Eskiden tuvalde renklerle oynayanlar, günümüzde insanlarla oynamaya çalışıyor haksızmıyım?

Eski yıllarda insanlar kendini geliştirmekle ilgilenirdi..

Resim yapar , ansiklopedi okur , bilim dergileri karıştırır.. Müzikle ilgilenir hatta beste yapar.. Bişeyler okurdu..
tv 'nu bile öğrenmek için kullanırdı..
hatta interneti de öyle.. Öğrenme aracıyken sosyal medyalar insanlarla zavallıca oynama yerine dönüştü ..

ne kadar komik değil mi aslında ,
hiçbirşeyin bir ciddiyeti kalmadı adeta.

Uzaktan bakıyorsun beyni dolu gibi gözüküyor.. Sonra bir bakıyorsun boş boş işlerin peşinde kimi kandırayım vs. gülüyorum. Yorum bile yapmıyorum bu duruma.. Sırf bu yüzden siteye girmeyi azalttım.. Zamanım kendime kalıyor..

Hele kadınlar.. Onlara da ayrı kızıyorum pazar magazin programları izleyip hafta içini kadın programı ve evlilik programlarını izleyerek geçiriyorlar.

Soruyorum. Ne zaman toplum bu hale geldi? Ne zaman uğraşlar değişti?

Nitelikli görüşler için şimdiden teşekkürler.
#Apple

Güncellemeler:
Güncel ^^

Kaliteli soru sorunca , herkes firar etmiş :))
Nerde görüşler? Nerede? :)
...

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• İnternet bozdu herkesi. İnsanın gelişimi için, bilgilere çabuk ulaşması için çok önemli olan interneti, amacından farklı kullanmaya başlayınca böyle oldu. İnsanlar kendilerini geliştirmek yerine zamanını gereksiz şeylere harcıyor. Bu gereksiz şeyler onlara eğlenceli geliyor.
    Sosyal medya ve televizyon insanları kendine bağlamış. İnsanlar zamanının büyük kısmını onlarla geçiriyor. Bizim ülkemiz de televizyon da cidden çok boş programlar var. İnternet de gereksiz şeyler için kullanılıyor. Bu yüzden bu halde ülke.
    İnternet ortamında çok farklı insanlar var, benim hiç alışık olmadığım tarzdan kişiler. Aslında toplum hep böyleydi. Hep böyleydi ama senin benim çevremizde ki insanlar farklıydı. Sosyal medya geliştikçe daha çok insan tanıyoruz, farklı kültürlerden, farklı hayatlardan insanlar... böylece anlıyoruz toplumun ne düzeyde olduğunu.

Ben fark ettim zaten, eskisi gibi pek girmiyorsun siteye. Bende yazın hiç girmemiştim, kafam çok rahattı. Buraya girince sinirim bozuluyor hep.
    Ama gene de giriyorum işte, alışkanlık oldu. :( :)
    Kimsenin işine gelmemiş, soruya cevap vermemiş :)

1|0
    0|0
    • Aynen sonuna kadar katılıyorum yazdıklarına..

Bende öyle burada arkadaşlarım için varım. Yoksa gitmeyi çok düşündüm..
      Sinir bozuyor çünkü daha çok..
      Sitede yokken kitap okuyorum daha çok , yeni kolleksiyonuma başladım , oldukça keyifli :)

• Gün için de çok az boş vaktim kalıyor onu da burada harcıyorum. 1 aydır hiç kitap okumadım.
      Yazın Bu siteye girmezken sürekli kitap okurdum. Beni de bozdu bu site. :)
      burada oyalanmak yerine kitap okumak daha keyifli tabi, en iyisini yapıyorsun. :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• İnternet , tv vs. de geçirilen boşa zamanlar ile kaç sayfa Kuran-ı Kerim okunur salavat ve zikir çekilir kaza namazları kılınır. Dünyamıza ve Ahiretimize yaramayan boş işler ile uğraşıyoruz. Bize ömür veren rızık veren Rabbimize nasıl hesap vereceğiz bilmiyorum.

0|0
    1|2
    • Ölüp dirilmiş gibi konuşuyorsun :)

• Tevrat'ı , İncil'i , Kuran'ı okumuş biri olarak dinlerin saçma olduğunu söylüyorum.. Hepsi bu..

• Bende böyle düşünenlerin boşa nefes aldığını düşünüyorum hepsi bu.

• haklısın teyze

1|0
    0|0
  • her zaman böyleydik sen daha yeni farkına varıyorsun sadece

1|0
    0|0
    • Ahh be.. Kendi ailemdeki insanların nelerle uğraştıklarını da biliyorum..
      Bide çevremdeki insanlara bakıyorum..
      Şok oluyorum.
      Rol modelim böyle değildi ki..

• tabi, eğitim kesinlikle aileden gelir boşuna feminist değilim ben

• Aklın yolu bir :)

• Senin bu angelov arkadaşla ilişkin var sanırım hayırlı olsun kardeş :)

0|0
    0|0
    • Benim sadece kalbimde bir kişiye yer var.
      O kendini biliyor.

Herşeyi yanlış anlamayınız..

Not : sitede de çok yokum , kendinize dikkat edin..

• Kenan Evren her ikisini de yapiyordu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...