Allah gerçekten var mıdır?

Allah gerçekten var mıdır? Bu kadar insan boş yere mi secde ye gidiyor? Bir küçük iğnenin bile sanatkarı varken koca evren sahipsiz olur mu hiç ? Yoktan ne var olabilir ki?

• Elbette vardır.
    87% (27)89% (34)88% (61)Oy Ver
  • Yoktur. İnanmıyorum.
    13% (4)11% (4)12% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• sen bu soruyu hangı kafayla soruyosun gevsek rabbının varlıgına ınanmıyosan uyu ama uyanmamak uzere bakalım uyanmadan olcakmı ya da uyuma kac gun durcaksın uyumadan ya da bır cıcek yap ama canlı olsun sonra o kurusun tekrar yesert onu tamam bunları yaparsan cozersın sanırım cehalet nekadar kotu ya kandıl aksamı bu soruyu kaldırcak bır sıte yetkılısı yok mu boktan boktan ıslerle ugrasmayında kaldırın su soruyu bıde gızlı gelmıs acık gelsen bılırdım ben sana yapıcamı

1|0
    0|2
    • delimisin ya ben inanmayanlar için sordum zaten soruyu nerenle okuyorsun arkadaşım... Allaha şükür inanıyorum namazlarımıda kılıyorum...

• kıyamet koptugu zaman sur uc kez uflenıcek bunu bılıyosundur ıns bı özel gelme ımkanın var mı az

• tsk eıg ıcın

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Tabi ki bu Dünya'nın bir yaratıcısı vardır. Bilim bile tamamen '' Tanrı yok '' diyemez. Çünkü Dünya'da ilk yaşayan hücrenin nasıl can bulduğu hala muallak.

Tanrı yok diyen ateistler için Cosmos dizisini öneririm.

http://dizimag.co/cosmos-a-spacetime-odyssey

5|2
    0|0
  • Yoktur, insanlık tarihinin en büyük yalanıdır. Ve evet, insanlar boş yere secdeye gidiyor.

Öncelikle din ile tanrı ayrı kavramlardır. Bir tanrının, ya da yaratıcının var olması fikri illa dinlere gerekçe olmak zorunda değil.

Şu sanat goygoyu da saçma sapan ve aşırı sığ bir yaklaşımdır. Yoktan hiçbirşeyin var olamayacağını düşünüyorsan Allah'ı neyin var ettiğini sorgulaman gerekir, 'O sonsuzdur' diyorsan, birşeylerin sonsuz olabileceğini kabul ediyorsundur, bu durumda Evren'in veya başka bir şeyin sonsuz olabileceği fikri de oluşur.

Big Bang'den önce ne vardı bilmiyoruz, bu durum bir yaratıcı önermesini kabul etmemizi gerektirmiyor.

0|0
    2|1
    • He he, hep çürütüldü onlar. Prim yapma peşindeki cahil şarlatanların peşinden giden tiplerin bu özgüvenine hayranım.

Adnan Oktar'ın evrimi çürütüyorum diye boş boş konuşup plastik balık oltası resmiyle sahtekarlık yaptığı bir Dünya burası.

Big Bang bilim Dünyası'nda artık gerçek kabul ediliyor, hiçbir ciddi bilim insanı da bunu çürüttüğünü iddia etmiyor, biraz çok yönlü araştırırsan anında görürsün olayın ne olduğunu.

Ki Big Bang evrenin oluşumunu değil, şu anki haline gelişini açıklar. Big Bang'den önce evren hayal edilemeyecek kadar küçük bir yere sıkışmışken bir sebepten evrenin genişlemeye başlaması durumu vardır, sırf yoktan birden herşey oluştu gibi bir iddiası yoktur. Önce neye karşı çıktığını öğren. Ondan sonra gel burada atarlan.

• İnsanların secdeye gitmesi allahın kanıtı değil ama ağaçlar doğa ve beyinden kollara giden sinyal kanıt

1|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=E0CbV7s1Hgo

Hassas ayarlar bunu izleyenlere bırakıyorum cevabı :)

1|1
    0|0
  • tanrıyı görmeden inanmak istemeyenler var
    bir açıdan haklı olabilirler kendilerine göre..
    yani bazı kesim yok diyebilir..

bence var tanrı
    oda ayrı bir mesele asdsad

1|0
    0|0
  • 2|0
    0|0
  • bak ne güzel söylemişsin

Bir küçük iğnenin bile sanatkarı varken koca evren sahipsiz olur mu hiç?

var tabiki..

1|0
    0|0
  • Allah birdir başka şeylere müracaat edip yorulma..

1|0
    0|0
  • Zaten cogunkisi var diyor ama asil sorunbyasayis biiciminde ortaya cikio

1|0
    0|0
  • soruya bak ya

1|0
    0|0
  • Nasılki ateistler derneğinin bir lideri bar, kurucusu, yöneticisi var. Bu dünyanında öyle bir patronu var.

0|0
    0|0
  • Kişi kendisine şunuda sormalı! Ya ben varmıym? Varsam nasl varım?

1|0
    0|0
  • E o zamanda Allah nasıl var oldu diye sorarlar?
    bana soracak olursan kesin kanıtlanabilir birşey değil 2700 tane din var dünyada yaklaşık ve hepsi kendininkinin gerçek olduğunu söylüyor ama ben müslümanım

0|0
    0|0
  • bunu sorgulamak bile günahtır..

1|0
    0|0
    • sorgulamak günah değil. İnsan sorgulamadan yaşayamaz zaten..

• inanıyorum inanmayanlarda ölüme yakın zamanda ne kadar tövbe etselerde artık af olmayacaklar kabir azabından sonra cehennem ateşinde yanacaklardır

2|0
    0|0
    • insan son nefesini vermeden içten bir şekilde tövbe ederse af olur yaptıklarının cezasını çeker ama sonu sonsuz cehennem olmaz bilip bilmeden konuşmayın!!

• @semih1984 sen yap yap af dile tabi kabull olurduu odaa... cennette kat kattır cehennemde yananlar cennetin en altında olacaklar bildiğime göre ve alnında cehennemlik diye yazacakmış...

Kızlar Ne Diyor 5

• Güzel arkadaşım, ''bunca insan boşa mı secde ediyor'' diye kanıt olur mu yahu? Bak üniversitede ileride tez yazacaksın, şimdiden bilimsel yöntemlerden az buçuk haberdar ol, başın ağrır yoksa.

Tanrı'ya gelince belki vardır, belki yoktur. Bilmek kimin elindedir? Bu tarz işler inanç konusudur, içine bir his dolarsa senin için vardır, dolmuyorsa da yoktur.

1|0
    0|0
    • Tesekkurler. Kanit icin yazmamistim ben onu :o :):-/

• Bunu sorman bile hata gunah. Tovbe et aklini basina topla. Secdeye gitmeleri gitmemeleri sadece o kisileri alakadar eder sen neden kafa yoruyon buna? Her koyun kendi bacandan asilacak nasilsa

1|0
    0|0
  • Elbette vardır.

1|0
    0|0
  • Farz et ki var ee

0|0
    2|0
    • sacmalamaaa var zaten evrenın sahıbı yaradanı tektır rabbındır ona secde et ve tovbe et sur uflendıgı zaman mahser gunu nerelere kacıscaksınız bakalım o mahserı gostermesın rabbım muslumanlara ınsallah

• Elbette vardır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...