Dinler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz Mantıklı Geliyormu Size?

Düşününce saçma gelmeye başladı. Dünyanın dışına çıktığımızda bir sürü kimyasal bir sürü enerji var dünya toz bulutu kadar küçük bir yer kaplıyor ve eğer bu hepsinin bir yaratıcısından bahsediyorsak o nokta kadar dünyanın içindeki orta doğu bölgesinin kafa yapısına sahip bir tanrımı olurdu sizce bu? O kadar evreni yaratan tanrının işi gücü yok şunu içmeyin kafanızı kapatın mastrubasyon yapmayın şunu yemeyin gibi şeylerle uğraşacak sizce? Ayrıca koca dünyada sadece mezopotamya kültürünü yansıtıyor bu islamdakiler. vikinglerde türklerde cermenlerde çinlerde vs hiçbirisinde ne başörtüsü nede bu kültürlerin hiçbiri var bunun ortadoğu ve mezopotamya kültürü olduğu ap açık belli çünkü islamdaki çoğu kültür, islam öncesi mezopotamyadada vardı. Yani koca evrenin yaratıcısı ortadoğu kafa yapısına sahip bir tanrımı olacak? İşte bu çok saçma..

Güncellemeler:
hiç yorum yok mu :((
Nedense cevap veren tüm müslümanlar onlarada mantıklı geldiğindenmidir nedir acaba sinirlenmeye başlamış ve şu nerde yazıyo ergen bir ... git yok akıl fakiri gibi şeyler yazmış ama daha kendilerinin kullanacakları bir akılları olmamasıda ne kadar komik. Bu tipleri gördükçe bu düşüncelerime dahada bağlanıyorum zaten :)

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• ''Ben en yüce, en ulvi varlığım, her şeyin yaratıcısıyım. Siz küçücük yaratıkları bana tapın diye yaptım, her şeyinizi önceden belirledim ve yarattım. Şimdi ne olursa olsun bana tapacaksınız yoksa size işkence edeceğim''

Diyebilen bir 'yüce' yaratıcıya,

denizi yarıp balığın içinde yaşayan adamlardan bahseden, içinde yüzyıllar öncesinin toplumsal kuralları yazılı olup gelecekteki yaşam hakkında hiç nitelikli bilgi vermeyen ama yaratıcı tarafından tüm zamanlara rehber olarak gönderildiği iddia edilen kitaplara,

önce insanların gönlünü kazanmak için tanrıçalarını övüp daha sonra 'bunları bana şeytan söyletti' diye 180 derece dönen,

''Ben peygamberim. Aa bakın Allah peygamberin evinde çok kalmayın rahatsız oluyor diye ayet gönderdi, ama ben demedim bakın o dedi.''

diyen adamlara

İnanamıyorum, yani mantıklı bulamıyorum. Kalp gözüm kapalı, ondan herhalde. :/

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Katılıyorum size.. Hayatı insanların din ve inanışlarından dolay olumsuz hale geliyor.. Savaşlar, bencillikler vs. Avrupa ülkelerine baktığımız da islam ülkelerinden daha iyiler çünkü onlar bilime değer veriyor ve uğraşıp hayatı güzel hale getiriyor.. Ve hatta dinlerini inanışlarınıda kendi hallerin de ibadetini yapıyorlar. İslam ülkelerinde bir bildikleri var allah allah deyip savaş yapmak.. Yazıklar olsun o ülkeyi yönetenlere.. İnsana faydası olmayanın ibadeti öğretmesi ne fayda eder.. Önce insanlığı öğretmeliler yaşamalılar. Dinler de yoktur zorla şöyle yapılmalı böyle yapılmalı.. Garip bir dünya...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gelmiyor. Fakat evrende bir çeşit enerji/güç falan olabilir. Fakat kendisinin gökten lap lap kitap attığını, ya da bir takım kulları için cehennem hazırlamakla meşgul olduğunu sanmıyorum. Hanş bir çeşit sistem varsa olsa olsa henüz tanımlayamadığımız bir enerjiden ibarettir.

Bu arada hobi olarak Hristiyanlığı takip ederim. Dinlerin de aynen bu şekilde hobi olarak görülmesi taraftarıyım. Mesela bir zamanlar Zeus vardı, şimdi koskoca tanrının üzerinden geyik dönüyor. İşte örneğimiz bu olmalı, selametle...

0|0
    0|0
    • Peki sen ne düşünüyorsun bu güç falan olabilir dedin ya o konuda?

• Olabilir diye düşünüyorum, fakat her zaman pozitif uca daha yakın oldum. Evren enerjisi diye bir şey ''bana kalırsa'' ileride fizik kuralları ile de açıklanabilir. Zaten evrendeki tam tanımlanamamış bir iç güce dair resmi olmayan bir yazı okumuştum ama kaynaklardan emin değilim, belki birileri işine geleni yazmıştır. Yine de böyle bir şey varsa, bir şeylere kanıt olabilir, bilemem...

• Enerji ile olacak şey değil bu bu enerjiyi düzenleyen bir akılında olması lazım :D

• Sen istedigine inanabilirsin ben ona inaniyorum beni hicbir zaman birakmadi her zaman yanimda oldu ayrica kuranda mast gibi bir seyde yazmaz kurana hic bakmamissin konusuyorsun sen mast yap sana sadece bu iyi gelir cahil düsüncelerini al git cahil

0|0
    0|1
  • Bak... Allah hepimizi bir parça topraktan yarattı ve koskoca Dünya'yı tek başına bu güzelliklerle donattı. Bizim için; su kaynakları, çeşitli hayvanlar, ekip biçelim diye topraklar yarattı. Bizden tüm bu güzellikler karşılığında bazı şeyler istedi ve bunlar çoğu kişinin gözünde büyüttüğü kadar büyük istekler değiller. Kaldı ki biz eğer bu emir ve istekleri yerine getirirsek, bu yalan ve bin bir sorunu olan dünyadan kurtulup ebedi hayata geçerek cennetlerle ödüllendirileceğiz. Bize iki seçenek sunulmuş; 1- Fani hayatta Allah'ın bizden istediklerini yerine getirmeyerek, ebedi hayatta cehennemle cezalandırılacağız. 2- Bu üç günlük dünyada Allah-u Teala'nın emir ve isteklerini yerine getirerek, ebedi hayatta Dünya'nın binlerce katı güzellikteki "cennet" le ödüllendirilecek ve orada helal ve haram kavramları olmadığı için ne istersek yapabileceğiz. Bu iki seçenekten birini seçmemiz için bize akıl ve irade verilmiş.

0|0
    0|0
    • Benim yazdıklarımla hiçbir bağlantısı yokki bu dediklerinin. Kendin çalıp kendin oynamışsın yazdıklarımı okumanı ondan sonra cevap vermeni öneririm

• Tamam teşekkürler

• Rica ederim :)

• Yuru be yavrum

0|0
    0|0
  • Yorumlarınızda islamiyeti savunanlara gerçek olduğunu kanıtlayacak gerekçeler istemişsiniz fakat bunu burada aramamız yanlış yaş ortamasının 15-16 olup 18 göründüğü bir ortamda insanların bilgi seviyesinin düşüklüğüne bakmadan mantıklı Açıklamalar beklemek bulamayınca da Müslüman'ların geneline yormak yanlış olur bu sorularınıza akademisyenlere sorarak iyi kaynaklardan araştırma yaparak yanıt bulabilirsiniz ayrıca tarihi kaynakları da araştırmanızı öneririm Mezopotamya kültürü ve farklı bölgelerin Kültürleri konusunda

0|1
    0|0
    • Hangi akademisyene soracağız? :DD Görende bizi hergün seminerde sanacak. Ben internette çok araştırdımda bu dediğim şeyin araştırmayla alakası yok zaten gözü olan okur ve aklı olan mantığını çalıştırarak ne demek istediğimi anlar. Yani herşey ortada burada bilgi birikimine veya tecrübe gerektirecek birşey yok sadece mantık sorusu benimkisi.

• soruda bir şey yok aşağıdaki yorumlar içindi yorumum. Bilgi mantık ve bakış açışını değiştirebiliyor siz bilirsiniz tabi yinede :)

• Allah bizi, dünyayı ibadetlerimizi yapıp yapmayacağımıza bakmak için yarattı. Sonunda da cennet ve cehennem var diyoruz. Bu durumda o bahsettiğin yerleri Allah değil insanlar yapıyor. Eğer her şey düzgün ilerleseydi dünyaya, bize sana bana hiçbirimize gerek yokki. Allah'ın bize ihtiyacı zaten yok sadece imtihan için düzenden geçiyoruz. Bu durumda Allah herşeye doğrudan anında müdahale etse kim cennete cehenemme gider ki kim günah işler ki? hiç kimse buna fırsat kalmaz.
    İşte kendin diyorsun Allah'ın bütün bunlarla işi yok ama sence tanrı istediği ayarlamaları yaparken senin zihnine mi bakacak? nasıl istiyorsa öyle yapar sana bana soracak değil. Senin için saçma belki ama o kural koyduysa onun için anlamlıysa bu senin vereceğin karar değil. Alkol mesela yasak çünkü ciddi sebepleri var. Trafik kazaları, oğlanın biri sevgilisi yerine felçli yaşlı kadına tecavüz etti alkol aldığı sırada, oğlanın biri cinsiyet değiştiren biriyle birlikte olmuştu ve kendisinden nefret etmişti. Yakınlarına tecavüz edenler var sabah hiç bir şey hatırlamıyorlar. Bu sebeplerle yasak. Eğer hiç bir şey yasak olmasa dünyaya ne gerek varki doğrudan hepimiz cennete gideriz. Hatta cennet mükafat olarak verildiğine göre hiç birimiz hayatta olmayız. Bu düzen hiç olmaz. Niye olsunki kural yoksa günahta yok.
    Hrıstyanlarda rahibeler neden kapalı düşündün mü... İllaki bir açıklama yapıyorlardırda yani buna takmayan bir dinde niye onlar kapalıymış ne önemi varki. Sadece İslam'da yok. Ayrıca bununda açıklamaları var.
    Sen neden böyle diye bakıyorsun ama dediğin gibi olsaydı eğer hiç hünah işlenmezdi, her şey düzenli ilerlerdi öyle bir yerde cehenneme giden olmazdı bizde olmazdık

1|0
    0|0
    • Dünyada farklı farklı bölgeler var. Ve İslamın tanrısıda mezopotamya bölgesinin kafa yapısında bir tanrı oluyor bu sencede etikmi? ya da evrenselliği ne kadar doğru?

• senin o beğenmediğin din bugünkü tıpın yeni açıkladığı bilgileri yüzyıllar öncesinden müslümanlara hazır verdi. Hepsini atarak mı buldular sanıyorsun.

• Hadi ya söylesene bir çok merak ettim şu tıp bilgilerini :D:D:D:D?

Erkekler Ne Diyor 7

• Sonra neden bütün ateistlere ergen diyolar. Al mkk

1|0
    0|1
    • Küfür edip aşağılamaktan başka birşeyi bilmeyen ama saçma sapan akl ıbirşeye çalışmayan ortadoğu masallarına inanan birisimi diyor bana bunu :)

• Assdfddaaad 😂😂😂😂 ergen yhaaa 😐

• Hakaretten başka bir işe yaramayan o aklının sesini dinleyelim o zaman çok olgun ve zeki arkadaşım buyur :)

• Dostum emin ol burada akıllıca yorum yapacakların sayısı bir elin parmağını geçmez. Hepsi bir yerlerden duyup burada konuşan medya kuşu. Annesinden babasından din eğitimini alıyor, hiç "Yahu acaba şu Kur'an'da bize ne anlatılmak isteniyor?" diye sormuyor, ne verilirse onu alıyor. Bu sitedeki yobaz organizmalardan pek bir şey alamazsın. Bir müslüman olarak söylüyorum bunu sana. Git İslamiyeti bilenlerle konuş bunu, bildiğini iddia eden sosyal medya kuşlarıyla (yobazlarıyla) değil.

0|0
    0|0
    • Onları nerde bulacam aklıma geldi paylaşayım dedim çok alakasız açıklamalarda bulunmus çoğu

• Daha islamı bilmiyo Allah ı yargılamaya kalkıyo En basiti nerde yazıyo mastürbasyon yapmayın diye Neyin kafası bu yeni moda da bu ateislik oldu Gidin kumda oynayın abim siz ya

1|0
    0|0
    • Bazı islam alimlerince bu deniliyor. Ve hristiyanlıktada bu tip şeyler var. Ben genel olarak yazdım daha saymadığım bu tip saçmalık bir sürü şey var sen buna mı takıldın yani o kadar şey arasında sadece :)

• İslam ortadoğu kültürüne göre oluşturuldu ne demek ya İslam belirlki bir kültüre değil bütün insanlığa gönderilmiştir İnsanlar dini kendi çıkarlarına göre kullanıyorlarsa bu islamın suçumu iran ı kime sorsan müslüman ülke olarak görür ama tarihi boyunca hep müslümanlara karşı savaşmıştır Arap ülkelerine gelecek olursak hepsi zaten ingiliz müslümalıkla hiç bir alkaları yok beş yaşında çocuk bile biliyor bunları

• Ben ülkelerden bahsetmiyorum şu an ülkelerin başındakiler başkalarının köpeğidir o ayrı konu benim bahsettiğim islamdaki şeyler tamamen mezopotamya kültürüdür. Bak ülkeleri demiyorum yaşayış biçimi kültür örf adet giysi.. Anladınmı? İslamdan binlerce yıl öncede mezopotamyada bu şeyler vardı yani

• adam asasını yere atıyo, asa yılan oluveriyo. asayla denizi ikiye yarıyo. kanatlı atla biri göğe yükselip tanrıyla konuşuyo. ayı ikiye bölüyo. biri rüyasında gördü diye çocuğunu kesmeye kalkıyo. bir kadın babasız çocuk dünyaya getiriyo falan filan. bütün bunlar başka bir dinde olsa hepiniz döşşak geçersiniz. ama bizim dindeyse tabiki çok mantıklı !

0|0
    0|0
    • Aynen bugün hindularla ineğe tapıyolar diye dalga geçiyolar ama kendi inandıkları inançta o kadar komik şeyler varki dışarıdakilerde bizimkilerle dalga geçiyodur

• şamanistim ve dinler saçma geliyor gök tanrıya inanıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=hl8QOdbCEqw

0|0
    0|0
    • Göktanrıcılık şamanlık değil diye biliyorum. Ve şamanistlik daha saçma değiilmi? ne farkı var tam bilmiyorum ama daha saçma diye biliyordum

• dısarı cıkıyorum sımdı sonra mesaj at

• Tamam gece editlerim

• Deist misin?

0|0
    0|0
  • Çok yanlış düşünüyorsun. Mezopotamya kültürü dediğin şey tam tersi. Kız çocuklarını diri diri toprağa gömmek, alkol tüketip dansöz oynatmak, zenginlerin köleleri yönetmesi gibi şeyler mezopotamya kültürüdür. İslam işte bunları engellemek için gelmiştir. Kadınları, kızları kötü kullanan insanlara karşı onları korumak için başörtüsü gelmiştir. Aksi halde yarı çıplakken yaşlarına bakılmaksızın kızlar pazarlanıyordu. İslam bunu engelledi. Gelelim işin diğer kısmına neden bu bölgenin kültürüne göre kurallar konulmuş diyorsun. Bu soruyu sormandan da Kur'an-ı Kerim'i hiç okumadığını anlıyorum. Evrensel olan kurallar olduğunu anlayamadıysan zaten sorunun başka demektir.

1|0
    0|0
    • Evet zamanında bazı şeyleri engellemiş ama o döneme göre iyi olabilir günümüze göre ise yetersiz kalıyor. Ayrıca bazı kötülükleri iyiye çevirmesi onun kültür olarak geldiği yeri değiştirmezki. İStediği kadar iyi olsun sonuçta kültür olarak o toplumunmu evet? o zaman bitti. Başörtüsü mü evrensel? 4. kadın olaylarımı evrensel , kızını en yakın arkadaşına vermekmi evrensel, evlatlığının karısıyla boşandırıp evlenmekmi evrensel, hurmanın değerli olması (hurma arabistanda yetişen birşeydir farkettiysen orada yetişmeyen salata domates portakal gibi bazı şeyler değilde hurma değerli! nedense) , Kabe taşını öpmekmi evrensel, şeytan adını verdikleri putu taşlamakmı evrensel , yahudilerden geçen çarşaf veya ortaçağın arap kıyafetleri olan ihram mı evrensel, takunyasımı evrensel, anlamını bile bilmediğin şeylerin dualarının arapça olmasımı evrensel, cennet dilinin arapça olması ve yaratıcı adının özel arapça bir isim olmasımı evrensel? ve daha bir çoğu... Evet sende haklısın...

• Senin kalbin mühürlenmiş. Sana ne açıklasam inanmayacaksın. Bir gün umarım sende doğru yola geçersin. İyi geceler.

• Bildiğiniz tek şeyde bu zaten yarım saat sana mantıklı bir şekilde açıklasam bile beynin mantık ekseninin yakınınından bile geçmediği için körü körüne dinden çıkmayayım diye tövbe tövde diyip senin kalbin mühürlenmiş demekten başka birşey bilmiyorsunuz. Halbuki azıcık mantıklı düşünebilseniz azıcık tarafsız bakabilseniz belki göreceksiniz birşeyleri ama işte cehennem korkusu insanın tüm mantığının önüne geçiyor.. Sende haklısıın ne diyeyim iyi geceler :)

Yükleniyor...