Dini bilgisi olanlar gelebilir mi?

acaba bu şey 23 Nisan ulusal egemenlik ve çoçuk bayramını kaynatmak için mi ortaya çıkartıldı?
Dini bilgisi olanlar gelebilir mi ?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Diyanet işlerinin uydurduğu bidat bir uygulama.

Şimdi bu kutlu doğum olayı kameri aylara göre hesaplandığı için her sene 10 gün geri gidiyor ve net bir tarih olmuyor. Bunu sabitlemek için Nisan ayı denmiş olsa da gereksizdir.

0|3
    0|2

Kızlar Ne Diyor 2

• Ataturk musluman değil miydi

0|1
    0|0
    • Hmm anladm simdi soruyu yanlis okumusun :(

• Atatürk'ün kişisel bilgisi bizi alakadar etmez. Bu devlette büyük bir başarısı vardır. İsterse Yahudi olsun içki içsin felan yani orası kendisi ile Allah'ı ilgilendirir. boşverin bu soruları sormayın bile

• Pff ne saçma.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 10

• Turkiyede diyanetin kabul edildiği, Hz. Muhammed (s. a. v) in anlatılmasının kararlastirildigi hafta. Her yıl değişiyor.

0|1
    0|0
  • Araştırmak lazım bilmeden konuşulacak basit bir konu degil vebali buyuk

1|0
    0|1
    • neyini araştıracaksın Mevlid kandilinin doğum günü olduğunu herkes biliyor diğeri sadece diyanet işlerimizin çıkardığı haftadır

• bak ben bilmiyordum mesela şimdi senden öğrendim, evet bu da benim kabahatim bu tip konularda bir müslüman evladı olarak bilgili olmam lazımdı en kısa sürede bu konuyla ilgileneceğim. Ama düşün ki bunu bilmeyen ve umursamayan milyonlarca insan var. O yüzden dedim bir araştırmak lazım bunlar hassas konular kulaktan dolma bilgilerle tartışılacak konu degil.

• Kardeş bugünkü olan mevlid kandili hicri takvime göre. Kutlu doğum haftası miladi takvime göre.

0|1
    0|0
  • Banada sacma geliyor cunku mevlid kandil var hemde dogum haftasi ikiside ayni mana geliyor. Bana sacma gelen sey iki kere mi dogum gunu kutlanir? O zaman dogum haftasi bana bidat geliyor

0|2
    0|0
    • haklısınız iki kere doğmuş bu

• Örneğin şimdi insanlar sohbetlere gidiyor. Orda salavat getiriyorlar. Herkes sırf salavattan kim bilir ne kadar sevaba giriyor. Artı olarak istiğfarda ediyolar. Bunlar yetmez mi. Milyonlarca insanın aynı anda tevbe etmesi. İnsanların güvahlarının affolması... Çok güzel şeyler değil mi bunlar? Böyle günler olmasa kaçımız tevbe ederiz. Kaçımız salavat getirir ki?

• Alakası yok o tarihte meclis açılmıştı o yüzden aynı zaman tbmmnin açılışı olarak bilinir pegamber efendimizin doğumu mevlid kandilindedir 22 aralıktır yani kutlu doğum haftası kapsamında her yıl diyanet o tarihlerde kendi çıkardığı bir etkinlik o kadar asıl doğum tarihi mevlid kandilidir...

0|0
    0|0
    • Kutlu doğum Haftası sonradan kutlayanmaya başlanmış bir orginazsyondur o kadar yani peygamberde olsa iki tane doğum günü olmaz bir insanın Mevlid kandili Hz. muhammedin doğumu olarak kabul ediliyor ve bir kaç olay yaşandığı belirtilmiş ve her yerde kabul edilmektedir sorabilirsin mevlid kandilinin anlam ve bütünlüğü nedir diye öğreniş olursun

• Ateistlikten ne ara gök tanrıcılığa geçiş yaptın :D

0|1
    1|0
  • Fetonun uydurduğu bir hurafe bu dünyadaki diğer islam ülkelerine git hiçbirinin haberi yoktur a. k ayrıca fetonun doğum gününün 27 nisanda olmasıda ayrı bir ironi :D

0|0
    0|1
  • şu an hicri takvime gore dogum gunu.20 Nisan olan miladi takvime gore. ayrica 23 Nisan degil 20 nisandir. hafta olarak kutlanir...

0|0
    0|3
  • Kur-an’ı Kerim’i ve âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz Hz. Muhammed (s. a. s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü'l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Yani 2015 yılında 22 Aralık Salı gecesini 23 Aralık Çarşamba gecesine bağlayan gece Mevlid Kandili olarak kutlanacak.

Milâdî takvime göre ise bu, 571 yılı Nisan ayının yirmisine rastlamaktadır. Bu mübarek geceye " Mevlid Kandili " denir.

Kaynak: milliyet. com

0|0
    0|2
    • senin yalanlarını seveyim ben iki takvim arasındaki gün farkı 11 burdan iş çıkmaz sana git başka yerde kandır milleti :D

• böyle bir saçmalık yok ya

0|0
    0|1
Yükleniyor...