Savaş varken ÇOCUKLAR ölürken derdinizin ''sizce benden hoşlanıyor mu'' olması nasıl birşey?

çok merak ediyorum nasıl bir duygu? zaten yayınlanmayan zaten saklanılmaya çalışılan bir savaşa birde kendinizce kör sağır olmak nasıl bir duygu arkadaşlar?
tek derdinizin sizce benden hoşlanıyormudur , bekaret, cinsellik , mast malzemesi olması?

ilginç geliyor merak ediyorum.. diyeceksiniz ki ''ama onlar pkk ama onlar bilmem kim ama onlar bizim askerimizi vurdu '' ya da tam tersi vs vs..

bugün savaş iktidar siyasetidir, savaş tamamen siyasidir.. peki ya ölen? muhtemelen görmemişsinizdir cizreden mesaj atan gencin ''batıdan konuşmayın sadece ne olur cizredeyiz yardıme gelin'' sözlerini..

onu nasıl etkilerim - sevgilinizin olmaması durumu şeysi benceleri okuyup alkışlıyorsunuz ''mikemmel! şukela! emeğine sağlık çok başarılı bir bence olmuş'' üstteki yazıyı görmeden sadece aşağıdaki yorumlara baksam oha atomun parçalanma evresini anlatmış diyeceğim..

ÇOCUKLAR ÖLÜYOR arkadaşlar ama kürt ama türk ama laz! çocuklar ölüyor.. sizi bizi kurtaracak geliştirecek 15 sene sonra ekonomist olacak çocuklar bugün ölüyorlar.. nereye kadar sürecek bu sessizlik?

ya da nereye kadar başkalaştıracaksınız ''ama o suriyeli ama o kürt'' nereye kadar.. şanlı türk ırkı! sanmayalım ki bizler de birgün aynı kılıçtan geçmeyeceğiz..

bugün acaba benden hoslanıyor mu dediğiniz adamlar/kadınlardan olan çocuklarınızı öldürecekler belki de onlar..

2-3 nesil boyunca nefret görmüş gam görmüş itilmiş toplumda dışlanmış çocuklardan size yarın öğretmen olmasını beklemeyin.. sizi yarın kırmamasını kökünüzü kurutmaya çalışmamasını beklemeyin..

aynı siz aynı ben gibi herkesin haklı nedenleri olacaktır.. ama ne için? sarmak bütün olmak için mi yoksa belki sizi, beni, belki lazı; bir kısmı başkalaştırmak temizlemek için mi...

işte bu bizim elimizde.. siyasi partı kafasıyla düşünmeyin sakın çünkü ozaman çok yanılırsınız sadece doğanın verdiği en zeki olma yetisini vicdanınızı kullanın..

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Peki somut olarak sen neler yaptın mesela? Yazmak hariç

0|0
    0|0
    • ben uzun zamandır vakıf yardımları yapıyorum. bakliyatttan giyeceğe öğrenim bursuna kadar. ailecek uzun yıllardır böyle projelerdeyiz. sen? sen ne yaptın

• hiçbişey yapmadığını söyleyen bir insan olarak en azından beni bunlarla eleştireblecek insan sen değilsin. ben dediğin gibi yaptım ayrıca soru cevabına verdiğim yorumdan sonra sunu bunu beğenmedim şuda buda diyerek bana sen saldırdın. biraz dürüst biraz samimi olalım birbirimize olur mu?
      senin hicbisey yapmadğın bir konuda beni sorgulaman ne uyaptın demen cok normal ama benim sana sen ne yaptın demem anormal oldu? böbürlenmek oldu? farklı bakış açılarına saygı duyarım ama sen zaten gömmek için yer arıyorudun soruya verdiğin cevapla da.. eğer ki söyleyeceğin şey yazımı zartımı zurtumu beğenmediğinse bunu cevabında da belirtebilirdin ama yapmadın muhtemelen nce bir sorayım dedin hani yapmamıssa (sen ve toplumun büyük coğunluğu gibi) ozaman daha çok gömerim.
      kuranı okumadan milletin dinini sorgulamaktan öte bir davranış değil senin ki arkadaşım.
      durumu bireyselleştiren sen oldun. bu söylediklerimi tabikide asla kabul etmeyeceksin ama bunların doğruluğunu ikimizde biliyoruz.

• Begenmediğimi soylemek saldırı değil eleştiridir. Hiçbirsey yapmadım demedim.
      "Birsey yaptım demedim." Dedim.
      Ben insanlara yardım etmedim, etmiyorum.
      Çok nadir durumunu gerçekten bildiğim insanlara yardım ederim atacı vakıfla filanda işim olmaz.
      Hayvanlarla ilgileniyorum ve onlara elimdeki durum kadar yardım ediyorum aracısız ve d ogrusunu yaptıgımı anlıyorum. Teşekkurler
      Iyi günler.

Erkekler Ne Diyor 5

• Bence gayet güzel sıkıntı yok. Sıradan vatandaşız görevimiz oy vermek. Toplum güvenliğini sağlamak değil onu devlet yapar. Bir cenaze de bile 7 günden sonra hayat normale dönüyor yani ne bekliyorsun ki

0|0
    0|0
  • ölenle ölünmez

0|0
    0|0
  • Bazı şeyler dünyadan daha önemlidir, bazılarına.

0|0
    0|0
  • Şimdi cocuk die üzüldüklerin yarın birgün basımızı ezmeye çalışacak bu kadar takılmayın

0|0
    0|0
  • ya sen kandırılıyorsan... ya sen başkalarının maşası oluyorsan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Dediklerin tartışılamaz bir gerçek ama bu başka insanları eleştirmeden de dile dökülebilirdi bence, birilerini burdaki sorulardan yola çıkarak duyarsız oldukları kanısına varman yanlış geldi bana

0|0
    0|0
Yükleniyor...