Klibi izleyip, ne anladığınızı yorumlar mısınız?

İnsan psikolojisinde, üstü kapalı görselliğin bilinçaltındaki etkileri hep ilgimi çekmiştir.
Klibi baştan tamamiyle izleyip, ne anladığınızı duymak istiyorum.

Uyarıyorum tam altı dakika!

Güncellemeler:
Neredesiniz yahu? Cinsel Yaşam kategorisindesiniz öyle değil mi? Tahmin etmeliydim.

Neyse bir viski daha alayım.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Benim anladığım şey adamın psikolojik sorunları var gördüğü dünya falan her şey kendi kafasında kurduğu bir şey aslında adam hasta bakım, huzur evi gibi bir yerde kalıyor.

0|1
    0|0
    • Bu da bir bakış açısı. Ama farkındalık ile ilgili daha güzel algılar da barındırıyor. Psikolojik sorunlardan ziyade, bir başka bakış açısıyla; yarı gerçeklik ile de doğru orantı kurulabiliyor.

Algılar, farkındalıklar ve duygu-durumlar.

• Yerdeki cesetleri görünce daha da bir korkuya kapılıp, bu kadar insanın intiharı seçmesinin; sürü psikolojisi ile doğru orantılı bir şekilde mantıklı görüyor.

Daha sonra da kamera uzaklaşıp, bir gemi değil; yüzlerce geminin aynı adaya doğru hareket ettiğini görüyoruz. Bunu açıklamanın zaten manası yok, her şey ortada..

Sonra tekrar silaha sarılıyor, tam tetiğe basacakken elinde hemşire kıyafeti ile birlikte bir kadın görünüyor. Eli belinde, intiharı engelliyor.
      Silahı elinden alıp, bir tepsiye fırlatıyor ve tepsideki hali kapı kolları ve anahtar. Dört farklı kapı kolu bir tane anahtar.

Hemşire onu ayağa kaldırdıktan sonra, kamera yine uzaklaşıyor. Bir de farkediyorsun ki bir binanın çatısında, etrafta deniz yok, çatının hiçbir noktasında ölü insanlar yok. Ulaşmayı hedefleyen gemilerin yerini binalar alırken, ulaşılacak o ada da yok.

"O kadar çaresiz zannettiğin, utançtan ölmeyi bile yeğlediğin zamanlar olduğunda bile; bir çıkış yolu bulabilirsin" anlatımı esas gibi.

• Biterken bir yazı dikkatimizi çekiyor kapıda, "ARK Convalescent Home" Prevantoryum anlamına geliyor.
      Prevantoryum ise, hastalıkların semptolarının baş göstermeden, bir nevi erken teşhis ile bağışıklık sistemini güçlendirme amaçlanan bakım evi manasına geliyor.

Kesik kesik sahneler ve nereden baksan bağdaşmayan anlar olarak bakılsa da; aslında özeti parçanın isminde de mevcut. "Utancın maskesi"

Sen bir verem hastasısın bunalımını da çıkarabilirsin bundan, bir başkası tedaviyi reddeden bir şizofrenin dramını.

Oluyor öyle işte. (:

Erkekler Ne Diyor 1

• bişey anlamadım ::DD

0|1
    0|0
Yükleniyor...