Türklerin İslamiyete geçişi?

Türklerin İslamiyete geçişi?

yok ahiret inancından, yok tek tanrılı olmamızdan dolayı güle oynaya geçmişiz. aklı yerinde olan bir insan nasıl bunun böyle olduğuna inanır anlamıyorum? okul kitaplarına inanan he bir nesil yetişiyor. biraz tam araştırın, ya da araştırmayın ama akıl yürütün sırf binde bir benzerlik var diye kim geçer başka bir dine? şimdi niye geçmiyorsunuz? 670'den 740'a kadar olan süre kayıp tarihtir türkler'de. çünkü araplar bizi zalimce katletmiştir bin kişi, on bin kişi değil on binlerce türk kılıçtan geçirilmiştir. elli bin türk genci köle, cariye yapılmıştır. talkan katliamı ile bizim masum kadınlarımız erkekler ile eşit olan kadınlarımız ve bebeklerimiz ağaçlara asılıp aç susuz katledilmiştir tamı tamına 24 kilometre boyunca türk cesetleri dolmuştur. "teslim olan affedilecek" sözleri tutulmamış yerine "şeriat söz tanımaz" denmiş kadın-erkek tüm savaşçılar kılıçtan geçirilmiştir. bu konu türkçü tarihçiler tarafından bile geçiştirilen bir konudur. ama araştıran herkes bulabilir ya da dediğim gibi araştırmasanız bile mantık yürütün kardeşim. biz battalgazi filmlerindeki gibi zulmü bizanslılar'dan değil gerçekte asıl zulmü araplar'dan gördük. bunu bilen bir çok sözünde dile getiren bir liderimiz de oldu zamanında ama tabi ki bunlar da saklanıyor ama aslında kesin kaynakların hepsinde var araştırırsanız.

"türkler arapların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. arap dinini kabul ettikten sonra bu din, ne arapların, ne aynı dinde bulunan acemlerin ve ne de mısırlıların ve sâirenin türklerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir tesir etmedi. bilakis, türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti; milli hislerini, milli heyecanlarını uyuşturdu. bu pek tabii idi. çünkü, muhammed'in kurduğu dinin gayesi, bütün milliyetlerin fevkinde şamil bir arap milliyeti siyasetine müncer oluyordu. bu arap fikri, ümmet kelimesi ile ifade olundu. muhammed’in dinini kabul edenler, kendilerini unutmağa, hayatlarını allah kelimesinin her yerde yükseltilmesine hasretmeğe mecburdular. bununla beraber, allah’a kendi milli lisanında değil, allah’ın arap kavmine gönderdiği arapça kitapla ibadet ve münacatta bulunacaktı. arapça öğrenmedikçe allah’a ne dediğini bilmeyecekti. bu vaziyet karşısında türk milleti birçok asırlar ne yaptığını, ne yapacağını bilmeksizin adeta bir kelimesinin manasını bilmediği halde kur'ân'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndüler. başlarına geçebilmiş olan haris serdarlar, türk milletince karışık, cahil hocalar ağzıyla ateş ve azap ile müthiş bir muamma halinde kalan dini hırs ve siyasetlerine âlet ittihaz ettiler. bir taraftan arapları zorla emirleri altına aldılar, bir taraftan avrupa'da allah kelimesinin îlâsı (yüceltilmesi) parolası altında hıristiyan milletlerini idareleri altına geçirdiler, fakat onların dinlerine ve milliyetlerine ilişmeyi düşünmediler." mustafa kemal atatürk

• bu bilgileri biliyordum
    50% (5)62% (15)59% (20)Oy Ver
  • bu bilgileri bilmiyordum
    30% (3)4% (1)12% (4)Oy Ver
  • ben idiot'um kanıtlı şeylere dahi inanmam yaşasın araplar!
    20% (2)34% (8)29% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
bu bilgileri biliyordum diyenler ve bilmiyordum diyenlerin görüşleri nasıl peki?
idiotlara sormuyorum malum zihniyet...
Hala islamı seven varmı? Yıllar sonra her din gibi bu dinde mitoloji olacak baki olan tek şey Tanrı.
güncel

0|1
2|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Rica etsem kaynak belirtir misin?

0|1
    0|0
    • dediğim savaşları yazarsanız bir çok kaynak çıkar. prof zekeriya kitapcı'nın kitaplarını da okuyabilirsiniz bence ilber ortaylı ya da sorabilirseniz söyleşilere giderseniz..

• Budizmin yayılışını bir oku istersen. O konuyu ondan sonra tartışabiliriz.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bilmiyordum ve öğrenmemede gerek yoktu.

0|0
    0|0
    • Yani kof geldim kof gitcem diyorsun. Bizim toplumumuza yakisir.. cahillik bakidir

• Dinime laf söylebilecek bir insan değilsin sen :) Önüme bin tane yazı dök Allah inancından şaşmam. Atatürke olan saygımı ve sevgimide aşmam. Ancak belliki sen bunları aynı anda yürütebilecek seviyeye daha erişememişsin. Doğruyu söyle 19 yaşında hesap açan 15 yaşında bir çocuksun değil mi? :D

• no, düşüncesiz.

Erkekler Ne Diyor 12

• Araplar putlara taparken biz Gök Tengriye tapıyorduk...

0|2
    0|0
  • Hic bir Toplum binlerce senelik Dinini birakmaz. "Cok benziyor ondan biraktilar" demek zaten bir kisiye canım yerine koymaktir.

Türkler uzun süren Savaslar sonra kilic zoruyla Müslüman yapilmistir.

Islam önce Türklerin kültürüne bir bakin, Islam sonra türklerin bir kültürüne bakin.
    Görün islam Türk milletini nasil yozlastirdi.

0|1
    0|0
  • Seni gidi atatürkçü kemalist laik islam düşmanı siyonist seni. Bir bitmediniz ya 90 yıl boyunca birde Türküm diye geçiniyonuz ecnebi tohumları. ya adamın hiç tarih bilgisi yok gelmiş burada milleti kandırmaya çalışıyor. düşüncesiz he Türklere kimse boyun eğdiremedi tüm tarih boyunca bunu Araplarmı yapabilecek. Türkler İslamiyeti kabul etmeden önce çok yüce bir ırktı diyor. Evet öyleydi ve İslamiyetten sonra cihad uğruna Allahın dinini (senin atana göre 'ahlaksız bir arabın gökten indiği sanılan uydurmaları') yaymak için neredeyse 3 kıtayı fethetmedimi ufacık bir beylikken canım herif.

0|2
    0|1
    • Bak "idiot" yazar birazdan dikkat et hehe:) +1

• @OksoHom kim cahil acaba idiot

• Yediremedinmi köle, anani cariye yaptirtmak istiyorsan ben alırim merak etme osmanliya hacet yok

• Bunları insanların bilmesi lazım. İyi yapmışşın yayınlamakla.

0|2
    0|0
  • Bu bilgilerin bir çoğu İslâm düşmanları tarafından uydurulmustur. Hic bir kanıtı yoktur. Savs olduğu doğrudur her 2/tarafta zaiyat vermistir.

0|2
    0|1
  • kendi saplantılarını insanlara aktaran bu faşistlere site engel koymalı

0|3
    0|3
    • bence sizin gibi cahil kalmak isteyenlere ülke engel koymalı. Atatürk biraz daha yaşasaydı kökü kuruyacaktı dininizin.

• sektir laan beni mi öldüreceksin?

• Ülke bitircek seni pis arap yosmasi

• Soru değil bu bence şeklinde paylaşmalısın

0|0
    0|0
  • Bunu Mustafa Kemal Atatürk mü söylemiş?

0|1
    0|0
    • Daha neler neler söylemiş Mustafa Kemal ilk başlarda müslümandı ölmeden önce tüm dinleri reddetti 30lardan sonra

• Nutuk okuman yeterli ama diğer söylevlere de bak her yerde açık bu Atatürk ve Din yaz tarihin arka odasi izle

• Evet

0|1
    0|0
  • Şimdi ben kendi görüşümü savunacağım ve senin deyiminle "idiot" konumuna geliceğim ve altta yaptıkların gibi hakaret edip dine sövüceksin. O ufacık çapınla dünyayı bile yakarsın sen.

0|1
    0|0
  • Türkleri krali kilictan geçirmez raad ol :)

0|0
    0|1
  • Çok cahilsin keşke ölsen.

0|0
    0|0
Yükleniyor...