Kültürler arası etkileşim hakkında ne düşünüyorsunuz? Ne gibi deneyimler anlatabilirsiniz?

İki veya daha fazla kültürün birbiryle kaynaşması, çatışması veya bir sentez oluşturması hakkında ne düşünüyorsunuz? Çevrenizden hayatınızdan ne gibi deneyimler söyleyebilirsiniz? Kültürel etkileşim iyi bir şey mi? Yoksa her kültür kendi sınırlarını koruyup bunlar dışına çıkmamalı mı?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Iki hata uc kulturle yetisdim
    Turk
    Alman
    Rus
    Dini acidan daha cok musluman yetisdirildim (vaktiz edilmedim)

Iyi birsey cunki insanin dunyaya bakis acisi cevresini algilayis sinirlari genis

Daha cok ve cabuk empati kura biliyorum dini irki cinsi fark etmeden

0|1
    0|0
    • bu güzel bir deneyim. ister istemez farklı düşünceleri kabul etmek, saygı duymak. insan maalesef direkt tecrübe etmeden farklılıklarla yaşamanın ne demek olduğunu kavrayamıyor. teşekkürler yorum için.

• Sehirler mi ulkeler mi arasi?
      Bazen koyler arasi kultur farki iran abd iliskisinden de beter ola biliyorda

Kızlar Ne Diyor 1

• Kendi kültürel sınırlarını korumak hiçbir dönemde mümkün olmamıştır muhafazakar iki toplum bile bir şekilde etkileşim kurduklarında mutlaka aralarında kültürel bir alışveriş olur her zaman azınlık çoğunluktan Etkilenecek bir kural yok eskiden Almanlar arasında yanaktan öpüşme Yaygın değilken Türkler ile birlikte bu davranış sıradan bir alışkanlığa dönüşmüştür

0|1
    0|0
    • kültürel etkileşim bir vakıa, çoğunlukla tarafların bunu nasıl değerlendirdiği sonucu belirliyor. teşekkürler yorum için.

• Rica ederim

Erkekler Ne Diyor 1

• Kültürel Etkileşim : Asimilasyon

0|0
    0|0
Yükleniyor...