Türkiye'deki kadınlara zulm , cinayet , tecavüz olayları neden bu kadar fazla?

Evet arkadaşlar her ne kadar tv izlemesem de her yerde karşıma çıkıyor bu olaylar. Eşlerine piskolojik zulm edenler , öldürenler , tecevüz edenler vs Ne ararsan var bu ülkede. Bu yaşanan olayları görünce acaba diyorum ki bende mi böyle olacağım diyorum sonra ALLAH'a sığınıyorum... Gerçekten evlenince kız çocuğum olacak ve oda böyle şeylere uğrayacak diye çok korkuyorum şimdiden. Bu erkekler bunu yapıyorsa suçu hepimizin arkadaşlar ne diyorsunuz nasıl çözebiliriz bunu yetmedi mi kadınlara yapılan zulm? SÖzde burası müslüman ülke fakat adaletin zerresi yok , kadına zulm , hırsızlık , cinayet , terör bu işte bir yanlışlık var?
Türkiye'deki kadınlara zulm , cinayet , tecavüz olayları neden bu kadar fazla ?

Güncellemeler:
Miğdemiz bulanıyor bu tiplerden.
ARkadaşlar nasıl çözeceğiz bu problemi?
Evet arkadaşlar o değerli düşüncelerinizi bekliyorum.
Kibar bir şekilde görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Suç onları yetiştirenlerde asıl
    Ne var bu kadar erkek çocuğunu pohpohlayacak? Kızlara çok baskı yapıyolar erkeklere de veriyolar gazı ne yapacaklarını sapıtıyolar ne de olsa ağaç yaşken eğilir..

0|1
    0|0
    • Ağzına sağlık kardeşim doğru söylüyorsun. Benim kız kardeşim olmadı ailem beni hiçbir zaman pohpohlamadı ama seni gayet iyi anlayabiliyorum. Hep kız evlatlarımız birşeyleri gizli , kaçak yapmaya çalışıyor ve ailesi birşey diyecek diye hep yalana zorlanıyor. Ben bu konuyu çok düşündüm kendim empati yapıyorum yarın öbür gün kızım olduğunda onunla herşeyi konuşacağım ve benden hiçbirşey saklamamasını istiyeceğim. İnsan 10-20-30-40-50 her yaşında hata yapar önemli olan ders alması. Neticeye gelirsek herşey yetiştirilmeden kaynaklanıyor doğrudur.

• İşte budur yaa... Kesinlikle dediğin gibi olmalı Allah tez zamanda böylelerini islah eylesin

• ALLAHlık birşey yok kardeşim kul isteyecek :D

En İyi Erkek Görüşü

• cehalet cahillik

0|1
    0|0
    • Sayın abicim yıllar süren bu olaylar hiçbir gelişme göstermedi tam tersine gerileme gösterdi yani kadına şiddet ve zulm arttı. 2015 yılına geldik bizim toplumumuz hep geriye gidiyor bu kadınlar hepimizin annesi , kardeşi , bacısı nasıl çözülecek?

• geri kalamış toplumuz çünkü kadına deyer vermiyorlar kadın anne dir kadın eştir kadın kardeştir
      kadın herşeyin üstünde eğitim şart

Kızlar Ne Diyor 2

• bnde tv ızlemem evde yok. maalesef dalalet asrndayz. ahır zaman belırtılerı bnlar. batıyaa ozenmenınde faydası var. haram alısılmıs artk. nefes almk kadr kolay haram ıslemk. ınsanlarrın karnı tok ama ruhu ac. ac olan bı ruh manevvıyat ıle doymadıgında nefıs de galıp gelıyo malesef. ve seytanıda unutmayalım tabı. dıyeceksın belkı onceden nefıs seytan yokmuydu vardı elbet ama sıyah bellı ıdı beyaz bellı. bu zmnda grıler mevcud maleselff :(

0|1
    1|0
    • Kardeşim özür dileyerek söylüyorum Kur-anda ahir zaman dalalet asrı gibi tanımlar yok :) Batıya özenme değil bu Kuzey doğuya yani arap yarımadasına özenti bunlar. Haramı bilen yok ki alışıldık olsun Kur-anı okuyor mu insanlar ki ALLAH'ın neyi haram neyi helal kıldığını bilsinler :) Ruh Zannettiğin şey değil kardeşim Ruh zaman ve mekandan münezzeh ALLAH'ın bir parçasıdır ve ALLAH Uykumuzda ve ölümümüzde bizden alır ve bizden dünyada ölmeden RUhumuzu ALLAH'a teslim etmeyi emreder neyse bu başka konu :) Nefis dediğin şey de senin sahip olduğun tek şey , yani kararları verdiğin parçan. Nefse gelen telkinler nefsi kötüye yönlendirir ve ALLAH'a teslim olmamış insanların üzerinde şeytan egemenlik kurar. Kardeşim şeytanı ben sana öğretirim istersen ama kur-andakiler bildiğin gibi değil :)

• ahır zaman var ama ve bız o asrdayz malesesf. ruhn ac kalması dedıgm sey manevıyatdan yoksunlk. bn byle dusunuyrm. ve bılıyrm

• KArdeşim ahir zaman hadislerde geçer :) Olsun kardeşim kalbin maneviyata aç kalması diyebiliriz Ruh ALLAH'ın bir parçasıdır ve bizim kulluk görevimizi kabul etmesi üzerine bize ödülüdür.

• Türkiyede abaza ve pisikopat manyaklar oldukça fazla

0|1
    0|0
    • Kardeşim kesinlikle o kadar fazla ki işsiz insanlar. Abazalık piskolojik bir rahatsızlık fakat insanlara sorunca ihtiyaç diyorlar ee ihtiyaç olsa yapmadığından ölürsün , öldün mü yok?

Erkekler Ne Diyor 2

• ataerkil bir toplum oldugumuz icin bir kadin bizi elestirince dahanamiyoruz kendimize yediremiyoruz sebep. budur

0|1
    0|0
    • Kadına şiddet , zulm , kapkaç , tecavüz sorunca bütün ülke müslüman vallahi bıktım kardeşim ya insanlardan uzak bir hayat yaşamak istiyorum.

• Müslümanlar topluluğu işte yobaz zihniyet değişmiyor değiştiremiyoruz

0|1
    0|0
    • Hadi beğendim ama kardeşim beni eğer bu sayfada daha önce gördüysen din hakkında görüş ve düşüncelerimi biliyorsundur :) Müslüman ALLAH'a teslim olan ve Kur-anı eksiksiz yaşamaya çalışan hayatını ona göre düzenleyendir :) Şimdi müslüman bu demek ise kaç kişi biliyor ve ülkede kaç tane müslüman var? Lütfen kardeşim bir dahakine kelimelerimizi doğru seçelim araştıralım :)

• Siyasi propaganda yapıyosun deme bana bu olaylar ülkeye akp gibi bir zihniyet geldikten sonra bu tür olaylar aşırı arttı fetva veren pis sakallı adamlar, annesinin dizinden tahrik olan profesörler, kadının toplumda kahkaha atamaz diyen zihniyet böyle adamların bu şekilde konuşmasına izin veren en üst yöneticilerde bundan sorumludur.

• Haklsıın kardeşim doğru söylüyorsun ben kimseyi savunmuyorum sadece eleştiriyorum :)

Yükleniyor...