Eşiniz çalışmanı istemiyorum dese ne yapardınız?

Kızlar evlendiniz. Kocanız hayır ben senin çalışmanı isteniyorum evde otur diyor. Ne cevap verirsiniz?

Beyler aranızda bende çalıştırmam diyen var mı?

şahsen ben çalışmayı tercih edenlerdenim boşuna mı okuyoruz.

Güncellemeler:
Ek bilgi : mesleğim hemşirelik :)

0|0
21|22

En İyi Erkek Görüşü

• o çalışsın ben çocuk bakarım ohh oğlanla play station, güreş, park gezmeleri ne güzel :D

1|0
    0|0
    • Yanlız ev işleri, yemek, alışveriş bunlarda sende o zaman

• @perseid78 dostum lafın gelişi espiri, muhabbet olsun diye öyle yazmıştım. hiç bir erkek karısına sen çalış ben yiyeyim der mi olacak iş mi? ciddi değildim :)
      ayrıca kız da olsa platstationla yine oynarız n'olacak ki babasının kızı olsun herşeyi öğrensin velet :D

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Ben çalışmanı istemiyorum diyeceğim ve o da tamam beyim diyecekse benim öyle kişi ile işim olmaz. Ben feminist kadın severim. Ben çalışma demem, yasak getirmem kimseye. Hakkım yok zaten.

1|0
    0|0
  • Çalışmaz ise evlenmem

1|0
    0|0
  • ben çalışmasam, o çalışmasa. evin geçimini kim sağlayacak sorması ayıtpr? tencerede tahta mı pişircez?

1|0
    0|0
    • Çalışma diyen kişiler zaten genelde ben evin geçimini tek başıma sağlarım cinsinden erkekler

• Benim dinim gereği eblendiğim kadının geçimini sağlamak yükümlülüğüm var kadının çalışmaması taraftarıyım evindeki işlere baksın cocuguma annelik yapsın isterim. Fakat mecbur çalışacak ise kadın erkek karışık bir yerde çalışması asla caiz değildir o paradanda bereket gelmez zaten. Kocanıza itaat edin aile geçiminiz kalplerdeki sevginiz artar onlarla inatlaşırsanız kaçınılmaz bir soğumaya hazır olun.

1|1
    0|0
    • yoh çiçeğine

• @delpiy sen önce caiz ile haram helali ayırt et sonra klavye alimliği yap gerek yok senin bilgilerine bunlar benim görüşlerim değil ehli sünnet alimlerin görüşü selametle

• bişey caiz değildir demek helal değil haramdır demektir. www.sorularlaislamiyet.com/.../...mu-demektir.html

caiz olmadığını nerden çıkardın dedim. verdiğin cevap "hayat tecrübesi ile sabit". Ehli sünnet alimleri de senin hayat tecrübene göre hüküm vermezler.

• Nadir meslekler dışında kadınını calistirmam
    Senin kide olabilecek bir meslek hemşirelik ortama girdiğinde hastaneye bir göz atardm. Sonuçta insanlara güven olmuyor sana olsa bile guveni

0|0
    0|0
  • Tek maaşla geçinebileceğini sanıyor mu senin ki?

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum duruma göre degisen bir sey

1|1
    0|0
  • Kesin çalışacak. Çalışmam derse sıkıntı çıkar asıl.

1|0
    0|0
    • Dimi ya 24 saat evde vakit geçiren insanla hayat geçmez zaten👍🏼

• valla 8.5 senedir evımın hem erkeğiyim hem kadınıyım gunumuz hatunlarından dahada iyi yemek yapıyorum evımde tertemiz borek çörek falan fıstık gelir elimden e ustelikte teğmenim valla benı alan karı yaşadı o asoylıyım isterse o çalışsıın ben yatıyım yanı sıkıntı yok :D ahahahahah

0|0
    0|0
  • evde oturup ne yapican çalis güzel mesleginde varken

1|0
    0|0
  • Kadının yeri evidir ama okumuş mesleği var yapmak isterse ozaman sorun olmaz

1|0
    0|0
  • Nenim eşim İsterse çalışır kendi nasıl istiyorsa bana hayatta öyle eşlik etmeli zaten...

1|0
    0|0
  • valla çalışması tercihim ama çocuk filan olunca bir çaresine bakmak gerektiğini düşünüyorum işi askıya alır mesela

0|0
    0|0
  • selam millet önce kandiliniz mübarek olsun iki cihandada azia olun ben görücü usulü tanıştım konuştuk anlaştık ama vebde gereğşnş yaptım 8 yıl çalısmasıma bende 8 yıl ekledim isteğe bağlı sigorta emekli oldu ve kısıtlamadımda çalışmak istiyorsan kendine öalış sın alee hizmet etmesin istedim sosyal aktivitelere katılmasını sağladım ama sağ olsun emekli olduktan sonra ayrıldı her şey oluyor bu hayatta en önemlisi kalite bence karakter bence sevgiler

0|0
    0|0
  • boşuna okumuyorsunuz da ekonamik durum yeterli seviyede ise istemem eşim çalışmasın genede ısrar ederse çalışacam diye bir orta yol bulunur

0|0
    0|0
  • Ne hos olur

0|0
    0|0
  • Çalıştırmam

0|0
    0|0
  • Bence bu devirde 2 kişinin çalışması gerek geçinmek gerçekten zor. Derinlerde yatan bir güven problemi olmalı hemcinslerine güvenmiyordur size değil yanlış anlamayın

0|0
    0|0
  • Ben çalıştırırım çalışsın para nasıl girecek yoksa eve a. yav :D

0|0
    0|0
  • Ben calismasini istiyorum esimin işim iyi olabilir TSK da calisiyorum Esimdr calissin isterim hersey para degil biliyorum ama mutluluk da biraz paraya dayaniyo birbirimizi mutlu ermek icin maddi manevi hediyeler almak vs gibi o da gerekli :)

0|0
    0|0
  • İlk okul mezunu olsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Öyle birsey diyen birisi benim kocam olamaz.

1|0
    0|0
  • O kadar emek emek okumuşum adamın bir lafıyla evde mi oturucam

1|0
    0|0
    • Oturanlar var işte çok garipler. Doktorasını yarıda bıranlar var

• bence kadın calısmasın eve baksın en mnatıklısı

1|1
    0|0
  • çocuğum varsa kabul edebilirim.. fakat çocuğum yoksa kabul etmeme olasılığım yüksek , eşimi alıp karşıma konuşurum 2 maaş olmasından zarar gelmez..

0|0
    0|0
  • tamam derim 🙆🏼

1|0
    0|0
  • Çalışmayı istiyorum ve bu konu evlilik öncesi konuşulmalı.

0|0
    0|0
  • Eğer mesleğim avukat, mühendis, psikolog vs. İyi meslekler ise onu dinlemem.😊

0|0
    0|0
  • Diyemez

0|0
    0|0
  • Oldu! Bu değirmenin suyu ne ile dönecek?

0|1
    0|0
  • Süper olur.

0|0
    0|0
  • ben çalışayım sen evde otur derdim

0|0
    0|0
  • çalışmam zaten :D :D

0|0
    0|0
  • kabul etmem :)

0|0
    0|0
  • Kimse benim çalışma hayatıma karışamaz ben kimsenin malı değilim.

0|0
    0|0
  • Boyle sığ goruslu biriyle beraber olmam zaten :)

0|0
    0|0
  • onun kazandigi yetiyorsa calismam. yetmiyorsa dinlemem calisirim.

0|0
    0|0
  • Çalışmazdım.. Şyan da çalışmıyorum zaten

0|0
    0|0
  • Ben 16 yıl boyunca, evde kocamın yolunu beklemek için okumuyorum. Zaten evlenmeden bu konular konuşulur. Benim kariyerime karışma hakkı yoktur.

0|0
    0|0
  • Öncelikle daha önceden konuşmuş olduğumuz bir konu olur bu, o da "çalıştırmam" falan diyemez. Diyorsa bana göre biri değildir.
    Diyelim tam evlendikten sonra fikri değişti falan... Onu böyle bir şey derken hayal edemiyorum da... Tartışırdık, ben yine de çalışırdım. Gerçekten izin vermiyorsa da bu iyi bir boşanma sebebi.

0|0
    0|0
  • Oldu canim ben it gibi gecemi gunduzume katip 16 yil calisim okulu bitirim kapi gibi meslegi olsun sonra gelip bana desin sen calismicaksin he canim he sizin koy daha buyuk

1|0
    0|0
Yükleniyor...