Kardeşim okumadim diye beni eziyor?

Kız Kardesim mühendislik okudu simdi üniversitede ögretim görevlisi. Benim kafam basmadı okumadim evlendim. Gecen hafta aile yemegi vardi yüzüme bile bakmadi kardesim. Nasılsın diyoruz okulunu anlatiyor iste yasadigi lüks yerleri anlatiyor babam onunla gurur duyuyor ama benimle duymuyor. Evet bende okumadigim için pismanim ama beni eziyor. Sen bütün gün evde ne yapiyorsun dedi mesela. Annemle ben mutfakta yemek hazirlarken o içerde babamla iş konuştu. babama araba aldı babam butun hafta bunu herkese anlatiyor kizim bana araba aldi diye. Ben hic bunu yapamadim. Agrima gidiyor. Ben gariban gibi onlar sohbet ederken onlara yemek servisi yapiyorum. Kiz kardesim şu an yalniz yasiyor. Onada çok özeniyorum. Ama ben onu kıskanmiyorum imreniyorum. Ben bu sorunu nasil aşabilirim?

0|0
13|20

En İyi Erkek Görüşü

• Sana okuma fırsatı verildiyse ve sen bunu değerlendirmediysen hak ettiklerini yaşıyorsun derim. Bunun için kardeşine kızma.. Okumadığın içi ileride çok daha farklı ortamlarda yabancılar tarafından daha çok itilip kakılacaksın.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Her ailede kardeşler arasında benzer farklılıklar oluşur. Önemli olan senin kız kardeşini hiç düşünmeden kendi hayatını düşünmen ve memnun musun, huzurlu musun değil misin ona karar vermen ve öncelikle ona çözüm üretmen...

1|0
    1|0
  • Okumak önemlidir, gerçekten çok önem veririm. Çünkü ülkemizde tahsil yapmış ile yapmamış arasında ''bazen'' büyük farklar olabiliyor; eğer kişi kendini geliştirmemişse, gerçekten problem. Ama sizin durum bambaşka, kardeşinizin okuduğu bölüm aman aman bir bölüm değil ama üniversitede kaldığına göre kendini geliştirip emeğiyle oralara gelmiş; bu önemli bir başarı ama dünyada hiçbir başarı yoktur ki anne babanın çocuklarına olan tavrını değiştirmeye yetsin. Sizin kalbiniz imreniyor bakın, ne güzel; ama haddimi aşmak istemesem de babanızın ve kardeşinizin bu durumu böylesine abartmak çok yanlış... Katılan olur katılmayan olur; şahsi fikrim buradaki alınan tavrın ve davranışların yanlış olması :) Siz ailesiniz, bu tip ayırımların olmaması lazım...

0|0
    1|0
  • bir muddet sonra o sana ozenecek emin olabilirsin. Okuyupta bir pohtan anlamayan, karaktersiz bir suru insan goruyoruz cevremizde. Okumak cahilligi alir derlerdi eskiden simdi o da kalmadi. okumus cahil cok fazla. Kardesinin egosu tavan yapmis anladigim kadariyla. is hayati insanlari tavana cikarir sonra tabana surukler neye ugradigini sasirir. egosuna kurban olmaz umarim. umursama bosver. okumakla adam olunmuyor

0|0
    1|0
    • Zengin ve mutlu bir hayati var asla benim gibi olmayacak

• Okuyup adam olmak istiyorum :( cok istiyorum. Kocam izin vermiyor gözümü kararttim bosanmaya kadar gidecek

• Sende açıktan okuyup gücünü göstericeksin, ancak bu şekilde ispatlarsın, yapamam değil yaparsın yeterki iste, inancın olsun kardeşin bak senin yanında nasıl oluyo, şimdi sen ev hanımısın seni aklı sıra küçük görüp eziyo, eğitim karakteri kimliği eğitmez sadece, seni olması gerektiğin hedefe götürür o kardeşininde hedeften gözleri kör olmuş dersini vermen gerekir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Kocam okumama izin vermiyor. Okumak istiyosan ananin evine git dedi

• Sadece senin gözünü korkutup dizinin üstünde oturmanı istiyo, istediği gibi yönetmek istiyo, ama kabuğundan çıkman gerekir artık hem çocuğuna bakıp, okulunu yönetebilirsin bak bakalım o zaman kocan sesini çıkarabiliyor mu hayat güvencen var sonuçta, bir düşün, daha ne kadar eziliceksin

• Kardeşini yaparken annen ve baban mayasını tam tutturamamışlar.

0|0
    0|0
  • Baban senin k8ymetini yaşlilikta anlar merak etme kizim gel zordayım dediğinde o kiz babama kusura bakma yogunum diyecek malum is güç sinavlar derler falan baban o zaman vefanın kimde olduğunu mal para pu. Hic bir öneme sahip değilmiş diye anlıyacak ama nafile

0|0
    0|0
    • Babam ameliyat oldugunda kardesim ona bakti hatta tipa goturdu ameliyat masraflarini verdi

• Kadin işi neden biraksin cok sacma konusuyorsunuz

• İsi bırakma derken ayrılmak anlamında değil ya müsait olmaz ya da izin alamaz her istediğinde. Çalışan birinin yanında olması imkansız

• Ezik olmana gerek yok, hayat herkese ayni guzellikleri ve şansı tanımıyor maalesef.
    Ailenin gözdesi olmasan da iyi bir anne olabilirsin. Senin yetiştireceğin evlatları belki de kardeşin yetistirmeyecek. Madalyonun öteki yüzüne bak.

0|0
    0|0
    • Allah yukarda bu şans degildi. Kardesim gece gunduz calisti

• Ben cok mutsuzum kardeş her gece agliyorum
      Gecmişin pismanligi var 18 yasinda evlendim hayatimi mahvettim okumadim :( ama artik okumak istiyorum simdi de kocam izin vermiyor

• Boş ver kocayı, sen kendini motive edecek ve istediğin bölümü oku. Hem mezun olduğun da iş bulup, geçimini sağlarsın. Eşine de destek olursun. Üzülme evlilik gençken güzel.8 yıl evli kalmış birisi diyor. şimdi ki aklım olsa, 18 de evlenir 23e kadar gezer tozar, sonra çocuk yapardım 4-5 tane.😔

• İsmi ne ki ablanin

0|0
    0|0
  • kendinı üzme iyi bir ve mutlu ailen varsa senden zengini ve mutlusu yoktur. hayatta okuyupta en üst yerlere gelipte mutlu olamayan insanlar var. bu biraz insanın kendisini kandırmak gıbı oluyor... kocanla mutluysan senden şanslısı yoktur. para huzur ve mutluluğu satın alamıyor. gönül isterki para karıyer aile huzur vb. malesevkı hepsi bir ara da olmuyor

0|0
    0|0
    • Mutlu degilim. Okumak istiyorum bende muhendis olmak istiyorum

• Söyledim umrumda degil eger bir yeri okumaya kalkarsan seni öldürürüm dedi

• iyi düşün sonradan pişman olacagın hatalara ımza atma derim hayat senın kararlar senın

• Senin sorunun yokki sorun kardeşinde üstünlük bunda değil sen sessiz kal bence ayrıca babanda yalnış anlama ama paracı gibi geldi bana

0|0
    0|0
  • Kusura bakma ama kardeşin karaktersizmiş

0|0
    0|0
  • sen belki ondan daha delikanli bir hatunsun karakter meselesi belli de olmaz

0|0
    0|0
  • insanda yok ise edep
    neylesin medrese mektep
    okusa adam olsa
    yine boş yine boş

0|0
    0|0
  • Üniversite sınavına girerek

0|0
    0|0
    • 29 yasindayim ki kocam izin vermiyor

• Ben birinci sınıfım bizim sınıfta 30 yaşında bir abla var hemde evli yine 36 yaşında bir abi var yaş sıkıntı değil tabi koca rızası önemli

• zor durum allah yardım etsin ama kardeşinde seni eziyorsa kardeşin değil demekki konuşma onunla.

0|0
    0|0
    • Ezdi evet ev hanimi olmak zorunda degilsin istersen sana eskiden calistigim fabrikada is bulabilirim dedi :(

• yürü git deseydin hala eziyor kardeşe baq.

• aynısını öğretmen olan abim yapıyor öldürücem kendimi kurtulacaklar

0|0
    0|0
  • ayıp ediyor hangi ünide okudu?

0|0
    0|0
  • inatla disaridan oku bence..

0|0
    0|0
  • ben o ezikligi yaşamamak için trilyoner amcamla bayramlar dışında görüşmem
    yerinde olsam yaşadığım hayatttan mutlu olmaya calışır kardeşimle olabildiğince az görüşürdüm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• okumak, iyi bir meslek sahibi olmak güzeldir
    avantajdir
    ancak gurur duyulacak seyler esas olarak bunlar degildir
    insanlar parayla, pulla, mevkiiyle itibar görür, ve itibar eder olmus
    zaten adaletsizlik, bozuk düzen hep bu neye itibar edecegini sasirmis olmaktan ileri geliyor...

bosverin
    herkes iyi kötü yolunu ciziyor, önemli olan insanin hayattaki durusu, diger insanlarla diyalogu ve kac kalpte gercekten yer edinebildigir

0|0
    0|0
    • -edinebildigidir

• Biliyorum ama kalbimdeki aciyi dindiremiyorum

• dindirmek sizin elinizde...
      cabalayin
      üzerinde durmayin fazla...

• açıköğretim okusan kocana yılda 600 tl harç dışında ne zararı var. sadece yılda 2 kez sınava gidiyon. ata aöf yi seç vizeleride evinden internetten giriyon. sosyal hizmet oku anaokuluna gir ya da imkan varsa anaokulu açarsınız.

0|0
    0|0
  • okumak iş sahibi olmak para getirdiği gbi kimisinin adamlığını elinden alıyor.. öyle bir kardeşim olsun hayatta istemezdim. halinden memnun değilsen açıköğretim felan okuyabilirsin. en azından kendini geliştir. hiçte imrenme. onun gbi olmak zorunda değilsin.

0|0
    0|0
  • Eğitim insanı insanı yapmaz o yüzden böyle düşünme

0|0
    0|0
  • zor bir durum, aşılacak gibi görünmüyor. kendi yaşamından memnunsan, sorun yok ortada. herkesin seçimi vardır...

0|0
    0|0
  • evlisin ve ailenle bir arada mı yaşıyorsun?

0|0
    0|0
    • Altlı üstlü oturuyoruz

• kaçıncı sınıfta bıraktınız kaç yaşındasınız

• Ortaokulda biraktim

• Boşanacak misin? bir düzeni yıkmak zordur. İyi düşün

0|0
    0|0
  • kardeşinin havalanmış uçak seferleri ucuz ya ondandır

0|0
    0|0
    • Ucakla gelmediki arabayla geldi memlekete

• ahahahhahahahahhaha :D:D::D:D:D:D:D:D::D:D koptum burada :D öyle değil ablacım yani havalanmış anlamında :D:D neyse ya boşver onu sen :D

• Hadiya :)

• uzgunum asamazsın...

0|0
    0|0
  • Eig erkek görüşü çok yanlış konuşmuş, keşke seçmeseydin. Bir kere her şeyden önce sen Allah'ın bir kulusun, seni nasıl hor görürler, ne hadlerine? Kesinlikle hata yapıyorlar. Dakat anne baban neticede, nazlarını çekmek durumundasın, üzerindeki hakları büyük. Kardeşin ise büyük gaflet içerisinde, cahillikten yapıyorlar zaten. Ne olursa olsun sen de onların çocuğusun. Hakkını yerlerse, adaletsiz davranırlarsa bu çok büyük günahtır Allah katında. Ama seni de seviyorlardır annen baban, sana bir şey olsa ilk onlar üzülür emin ol. Kardeşin için ise en kısa zamanda Allah'tan hidayet diliyorum ona. Kibir çok büyük bir günahtır, bunun farkında değil. Ne oldum değil ne olacağım demeli insan. Ki ne olmuş ki? Olduysa bu dünyada olmuş. Ahirette ne olacağını biliyor mu? Önemli olan Allah'ın takdirini kazanmak kardeşim, en iyi yerlere o şekilde gelirsin. Ahirette en iyi yerde olan kazanır, unutma. Sen çizgini bozma, iyi niyetli birisin belli. Allah'a sığın, dua et. Çevredekilerin doğruyu görmeleri için Allah'tan iste, geri çevirmez. Ne olursan ol Allah'ın sevgili kulusun, seni kimse sevmese bile o sever. Sen de O'nu sever, O'nun yolunda ilerler isen. Bugün Mevlid Kandili, Allah'a dua et ve huzur iste. Peygamberimize de dua et, O da seni unutmaz. Bu gece dualar geri çevrilmez. Hayırlı kandiller güzel kardeşim.

0|0
    0|0
    • Ve şunu da unutma, Allah bir kadından öncelikle iyi bir anne ve iyi bir eş olmasını diler. Geri kalan dünyevi meseleler kişimin tercihine kalmış. Allah'ın en onayladığı meslekler de sağlık alanındakiler. Bilesin

• İnancı olmayan anlayamaz tabi, maddiyata bakar. Allah sana rahmet etsin bu mübarek gecede. Seni de yüceltsin dünya üstünde inşAllah.

• ablacim birak istedigi gibi hava atsin ama allah onun havasinii sondurecek onun gidisi belli. OKUMAKLA ADAM OLUNMUYO.
    sen okumadin ama SAYGI nedir bilirsin. Yaptigin hizmeti o yapamaz ne dersen de bacim.
    Sadece okuyanlar mi ADAM olmus oluyo? birakin bu isleri.
    bacim sen rahat ol kocan seni seviyo mu? seviyo ekmek parasi kazaniyo mu? evet
    gerisi vizz gelir vizz gecer

0|0
    0|0
    • Kardesimi kötülemeyi birakin. Kocam beni hizmetci gibi kullaniyo okumama izin vermiyor. Okumak istiyorum bende guclu kadin olmak istiyorum

• sende kusura bakma bacim
      iyice dusun. sansini dene bacinin yanina git bir bak ortama is guzelmi yapabilir misin diye. isin guzelse parayi kkoseye koymaya basla. ve ordan bir kiraya cik. snr tekrar koseye koy parani.
      okumak icin paran olsun bir kac yere danis iyice ogren nasil yapablirsin nerde okuyabilirsin nasil olur falan filan sor sorustur soonra kendinde eminsen bosan. birden bire karar verme. uzak durun biraz belki kocan degerini anlar

• kocam değerimi anlamaz yıllarca anlayamadı şimdide anlamaz. ben karar verdim temizlikçi olucam ama yinede boşanıcam

• :(( kendinizi sakın küçümseyin işe yaramaz da hissetmeyin herkes kariyer yapacak diye bir şey yok siz zamanında bir Tercih yapmışsınız arkasında durun eğer çalışma düşünceniz yoksa ona güzel bir yaşantınız olduğunu evde olmaktan mutlu olduğunuzu söyleyin evde Gününüzü kadın programları seyrederek geçirmeyin kitap okuyun iyi Müzikler keşfedin spor Yapın kendinizi geliştiririn. Aile ortamında Gittiği yerleri hava atarken önemsemeyin. Siz insanların içini bilemezseniz benim de iyi bir kariyerim var hayatımdan memnunum ama çevremde bekar kariyeri olan bütün tanıdıklarım yalnızlıktan mutsuz genel müdür ya da öğretim görevlisi pozisyonu altında eziliyorlar hele hele Mühendisler kendilerinden daha deneyimli lise mezunu saha şefleri Tarafından çok ezilirler ama hayatlarında her şey yolundaymış gibi hava atarak kendilerini mutlu hissetmeye çalışırlar eğer sizin yakınınIzda hava atıyorsa yaşantısıyla anlayın ki bir yerlerde çok eziliyordur

0|0
    0|0
    • Hava atmiyorki ailem ona soruyor o da cevap veriyor. Ya kabul edin iste kizin harika bir hayati var

• Güzel bir hayatı da olabilir ama eğer imalı şekilde size evde ne yaptığınızı soruyorsa orada imrendirme isteği olabilir siz ne yapmayı düşünüyorsunuz peki kendinizle ilgili olarak?

• Bu arada hava atmadığını söylemişsin ama yukarıda anlattıkların hava atmaktan beter şeyler :)

• ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 2 bin tl maaşla nasıl araba alıyor onu anlamadm ben

0|1
    0|0
    • Hem muhendislige devam ediyor kendi is yeri var hemde ogretim görevlisi

• Araba cok buyuk bisey degil ama babam icin buyuk. Korsa almiş iste otomatik

• bnde böyle istiorm evlenmicem bu yüzden.

Yükleniyor...