En son ne zaman bir mezarlık ziyareti yaptınız?

Ölüm hepimizin ergeç tadacağı bir gerçektir. Peki neden bazılarımız hiç mezarlık ziyareti yapmıyoruz? Herkesin çok yakınından uzağına kadar ölmüşleri yatıyor mezarlıklarda bugun kandil ziyaret edip dua edelim ne olur..:(

Güncellemeler:
Bu cevaplar yeterli değil hadi sorumu cevaplayın lütfen..

0|0
23|14

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ölümü hatırlamak, ölüden ibret almak ve ahireti düşünmek için kabir ziyaret etmek sünnettir. Kendisinin de aynı hallere düşeceğini hatırına getirir. Kimseye kötülük düşünmez. İyi bir müslüman olarak yaşamaya çalışır. Hanefi’de, perşembe, cuma ve cumartesi günleri kabirleri ziyaret etmek sünnettir. Şafii’de, perşembe günü ikindiden cumartesi günü güneş doğuncaya kadar ziyaret etmek sünnettir.

Ziyaret edenin, ölü için Kur’an-ı kerim okuması, ona dua etmesi gerekir. Bunların ölüye faydası çok olur. Kabristana girince, (Esselamü aleyküm ya Ehle-daril kavmilmüminin! İnna inşaallahü an karibin biküm lahikun) demek sünnettir.

Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
    (Bir müminin kabrini ziyaret ederken, Allahümme inni eselüke-bi-hürmeti Muhammed aleyhisselam en la tüazzibe hazelmeyyit denirse, o ölünün azabı kıyamete kadar kaldırılır.)

Yine hadis-i şerifte buyuruldu ki:
    (Ana-babanın kabrini, Cuma günleri ziyaret eden kimsenin günahları affolur, haklarını ödemiş olur.)

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim size ne kadar güzel açıklamışssınız umarım arkadaşlarımızda bir şeyler öğrenmişlerdir...

• Rica ederim faydalı olabildiysem ne güzel hayırlı geceler
      #Selametle.

• Çok teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 22

Erkekler Ne Diyor 13

• Geçen hafta akşam saat 9 gibi falan, oda kestirme yol diye mezarlığın içinden geçtim. :d

0|1
    0|0
  • Ankara katliamında.

0|1
    0|0
  • Sanırsam en son kurban bayramında gitmiştik.

0|1
    0|0
  • Ramazan bayramında kanks

0|1
    0|0
  • Ben her Ankara'ya gelişimde dedemi ziyarete giderim mezarlığa. En son 2 hafta önce Ankara'ya geldiğimde gittim. Okula geri döneceğim 2 güne, gitmeden bir kere daha ziyaret ederim muhtemelen.

0|1
    0|0
  • 3 ay önce bir tane kazdım babamınkini etmez mi

0|1
    0|0
  • 1 sene kadar önce babamın mezrını ilk ve son kez ziyaret ettim

0|1
    0|0
    • Neden son kez?

• seninde başın sağolsun kardeşim, benim babamın memlekette mezarı uzakta değil ama kinim dinmediği için görmek istememiştim onu geçen seneye kadar.

• Teşekkür ederim cümlemizin başı sağ olsun, neler yaşadığını ben bilemem tabiki ama bu dünyadan gitmiş artık kinde iyi bir şey değil ama karar senin kararın..:(

• Mezara gidip dua etmenin ne mantığı var şahsen hiç anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • ziyaretlerı sevmem kısmet olursa bızzat kendım valızımı toplayım temellı gıdecem

0|1
    0|0
  • 5 hafta. içten kemiriyor o 5hafta.

0|1
    0|0
  • Dün sanırım mezarlığın yanından geçerken yeni dikilmiş bir çiçek gördüm dikkatimi çekti incelemek için girdim girincede tabii bir ziyaret olmuş oldu

0|0
    0|0
  • Uzun zaman oldu haklısın gidip. fatiha okumak lazım

0|0
    0|0
  • dün babamı görmeye gitmiştim

0|0
    0|0
Yükleniyor...