Suriyelilerden rahatsız olan ve ülkemizden gitmesini istermisiniz?

suriyelileri görür oldum devlet bunlara ne gibi yardım yapıyor ve neden sokakta çok suriyeli var dilenciden ve ışıklarda bekleyen yoksul çoçukların mendil satması gibi ya da metro önlerinde dilenenler cami çıkışında dilenenler ışıklarda cam silip para isteyenler bir çok örnek var sizce rahatsızmısınız bu durumdan

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• rahatsızım tabi ki. ekonomimize zararları var. ve bir sürü ışid militanı suriyeli kılığında türkiyeye giriş yapıyor.

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Rahatsızlığım onların Ülkemizde bulunmasından değil, onlara bakamamamızdan kaynaklı, her gün ölenleri duymalarına rağmen, o botlarla açılmalarına ve çocuklarının ölmelerine sebep olması...

Yoksa diledikleri kadar kalsınlar burada, füzeler arasında yaşamak çok kötüdür. Yaşamadığımız bir şeyi bilemediğimizden empati yapamıyoruz. Kolay değildir tası tarağı toplayıp ülke değiştirmek.

0|0
    0|0
    • Bu ülke nasıl kazanılmış onu bir araştır istersen. Bizim atalarımızda korkup kaçsa mıydı? Çocuklara üzülüyosan da anası babası savaşın olduğu bir ülkede çocuk dünyaya getirecek kadar gerizekaliymis napalim?

• kamplardan ayrılmamalılar diye düşünüyorum ama tamamen gitmeleride ölüme yollamak demek.. şu bir gerçek ki suç oranı arttı, dilenciler çoğaldı, fuhuş çoğaldı.. bizimkiler zaten bize yetiyordu, bu kadarı çok fazla.

0|0
    0|0
  • ben rahatsızım hiç birine de acımıyorum

2|1
    0|0
  • ülkemizden gitmelerini istemem yardıma muhtaçlar sonuçta fakat bu kadar umarsızca bu ülkeye alınmalarından rahatsızım sokaklarda cocuklara ilaç verip uyutup kucaklarında dileniyorlar onlara yemek barınak iş yardımı yapılabilecekse bu ülkeye alınmalıydılar böyle sokaklarda heba oluyorlar bizim ülkemizdeki küçük cocuklarında psikolojisini bozacak nitelikte bu durum

2|0
    1|0
  • Şimdi herkesi genellememek gerek ama ordan gelen çoğu kişinin burnuna estetik kaşlar dövme saçlar kıyafetler o biçim gordugum çok kişi var ama gerçekten ülkesinden mecburen kaçıp gelen çaresiz insanlarda var onlara da üzülüyorum napiyim

0|0
    0|0
  • Rahatsızım tabi ki Ülkemizde bulunmalarından değil burada sürdürdükleri şartlardan rahatsızım Hem bizlere zarar veriyorlar hem kendilerine yanlış politikanın kurbanları onlar hallerinden memnun değiller onlarda vatanlarından ayrı göçebe yat sürmeyi kim ister ki

1|0
    0|0
  • evet rahatsızım ve ülkemden gitmelerini istiyorum.

1|0
    1|0
  • rahatsız oluyorum ben sahsen

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Abi sıtkım sıyrıldı herşeyden vallahi imkan olsa dtünyayı bırakıp süper nova'ya gidip taşınmayı düşünüyorum... Bak kara delik de olabilir şimdi aklıma geldi...

0|0
    0|0
  • Yanlış politika kurbanı.

0|0
    0|0
  • benim mahallemde yok haliyle benim için önemli değil, ama suriyelileri akp getirdi, akplilerin barındırmasını isterim

1|1
    1|0
  • Hayır istemiyorum. Avrupa'ya giderlerse ezilecekler, geri dönerlerse ölecekler. Gerçi bizim de pek iyi davrandığımız söylenemez. Açıkçası kimse onlara iyi davranmadı, ve inanıyorum ki, onlara bunu reva gören ülkeler açlıktan, ölümden ve sefaletten kıvranacaklar. Tarihte bu hep böyledir, onların da vakti gelecek.

0|0
    0|0
  • Irıspı çıcıkları işsizlik yarattı kendimize yetemiyoruz daha sokaklarda sürtüyor bunlar da ırıspılar bile zarar etti türk ırıspısı 100 kağıda domalıyorsa bunlar 50 kağıda veriyor.

1|0
    0|1
  • gitsinler savaşsınlar.. 3-5 çapulcuya ülkelerini teslim edip gelen insandan ne kendi ülkesine nede bizim ülkemize fayda gelmez...

1|0
    0|0
  • İsterim gitsinler

1|0
    0|0
  • Rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum

0|0
    0|0
  • Bizde şu an zor durumdayız. Suriyelileri bakmak da ekonomiye çok büyük yük demek. Ama kendimizi onların yerine koyduğumuzda da açıkta kalan insanlara yardım etmeliyiz. Evet belki biz benzer durumda kalsak hiçbir ülke bizi sınırından içeri dahi almazdı belkide. Ama yardımseverlik bizim kültürümüzde var ve karşılıksız yapıyoruz. Avrupa özellikle istemiyo Suriyelileri. Bu yüzden çok küçük bir miktarda olsa para verelim sizde kalsınlar dediler hatta. Suriyeliler konusundaki bir diğer nokta ise bazılarının sadece avrupada ya da daha batıda olan ülkelerde yaşamak istemesi. Ki bu birazda bizim gibi ülkelerde geleceklerinin iyi olmayacağına inandıklarını gösteriyor. Denizlerde botları batanlarda onlar zaten. Avrupaya geçmek istiyolar. Ama ben olsam istenmediğim yer için bu kadar riske girmezdim.

0|0
    0|0
  • Gitmesinler kardeşim türk kızından çok çektim hayatımda ilk kez suriyeli bir kızla öpüştüm :D

0|0
    2|0
  • gitsinler

0|0
    0|0
Yükleniyor...