasın...

0|1
    0|0
  • evet çok hemde bende dedim anama ayrıl la bu piçten ayrıldılar

1|1
    0|0
  • Çok hemde.

0|1
    0|0
  • Tartisirdi tabi onlarda genclerdi genelde kofte yemeye cikardim eger aksamsa tv bana kaldi diyip tv izlerdim :D

0|1
    0|0
  • etmezler yanımda susturduğum için.

0|1
    0|0
  • Evet cok tartisirlardi. Ben de oylece cocuk aklimla bir kosede izlerdim. Ama simdi oylemi karsimda yuce varlik disinda bir varlik duramaz

0|1
    0|0
  • hiç hatırlamıyorum DiyorumBen^^

0|1
    0|0
  • olmadı çnkü ayrıydılar :D

0|1
    1|0
  • Babam cok Mert bir adam, anneme bir tokat bile atmamistir. Anneme laf edeninde affetmezdi.. Cunku en basiti birkez amcam anneme birsey demisti o gunu unutamam, babam amcami sokak ortasinda zopa manyagi yapmisti. Sonrada ona akil veren en buyuk amcami surgun etmisti.

Babam der, benim karima ben ölmedikce kimse dokunamaz ;)

2|1
    0|0
Yükleniyor...