MENEMEN OLAYI HAKKINDA Kİ GÖRÜŞLERİNİZ?

23 aralık 1930 tarihinde İzmir menemen'de gerçekleşen İSLAMCI BAŞKALDIRI hakkında düşünceleriniz nelerdir?

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• 1 tane askeri şehit oldu diye koca bir ilçeyi yakan Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anıyoruz. Atatürk'ü bu yüzden sevmez işte bazı hainler.

1|2
    0|3

En İyi Erkek Görüşü

• islamcı degilde gerici desek islamcı baskaldırıyı zaten cumhuriyeti kuranlar yapmıştı..

0|1
    0|0
    • milletin camiini ahır yaparak, milletin hilafet sancağını depolara atarak, elif ba'yı yasaklı kitaplara arasına sokarak ne kadarda islamcı başkaldırı yapmış, savunduğun zihniyet, dediğin zihniyetin bir birine bile tahammülü yoktu ki islama olsun, gazi vefat eder etmez dolmabahçede ki anıtının nasıl satıldığınıda bildiğimizden islam düşmanlığınıza diyecek bir şey yok, bir birine düşman olanlar nasıl islama düşman olmasın ki

• Ben demiyorum, bizzat sizin soner yalçın diyor, mkemal yahudidir, sebataycıdır diye

• kardeşim boş konuşuyorsun türkiyenin her yerindede ermeniler yahudiler ve rumlar vardı o zaman padisahta gavur olsun? sizin amacınız cumhuriyeti yıkmak kendi rejiminizi kurmak sizin elinize güç verseler allahada kafa tutarsınız..

Kızlar Ne Diyor 2

• ezberletilenler var ya işte onları değiştirmek en zoru.

0|0
    1|2
  • Menemeni Yakın! der ve giderim

0|0
    0|1
    • eskidendi be, artık o devir değişti, asker peygamber ocağı oldu yeniden, size daha askeriyeden iş çıkmaz, kabul edin veya etmeyin artık bu ülkenin idare anlayışı değişti.

• Evet değişti ama milli bilinç hiç bir zaman değişmez sende bunu unutma :D

• milli bilinç mi? milli bilinç ve milli değerlerin aktarılmasında acaba menemen olayını nerede görüyorsun, milliliği nerede, halk ile bir takım devlet kurumlarının karşı karşıya gelmesi ne zamandan beri mili bilinç olarak görülüyor?

Milli unsurun olmazsa olmazı milletin yaşam biçimini ortadan kaldırmaya çalışan bir takım unsuru savunacak ve bunu millileştirip, birde milli bilinç olarak aktarıma dökeceksin, sadece zihniyetiniz değil, düşünme kabiliyetiniz bile eskimiş

Erkekler Ne Diyor 8

• Askeri öldurerek mi İslamcı olunuyor?

2|3
    1|2
    • polemik üretmek için soruya soruya cevap vermene gerek yok, bir halkın tabi yaşamını değiştirip, o halktan kurumlara saygı mı bekliyorsun, ırakta amerikan askerlerine saygı mı duysun ıraklılar, milletin giyimini çöpe atan, milletin camiini ahır yapanlara saygı mı duyacaktı anadolu, tabiki bunun sorumlusu olarak kubilay ve yanında ki bekçilerin öldürülmesi yanlış bir davranış

• Camiyi ahır yapan halktı.

Asker öldürenleri yakacaksin.

• Kubilay isimli subayımızı şehit etmelerinin ardından Başbuğ Atatürk hepsini kirletmiştir. İyi de yapmıştır.

1 şehit için Menemeni yakan Mustafa Kemali özledik vallahi

1|2
    0|1
  • islamı savunuyoz derken genç bir delikanlının başını keserek cehenneme gitmekten bahsediyorsan görüşümüz bellidir.

2|2
    0|1
  • Şeriat isteyen hainlerin asılmasıyla olay kapanmıştır.

2|1
    0|1
  • İslamla alaykası yok.. Şayet şu an pkka ateist ve askere sıkıyor. Askerlerin ise çoğu dindar..

2|0
    0|1
  • islamcı deme bari

0|1
    0|1
  • islamla alakası yok bütün onlar islamı alet etmek için yapılmıştır. ayrıca anadolu halkı şehidine sahip çıkmıştır

0|0
    0|1
  • Kubilayın başının kesilmesi ile ilgilimiydi o olay

0|1
    0|0
    • Senin övünerek anlattığın destansı kahramanlarını şimdi nerede, türk ordusu yeniden peygamber ocağı oldu, o yüzden ancak siz bu boş kahramanlık safsatalarınız ile eğlenirsiniz bundan sonra.

• Benim suçum ne olayı anlattım ben sadece ayrıca görüşümü sorarsan herkes inandığı gibi hareket edip yasalar koyar meaela atatürk inançsızdı ona göre yasalar koydu tayyip er doğan inançlı ona göre yasalar koyuyor

Yükleniyor...