Yanlış yoldasınız? Neden mi?

Türk gençleri olarak yanlış yoldasınız. Bazen insanları özellikle de gençleri izliyorum. Ellerinde 2500-3000 liralık telefon olan hastalar var. Bunlar İphone hastaları. İphone'nun çıkan her yeni modelini alan insanlar. Zayıf insanlar. Ailelerinin 1 aylık belki 2-3 aylık maaşını hiç acımadan sadece "arkadaşları ve çevresinde havalı olmak, popüler olmak" uğruna çar çur eden insanlar. Peki yine arkadaşları ve çevresi için aslında kızlar için ya da erkeklerin hoşuna gitmek için bavullar dolusu kıyafeti ihtiyacı olmadığı halde almak. Sizce de israf değil mi? Hiç o parayı gerçekten geleceğiniz için biriktirmeyi ya da gerçekten ihtiyacı olan birine bağışlamayı hiç düşündünüz mü? Peki erkek/kız peşinde koşmayı saçma bulmuyor musunuz? Senin annen-baban ay sonunu zor getirecek sen onlardan zorla para alacaksın ya da kazandığın parayı onlara vermek yerine çar çur edip onlara destek olmayacaksın ama elinde 2000 tl lik telefon ( üstelik çoğu insan telefonunu beğenmez ), üstünde en pahalı markaların saçma kıyafetleri ( aynı kalitede daha ucuz mallar var ), üstelik hayatını kurtarmak yerine, okumak yerine kız erkek peşinde koşacaksın. Üstelik daha beteri yabancı erkek yabancı kız peşinde koşanlar daha beter. ( Yüzde 1 ton makyaj İstanbul sokaklarında iskandinav erkekleri ararlar, ya da yüzlerce liralık kıyafet ve gösterişli telefonla, ayakkabı ile rus kızı aramak. ) Sen gece sıcacık yataklarınızda yabancı erkek hayalleri kurarken beğenmediğin Türk gençleri senin rahatın için dağlarda şehit düşüyor. Sen Türk kızlarını beğenmezsin ama evenince yemeğinden çamaşırına herşeyini o yapar. Nerde o eski insanlar. Nesil bozuluyor.

Not : Herkes üstüne alınmasın.

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• İnsanları yargılamaya hakkımız yok herkes kendi seçimlerinden sorumludur. Cefası da sefası da kendine. Yabancı kız/erkekleri beğenebilirler. Doğal görüyorum bunu. Benim kardeşimin en yakın arkadaşı part time işlerde çalışarak kendisine telefon almıştı. Herkes illa ki ailesini sömürerek almıyor bu teknolojik ürünleri. Dahası telefon artık insanların olmazsa olmazı konumuna geldi. Eleştirilmesi gereken insanların samimiyeti bence bu durumda. Telefonuna göre, giydiği kıyafete göre insanlara davranış biçimimiz değişmiyor olsaydı önceliklerimiz insanların karakteri düşünceleri olsaydı eşyaya değilde kişiye önem verebiliyor olsaydık her şey farklı olurdu. Bu zihniyetin değişmesi de zor gibi gözüküyor.

0|0
    0|0
    • Ben kişiliğe inanan ve önem veren insanım. Ayrıca herkes için yazdıklarım böyledir demedim. Fakat çoğunluk bu.

• Bir deney vardı adama paçavralar giydirip vitrine koyuyorlar. Ve yoldan geçen kadınları durdurup adamı çekici bulup bulmadıklarını soruyorlar. Neredeyse hepsi adama çirkin diyor. Aynı adama bu defa çok pahalı kıyafetler giydiriyorlar. Pahalı saat ve telefon da dahil. Gerçekten zengin bir görünüm elde ediyor. Yine vitrinin arkasına geçiyor ve bu defa kadınların çoğu adamı çekici bulduğundan söz ediyor. Yani insanların bakış açısı bu olduğu sürece eşyaya, telefona, elbiseye mala verilen değer de artacaktır haliyle. Çoğunluğun bu olmasının sebebi de bu.

En İyi Erkek Görüşü

• haklısın ayrıca böyle bir nesil içinde insan kalabilenlerin aileleri çok şanslı

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Tebrik ederim yüreğinize sağlık sizin gibi Düşünen insanlar da olduğunu görmek beni çok mutlu ediyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...