Hem Laik hem Müslüman olunmaz, Aziz Sancar?

Merhaba.

Az önce bir Müslüman ile tartisiyordum. Bana islam ile bilim beraber olabilir diye ötüp duruyordu ve gitti Aziz Sancari örnek olarak gösterdi. Kendisi Laik karsiti ve Atatürk birisi.

Ona aynen sunu dedim " Senelerce hem Laik hem Müslüman olunmaz diyorsunuz, Atatürk hakkinda uydurmadiginiz yalan ve hakaret kalmadi, simdi de Aziz Sancar gibi Kemalist ve Laik birisini mi Müslüman yaptiniz?" dedim.

Az biraz tartistik ama sonra her Müslüman gibi tabiki engelle basti ve kacip gitti.
Suc kendisinde, benim agzimdan sadece hakkikat akar ve bunu Müslümanlar tasiyamaz, ama kabul etmem gerek kendisi iyi direndi, baska Müslümanlar coktan engelle basip kacip giderdi.

Sizin fikriniz ne? Senelerce bunlar hem Laik hem Müslüman olunmaz diyorlardi, Atatürk üzeri tonlarca yalan uydurup hakaret ediyorlardi ve simdide Aziz Sancar gibi Kemalist birisini Müslüman yapiyorlar :D

Hani laikler Müslüman degilde ne oldu? Adam nobel ödülünü kazanmasaydi, kemalist oldugu icin suratina tükürürdünüz simdi isinize yariyor diye bu kisi Müslüman mi oldu?

Gidin Seriatci sistemin yetistirdigi ve Seriatci nobel sahibine sahiplenin... Ahh pardon öyle birisi yok tabiki olmayacakta.

Bu kisier hakkinda peki siz ne düsünüyorsunuz?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Bu şekilde düşünenler normal müslümanların arasında olan kişiler değil daha çok radikal islam tarafına kayanlar ve malesef sayıları azımsanmayacak kadar fazla Türkiye'de. Bir insan hem laik hem müslüman olabilir mi? Bence olabilir. Peki neden? Demokratik bir devlet, hem yapısı gereği hemde içerisinde barındırdığı farklı düşünce sistemlerinden dolayı herhangi bir dini görüş üzerinden yönetilemez. Laik ve müslüman bir kişi dinini kendi içerisinde yaşar rejimi değiştirmek gibi bir niyeti olmaz. Bu düşünce yapısı Avrupa'da vardır. Burada sadece müslümanları kast etmiyorum.

Rejimden memnun olmadığını, dini siyasi bir ideoloji şeklinde gören kişiler ya hanedanlık peşinde ya da monarklık kurma hayalleri içerisinde. Böyle bir düşünce yapısında "din" diğer tüm herşeyden üzeri olduğu için farklı düşünce yapısı içerisindeki herkes ikinci plandadır. Buda millet kavramını ortadan kaldırıp yerine "ümmet" kavramını getirir ve modern Dünya'da bu şekilde bir otoritenin yürümesi mümkün değildir.

Peki ya bu kişiler? Oturdukları dalı kestiklerinin farkındalar mı? Türkiye'deki rejimi kötülemek, Atatürk'e yafta yapıştırıp durmak, onu bunu kamplaştırmak, gerçekten bu şekilde dini mükemmel gibi mi göstereceklerini sanıyorlar? Türkiye müslüman düşmanı bir ülke mi böyle hareket ediyorlar? Müslüman düşmanı bir rejim olsa idi bu ülkede AKP Refah yol gibi partiler kurulmadan kapatılırdı, insanların bu partilerden haberi bile olmazdı.

Devlete bağlı diyanet olsun, camiler olsun, dini bayramlar olsun, müslümanlara tanınan diğer haklar olsun, her şekilde dinin gereksinimlerini yerine getirebiliyor mı getiriyorlar. O zaman sorun ne bu tip insanlar için? Onların sorunu farklı millet değil "ümmet" olmaya çalışıyorlar, Türkiye ya da demokrasi veya insan hakları onlar için önemli değil. Kafalarına bazı kişiler tarafından ne sokulmuşsa onu yerine getiriyorlar ve bu ülkeye ençok zarar verenlerde ne dış güçler ne ekonomik sorunlar, bunun gibi düşünen insanlar. Herşeyi birşeylere alet ettikleri için.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben anlamiyorum bu isi. Avrupa'da kalkipta hem Hristiyan hem laik olunmaz diyen bir kisi yok.

0|1
    0|0
    • Birgün eger anlarsan banada anlat kanka bende anlamak istiyorum.
      Almanyada iktidar olan partinin ismi "Christlich demokratische Union" bunu türkceye cevirirsen bu anlam cikiyor "Hristiyani Demokrat birligi"

Simd sen türkiyede "Demokrat Islam Birligi" diye bir partinin oldugunu düsün. Yobazlar ortaya cikip, hem demokrat hem Müslüman olunmaz diye ötmeye baslarlar.

• Aynen oyle. Ne konustugunu bilmiyor zaten burdakiler. Konusmanin ici bos oldugundan tikaninca engelliyorlar dedigin gibi.

Kızlar Ne Diyor 1

• Egonu tatmin etmek adına tepki görmek hoşuna gidiyorsa gariplik sende. Asıl yobazlık o Müslüman kişide değil senin egon adına 3 maymunu oynamandır

0|0
    0|0
    • Vaaay. Ve bunun hepsini tanimadigin kisinin bu yazisindan cözdün?
      Rengini belli etmeyen bir kisi hakkinda böyle iddalarda bulunma nasil bir egonun eseri onu bir sorgulaman lagzim.

Egonu kasimak istiyorsan kardesim bende yanlis kapidasin.

• Türkce anadili olmadigi icin yanlis yazabilir hafendi. Dedigim gibi rengini bilmediginiz kisiler hakkinda fikirler üretmeyin.

• Renk? Neyin rengi?

Erkekler Ne Diyor 1

• Hem hırsız hem Müslüman olunabildiği gibi hem laik hem Müslüman olunabilir.
    Bence gereksiz kişilerle muhatap olma :)

1|2
    0|0
Yükleniyor...