Bugün Hz. Muhammedin Doğum Günüyse 23 Nisanda İcat Edilen Kutlu Doğum Haftası Ne?

Bugün Hz. Muhammedin Doğum Günüyse 23 Nisanda İcat Edilen Kutlu Doğum Haftası Ne?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Nisan'daki kutlu doğum haftası , 1989 da zaman gazetesi tarafından icat edilip vakıftan diyanete kabul ettirilen, daha sonra bir cemaat desteğinde korunan ve dahası devrin hükümeti tarafından da desteklenen amacı belirsiz ama daha cok 23 Nisan ulusal egemenlik ve cocuk bayramına alternatif kutlama olarak icat edildiği , daha dahası islamın olduğu hiç bir ülkede bilinmeyen garip kalmış bir uygulama. Uydurması da rahme düşme ki , bunu herhangi birine söylesen alacağın tepki belli iken Hz Muhammed'in anne ve babasına bundan daha büyük küfür olamazdı. O devirde bir alternatif merakı ve hesapta sevabı aldı yurudu , hatta camiler bile nikah yeri olarak kullanılmaya başlandı, namazlara namazlar eklendi , özellikle bayan kesimi iyice içine kapatıldı. Zaten kafası üstü başı yüzü gözü yine aynı zaman gazetesinin desteğinde Şule Yüksel Şenler örneklenerek yeni bir islam anlayışını oluşturdu.

Sonuçta , bugün samimi olarak inanmak isteyen kapanmak adı verilen baş göz üst baş örtmek zorunda olduğunu ve bunun da sevap olduğunu sanıyor. Zaten herkes yeterince kapalı ki , babası zalimlik yapmıyor kızına ama , senin burnun benimkinden daha açık diyerek günah ve münafıklıkla etiketlemek de yeni moda oldu.

Peygamberimizin kesin doğum tarihi belli değil buna dair kayıt yok. Hesaplamalarla 570-571 yılları arasında bulunuyor ama , günü konusunda bir bilgi yok aksine birçok çatışma var. Şu an islam dünyasında doğum günü diye 4 ayrı tarih kavgası var.

Ancak bizdeki kutlu haftadan kimsenin haberi yok, 20-25 Nisan da bir mısırlı'nın teorisi ama yanlışlandı çoktan.

Bilgisizlik din değildir , din bilgiden korkmak da değildir, doğruyu bilmek din'dir. Oyleydi boyleydi diye yorum yazmak isteyen , başa dönüp yine okusun aksini ispatlasın

2|0
    0|0
    • Bazıları takvim farkından dolayı diyor?

• Artık horlamam gerek :) sen beni sorularınla hedef almamalısın , benden deistlik için de malzeme çıkmaz. iyi geceler sabah işim var

• Malzeme aramıyorumki :( sadece kafamdakileri soruyorum yarın devam ederiz o zaman.

En İyi Kız Görüşü

• google var :D

1|1
    0|0
    • Evet ksye onun sayesinde giriyorum zaten ;)

Erkekler Ne Diyor 4

• Fetonun soktuğu bir akım bu kafa karıştırmaktan başka bişey değil belkide altında vardır bir hinoğlu hin kutlu doğum haftası olacaksa bu hafta olsun madem diyanet denen dallama kurumda bir çok cinayet gibi hatalarına devam ettiği gibi bunada devam etmekte

1|1
    0|0
  • cumhuriyet bayramlarını yavas yavas yok etme :D

1|1
    0|0
  • Hicbir fikrim yok
    ____________________666__________________
    buraları yıkılıyo
    nurdan yıkılıyo
    her gün peşime
    şeytan takılıyo

ben islamı seçtim
    tercihim doğru
    yasla başını hadi
    kıbleye doğru
    Kandiliniz mübarek olsun

0|0
    0|0
  • :))))) ahh gençlik ah , biraz az cahil olun be

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Biri hicri biri miladi takvime göre

0|0
    0|1
  • Biri miladi takvim diğeri hicri takvime göre anladınız mı büyütülecek bir şey yok.
    Eğer diğer takvimi kullanıyor olsaydık bir tane hesaplamamız olacaktı ama şimdi hem diğerine göre hem de miladi takvime göre ayarlama yapılıyor. Takvim farklılığından kaynaklanan gün değişikliliği bu kadar

0|0
    1|1
    • Biz şu an hangi takvimi kullanıyoruz?

• baktım zaten cevabı kimin verdiğini biliyorum :)
      ama sana dedim bu sorunun cevabını sen biliyorsun bilmiyorum diye yalan konuşma şimdi gerek yok böyle oyunlara :)

• biliyorum yazmana gerek yok zeki şey seni ben senin bildiğini biliyorum zaten :)

Yükleniyor...