Hz Muhammed bugün doğduysa kutlu doğum haftası neden nisanda?

Hz Muhammed bugün doğduysa kutlu doğum haftası neden nisanda?

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• Hicri takvime göre sevgili peygamberimizin doğum günü bugün. Bunun miladi takvime göre Nisana kayması mümkün değil, Nisan'da kutlanan kutlu doğum haftası , 23 Nisan'ın üzerine gelecek şekilde 1989 da icat edilen ve insanları da etkinlik derken doğum haftası olarak da yanıltan bir işgüzarlıktır.

Bu işgüzarlığı , maalesef o zamanki diyanetimiz " biz öyle demedik öyle anladılar " kıvırması altında yaptı. Amaç 23 Nisan Egemenlik ve çocuk bayramına o dönemde moda olan ALTERNATİF kutlamalar icat edip TC yi kendi anladıkları şekle sokmaktı.

Gerçekten Nisan'ın Hz Muhammed ile ilişkisi olsaydı 1400 yıldır o kadar ulema alim uyudu da 1989 da bizim pek aklı havada diyanetimiz mi farketti de dünyayı hizaya mı getirdi? Zaten bir bizde bu anlam kaydırma oluştu , diğer islam ülkelerinin cümle haberi yok bu kutlu doğum haftasından...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Miladi olarak Nisan ayında doğduğu için Bizler yani Miladi Takvimi kullananlar Nisan ayında bilir bunu..

Lakin Peygamberimizin doğumu hicri takvime göre 11 Rebiül Evvel ayındadır.
    O da bakarsanız bugüne tekabül ediyor..

Tamamen takvimlerin değişik olmasından dolayı olan bişey..

0|2
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• Çünkü o miladi takvimde sabit kalsın o takvime göre de kutlayalim diye , bu da ay yılı takvimine göre yani hicri

0|0
    0|0
    • E bu anti yılbaşıcı müslümanlar, bizim yılbaşımız Hicri takvime göre 31 aralık değil kutlayamazsınız diyen tayfa buna neden ses çıkarmıyor :/

• Neden çıkarmıyorlar işte öyle bir hafta olsun kutlayalik diyedir

• Çelişkili insanlar bence

• kutlu doğum haftası güneşe göre, mirac kandili aya göre kutlanıyor. o yüzden mirac kandili her yıl farklı takvim gününe denk gelirken kutlu doğum haftası dabit. iyi kandiller

0|0
    0|0
  • İşte yaşanan islam dininin kur-andan uzak olmasının sebebi olarak böyle şeyler normal artık :)

0|0
    0|0
    • Sende hangi türsün ben çözemedim

• Nerden biliyorlar peki? Doğduğu gün bilinir de düşününce çok tuhaf geliyor ana Rahmine düştüğü gün :) Anlatabildim sanırım

• Kardeşim işte sıkıntı orada başlıyor. 2015 yılında kadının hangi gün hamile kalacağı belli fakat ana rahmine düştüğü gün , saat? Akıl almıyor böyle bir sapıklığı bu arada doğduğu ve öldüğü gün bile kesin olarak belli değil bütün kaynaklar farklı birşey söylüyor. Birde şöyle söyleyeyim kardeşim hz İsanın doğumunun 26 Kasım olduğu söyleniyor ve Noel kutlanıyor ona deliriyor bizimkiler ama kendi peygamberinin doğum gününü kutlamayanlarıda benim gibileri yani kafir ilan ediyorlar :D Ben anlamadım bu nasıl bir din asla ALLAH'ın indirdiği din böyle birşey olamaz.

• bilmeden yorum yapmayın lütfen bu konuda! Peygamber efendimizin doğum günü bugün.. Nisan ayındaki kutlu doğum haftası diyanet tarafından düzenlenen bir etkinlik sadece. oradaki niyet peygamberimizin hatırlanması..

0|0
    0|0
  • Miladi takvime göre o zamana geliyor da ondan.

0|0
    0|0
    • E hani her şeyi Hicri'ye göre yapıyordunuz bizim yılbaşımız o Zaman bıdı bıdı diyordunuz kutlu doğum haftasını neden Hicri takvime göre düzenlemediniz? Demek istiyorum

• Dini bilgin olmadığı için senin ile tartışmayacağım cahil insan.

• Emin ol yoktur über kültürlü 😂

• Efendimiz in ana rahmine düşmesi sebebi ile

0|0
    0|0
  • Işte neler içiyorlar sen dusun artık

0|0
    1|0
  • Musluman olmayani neden ilgilendirirki muslumansa neyini sorgular kotu biseymi

0|0
    0|0
    • Seviyeli konusmasini ogren provakasyon yapma

• Geriz.. Yazdırmıyor sistem dua et

• Musluman biri boyle sacma sormaz

• kutlu doğum haftası bizim dincilerin 23 Nisan a alternatif olsun diye ürettikleri bir şeydir, bizden başka da kutlayan yoktur zaten.

0|2
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Nisan ayında doğmuş efendimiz ama bugün neden bilmiyorum bende 😕

0|0
    0|0
  • Kutlu doğum haftası diye bir şey yok islamiyette bu cemaatlerin çıkardığı biat kültürüdür

0|0
    0|0
Yükleniyor...