Fakirlik utanilcak bişeymi?

Durumumuz cok kotu bir kac senedir ama o kadar takmiyorum artik ben yoka aliştim yok işte napabilirimki sadece durumumuz iyi olmadigi icin bir kac senedir ustume başima biseyler alamiyorum ve arkadaslarim hep bu konuda kalbimi kiriyolar yadirgıyolar beni kıslik ayakkabi bile alamadim babet kullaniyorum hala yanimdan gecen kizlar süzuyolar resmen kotu kotu bakiyolar benim elimde olan bişey degilki bu fakirlik utanilcak bişeymi?

0|0
21|60

En İyi Erkek Görüşü

• Onlar kıyafetlere göre adam seçiyorlarsa karakterden sınıfta kalmış demektir onlar kesinlikle boşver insan olmak önemli harama bulaşmadıktan sonra huzurun yerindeyse en zengin sensin

1|0
    0|0
    • Sizin gibi guzel insanlarda varmiş boyle düşunenler olduguna inamiyodum

• fakirlik ayıp değil bacım kardeşim para kazanılır hep kötü gitmez hayat para emanettir sonuçta bir gün ona verir bir gün sana ilerde belki o fakir olur ona koyar bak görürsün yumruğunla kırdığım soğanın tadını en zengin yemeği ne bilmiyorum ona değişmem ben zengin olsam sanırım yine kölü olurdum ve yine aynı olurdum kıyafetlerim düzelirdi ama aklım yine ben olarak kalırdı rica ederim üzme kendini

En İyi Kız Görüşü

• Senin ayagindaki ayakkabiya kurban olsunlar. Niye utanilacak bisey olsun ya

1|1
    0|1
    • Teşekkürler eig icin:) Allah yolunu açık etsin hep mutlu ol:)

Erkekler Ne Diyor 59

• Fakirlik utanılacak birşey değil. Sınavda olduğunu düşün ve bu sınavı Allah'ın izniyle başarı ile geçeceksin. O senle uğraşanlarda bir gün başlarına gelir görürler nedir çaresizlik. Sana gerçekten yardım etmek isterdim. Yardım etmek isteyen arkadaşlarda olacaktır. Yani bir hesap bir adres varsa özelden at.

1|0
    0|0
  • tek değilsin bu alemde bende çok bayramlar geçirdim ayakkabıdan parmaklar görünürdü yerde yarım metre karda ayakkabının tabanını bağlayıp gezmişliğim var daha doğrusu işe gitmişliğim boşver takma olur gider ha benim olmadı hala aynıyım ama düzelir birgün utanılacak birşey yok ortada çalıp çırpanlar milyonların gözüne baka baka kutuları dolduranlar utanmıyor yüzü bile kızarmıyor sen neden utanacaksın ki

1|0
    0|0
  • Yokluğun gözü kör olsun

1|1
    0|0
  • Değil değil kaşarlık ayıp fakirlik değil.
    Bizde fakir doğduk ama şerefli büyüdük.

1|0
    0|0
  • saraylar yapılmış neye yarar... sen utanma

1|0
    0|0
  • Kardeşim bence gurur duyulabilecek birşey , karakterini kaybetmeyip , israf ve gösterişe harcayacak paranın olmaması ne güzel birşey kardeşim. Tabiki fakirlik zor kardeşim fakat Rızkı veren ALLAH ondan isteyince herşeyi veriyor :)

1|0
    0|0
  • Utanılacak bir şey değil. Takdir Allah dandır sabr edecek yine şükür edeceğiz. Ben de zengin değilim hatta hiçbirşeyim yok. Şükr ediyruz yine de etmeliyiz de. Rabbim yar ve yardımcın olsun kardeşim. Gizli kullanıcıyla soru paylaşmışsın sana birşey sormak istiyorum ama buradan yazmam doğru olur mu bilemedim çok kararsız kaldım. Allah için eğer mümkünse ve rahatsız olmazsan bana ulaşır mısın bir bilgi paylaşacağım. Bunu okuyan kimse yanlış yorumlamasın lütfen Allah için dedim anlarsınız artık. Selam ve dua ile..

Arkadaşlar herkesten ricamdır, şu linkteki konuyu 2 dk okur musunuz Allah rızası için lütfen. Teşekkürler
    www.kizlarsoruyor.com/.../q4365555-acildir-lutfen-okur-musunuz

0|0
    0|0
  • Hayır utanılacak bişey değil asıl sana öyle bakıp aşağılayanlar utanmalı

1|1
    0|0
  • sen utanılacak bir şey olarak görmüyorsan başkalarının düşüncelerinin hiçbir önemi yok. nasıl ki onların seni tepelere çıkarması anlamlı değilse yerin dibinde görmelerinin de zerre önemi yok.

1|0
    0|0
  • sen olgunluğa adım atmış bir insansın..

olgunluğa ulaştığında bu soruyu da sormuyacaksın..

çalışıp kendi paranı kazanırsın o zaman istediğini alırsın

utanılacak son şey fakirlik

1|0
    0|0
  • Ne diyecegimi bilemedim zor bir durum bende cok yaşadım insanlar anlayışsiz ve cogu cahil ama ben emininki sen iyi yerlere gelceksin sadece sabır et onlarda yoklugun ne demek oldugunu bir gün anlicak

1|0
    0|0
  • Fakirlik tabiki utanılacak brsey degil. Bence ders. calis. bol bol guzel bir meslegin olsun hepsini yapabilirsin kendin

2|0
    0|0
  • hayır sacmöalama

1|0
    0|0
  • fakirlik neden utanılacak birşey olsun hakir gören utansın kardeşim

1|0
    0|0
  • fakirlik utanılacak birşey olmamıştır hiçbir zaman. kendini fakirim diye ezik görmek utanılacak bir durumdur

1|0
    0|0
    • Ezik gormuyorum sadece insanlarin bakiş açılari davranişlari. uzuyo beni

• herşey madde değil mi sonuçta? ferrarin olsa da demirden plastikten sonuçta. yeterince besleniyorsan gerisi sorun değil inan bana

• Durum zor takma kafana.

1|0
    0|0
  • Yanlış anlamayasın ama sarılasım geldi bir an sana fakir olduğun için değil gönlünün zengin olduğu için aldırma sen o arsızlara

2|0
    0|0
  • Bence utanilacak birsey degil. Sadece sukret allahin verdigi ile yetin goreceksin ilerleyen zamanda rabbim biraz daha cok verecektir

1|0
    0|0
  • utanılcak birşey değil dua et sende :)

1|0
    0|0
  • benim babam isini batirdi soyle bir bakiyorumda para hicbirseymis şu an cebimde 5 kurusum yok ama mutluyum... birak etraftaki insanlar icin yasamayi kendin icin yasa...

1|0
    0|0
  • Değil tabi ki inşallah rn Lisa zamanda çok daha iyi olur durmunuz😞

1|0
    0|0
  • Hayır asla değil, bu günleri unutma ve geleceğin için daha fazla çalış...

1|0
    0|0
  • ve sen o kişilerden hala arkadasım diye bahsediyorsun öyle mi.. sen utanma asla bu herkesin basına gelebiliir

1|0
    0|0
  • İnsanlıktan çıkmış o arkadasların. O orosbuu süt dilimleri bundan utansınlar asıl

1|0
    0|0
  • Asla utanılacak bir şey değil o şekilde davrananlardan zaten arkadaş olmaz insana.

1|0
    0|0
  • Tabiki degil... En kisa zamanda duzluge cikarsiniz umarim...

1|0
    0|0
  • Fakirlik utanılacak birşey olsaydı Rasulullah efendimiz hasırda yatmazdı S. a. v

1|0
    0|0
  • Utanıalcak bişey degil tabiki, onların karaktersizlikleri..
    Kafa olmadıktan sonra, kıslık ayakkabı kaç para eder, kafasızlarla takılma

1|0
    0|0
  • Kötü arkadaş onlar

1|0
    0|0
  • bu zamandaysan evet ben fakirim diye eşim beni terk etti yahu böyle bir adalet dünya işte

1|0
    0|0
    • SORU YANILMIYOR İSEM FAKİRLİKDİ dimi evet evet fakirlik... güzel bir işim güzel bir gelirim vardı serbeset meslekle ugraşıyordum herşeyim 4 4 degil ama 4.3 dü güzel bir yaşantım vardı eşimle evlendigimde gelirim 4 5 bindi aradan 2 yıl gecti işler bozuldu rahatlık gitti kara günler geldi. işlerim bozuldu düzen dagıldı eşimin bana bu günlerde testegini beklerken bir darbede ondan geldi iş sorunları ve gelir düzensizliginden kaynaklı sorunlardan evi bırakıp gitti eş dost arkadaşı koyduk araya aldık geldik daha sonra gecici işleri bahane etti ve 2 3 aysonra tekrar gitti ve busefer boşanmaya verdi şimdi şu duruma gelelim... Adım yazıyor sigaram yok içkim yok dayak yok kavga yok kumar yok kötü söz alışkanlık yok ter bir durum pis bir hareket vs yok ... yaptıklarıma gelelim.. aşkım burayı görmedim tam pazar gunü gidelim hop canakkale gez gez.. aşkım bura gitmedim hop didim antalya bodrum gez gel.. aşkım şunu görmedim hop pasport yunanistan vs gezdir süper yedir içir süper para bit.

• Her kes payına düşeni alır desen anlarım ama herkes hak ettiğini deyince farklı kapıya çıkar. O zaman insanoğlunun ve hiç bir yaratılanın bir tek hakkı bile olamaz Malik-ül Mülk ancak O dur.

• @Nokturn sagol haklısın oluruna bıraktım

• Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 20

• Fakirliği anladm da arkadaşların hayırdır ya? ne saçma bir arkadaştır onlar? onlar arkadaşmı? sen hala onlara arkadaşmı diyorsn? arkadaşımmı dıyorsun? utanılacak birşey değil tabiki herkesin başına gelebilir bunu yaşayan bilir o arkadaşlarınıda ileride görürüz.. benimde babam yok diye utanırdım. arkadaşlarm bir kaçı ve orta okulda bir hocam dalga geçmişti babam yok diye sınıfta. utanılacak birşeymiş gibi gösterdi. Ama ielriki zamanlarda bunu utanılmayacak birşey olduğunu öğrendim çocukluk aklı derlerya.. takma sakın.

1|0
    0|0
  • Bebeğim sorun ailenin gelirinde değil, kaliteyi bulamamış arkadaş çevrende. İnsan hiç arkadaşını üzer mi böyle bir konuda? Takılma. Okulunu oku, iş sahibi ol. Her şeyin en güzelini alırsın.

1|0
    0|0
  • Bunları okudukça bazen kendime çok kızıyorum ailem bu yaşıma kadar her dediğimi yaptı fazlasıyla hemde hiçbir şeye ihtiyacım olmadı hala olmuyor çok savurgan para harcayan biriyim şimdi bunu okudum kötü oldum birden sende mesleğini eline al sabret biraz..

1|0
    0|0
  • Kardeşim sen başını dik tut. Kesinlikle utanılacak birşey değil... O bakanlar hayatında hiç zorluk çekmemiş, yokluk nedir bilmemiş insanlardır, anlamalarını bekleme.

1|0
    0|0
  • Hayir utanilacak bisey degil bizde ayni durumdayiz utanmiyorum kimseyi de takmiyorum sende umursama basina gelmeyen anlamaz bunu

1|0
    0|0
  • çalışabilirsin çalışmıyosan

1|0
    0|0
  • utanılacak bir şey değil
    utanacak kişileri biliyorsun

1|0
    0|0
  • Hayır degıl.

1|0
    0|0
  • Asla utanma ve boş insanların ön yargılarına kulak asma. En güzel cevabı dik duruşunla verirsin. Kimse kimseden üstün değil.

1|0
    0|0
  • ahlk fakırı olma canım para gelır gecer ıns. okuyosan bı ıkı sene sık dısını calısır kazanırsn :)

1|0
    0|0
  • Utanilacak bisey yok

1|0
    0|0
  • Sen başın dik yürü! Haram yemektense parasızlık daha güzel. Ben üç gün aç oruç tuttum inan iyiki tuttum o sıkıntıları yaşadım. Şimdi de çok iyi durumda değiliz ama çok şükür. O kalbi kirli insanlardan da uzak dur lütfen. Bilerek gizli kullanıcı yapmıyorum bana mesaj at biraz konuşalım Can'ım benim içini rahatlatacak durumları Bende yaşadım...

0|0
    0|0
  • Yani diyecek bsey bulamadim ama sen utanilacak biri degilsin bunu bil

1|0
    0|0
  • Fakir olan kalpler utanılacak birşey evet ama durumunuzun düşük olması asla hayat bu birgün öyle bişey olur çok daha iyi bir hayat elde edersin bende hem çalışıp hem okudum kardeşimi okuttum zor günlerden geçtim sınandım asla pes etme üşürsün ama yüreğinin temizliği o yukardaki yüce rabbim görür kalbine göre verir

0|0
    0|0
  • hayır değil guzum asıl onlar utansın kendilerinden

1|0
    0|0
  • sen kımseyı takma canım

0|0
    0|0
  • İnternet alabilecek kadar paran var ama.

1|1
    7|2
    • Komşudan wi fi cekiyorum ama haberi var.

• ya saçmalama olabilir insanlar kötü zamanlar atlatabilir. sadece sabretmek gerekir. yaşın küçükse utanırsın ama hiç utanma ben de kötü zamanlar atlattım sınav dedim. çok şükür şimdi iyiyim. sadece Allaha sığın duanı et

1|0
    0|0
  • bende öyle ya çok kıyafetim yok kışlık botum bile yok bu ay alcam inş

2|0
    0|0
  • Değil sen onlara aldırma.

Ben senin yerine aldırayım; insanları düşüncesizce kıran insan görünümlü yaratıklardan nefret ediyorum. Bu kadar kötü olunamaz ya çok yazık gerçekten bu dünyada fazla durmaya hevesim yok. Etraf ruhsuz et yığını kaynıyor.

1|0
    0|0
    • Canim yaniyo sadece takmiyorum evet ama kalbim aciyo

Yükleniyor...