Müslüman noel kutlamaz sacmaligi?

Noel ile yılbası kutlamasini aynı sanarak bunu protesto eden insanlar var neden din ile beyinleri yıkanır insanların anlamiyorum çok sacma geliyor din uzerinden baskı yapmak. 25 aralık İsa'nın dogumgunu olarak kutlanir 31 Aralik gecesi ise yeni yıla girmeyi kutlarız. 25 Aralik noeldir 31 Aralık yılbaşı. Ögrensinler bence boşuna yoruluyorlar.

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• müslüman oldukları yıl başında akıllarına geliyo. müslüman yalan söylemez, çalmaz, öldürmez, iftira atmaz, tecavüz etmez ama bunları takmazlar gelirler yıl başında biz müslümanız müslüman yıl başı noel kutlamaz. oldu başka? iki yüzlülükten başka bişey değil. çok müslümanlarsa hayatlarını ona göre yaşasınlar sadece yıl başında yapmasınlar müslümanlıklarını.

1|2
    0|0
    • kendi adına konuş dünyada 4*4 müslüman asla yoktur ve olamaz tek günahı olmayan insan sevgili peygamberimizdir

• Cidden cuk oturdu ya. Güzel düşüncelerin için cok mutlu oldum bu arada

• @serafo ben de canım :)

En İyi Erkek Görüşü

• onu diyenlerin hepside yılbaşı biletlerini önceden aldı kalmaz diye.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• Sen gercekten böyle oldugunu mu saniyorsun bunlar uydurma uydurma gercek degil yilbasi noel yilbasi noel bunlar yalan

0|0
    0|0
  • süper bilgi

0|1
    0|1
  • Istersem noeli de kutlarim kime ne. O kadar katliam olacak musluman katliama goz yummaz demeyeceksin ama ortalarda çıkıp çıkıp müslüman noel kutlamaz diye yirtinacaksin. Isteyen istediği kadar tepki göstersin kimse kusura bakmasin keyif benim istersem noeli de kutlarim kimse keyfimin kahyaligini yapmasin

0|0
    0|1
  • hayır
    olay müslüman olmayanalara benzememek onlar gibi davranmamamk hadislerle sabit bişey bu

0|0
    0|0
  • bence kutlamaz. kutlamamalı , kutlarsa bir çelişki vardır iyi müslüman değildir çünkü yılbaşı hristiyanların kutsal günü tüm dünya kutluyor gibi gözüksede daha kendileri bizim kadar çok kutlamıyo yılbaşını, türkiye niye öyle bilmiyorum

0|2
    0|0
  • onlar bunu anlmaz daha geçen ün bilgi verdim cevap verenler kem küm edip yine bişey buldu yeminle ger. zek çok bu ülkede

0|0
    0|2
  • Bunu biliyorlar Aslında sosyal medyada bu bilgi her sene paylaşılıyor onlar islamiyette olmayan her kutlamaya karşıdırlar yeni yıl kutlamak islamiyette olmayan bir kutlama olduğu için karşı çıkarlar ( aslında Sünnet düğünü ve evlenince düğün yapmak da islamiyette yoktur bunu görmezden gelirler ) keşke toplum yılbaşı ve Noel baba gibi çocukların bile inanmadığı hayali bir kahramanla bu kadar uğraşacaklarına Dünya'daki haksızlıklarla suçlarla biraz uğraşsalardı gelişmemiz bu kadar zor olmazdı

0|1
    0|1
  • imkansız ikisi arasındaki farkı anlamaları hırsız yol verirler başa çıkarırlar ama yılbaşına gavur saçmalığı derler boş ver sen onları

0|0
    0|1
    • yapanlar genellikle akp liler zaten. din uzerinsen sömürdukleri bitmedi bir de yasani etkilicekler. yavas yavas ulkeyi kontrol altina alma deneyleri :)

• ya ne cahilsin chp li mhp li olupta namaz kılan yok mu sadece akp var değilmi kuranı kerim denen yüce ilahi bir kitap al da oku o zmn

Erkekler Ne Diyor 10

• Herkes istediğini yapar size kalmış. Ben yeni bir yıla daha sağ salim kavuştuğum için Allah'a şükredeceğim. Yeni yılın bana sağlık, huzur ve başarı getirmesi için de dua edeceğim. Bir elimde şampanya, ağzımdan salya akarken, ondan geri sayarak yeni yılı beklemeyeceğim.

0|0
    0|0
  • Yilbasi kutlamasi nerden geliyor peki kimlere ozenerek kutlaniyolar turklerde muslumanlikta boyle bir adet yokki bunu cikaran hristiyanlar noel segil yilbasi diyosunuz ama hristiyanlar gibi cam agaci hindi sapka sus vs takiuosunuz onlardan farkiniz ne otur evinde ailece tv izle o zaman miladi takvime gore kutlayip hicriye gore neden kutlanmiyor

0|1
    0|0
  • arkadaslar öncelikle herkesin mevlid kandilini kutlarım
    hz isanın doğumu hakkında bazı.
    çelişkiler mevcut olmakla birlikte 6 aralıktan 25 aralığa hatta 31 aralığa kadar çesitli söylentiler yüzyıllardır kiliseler tarafından açıklanmıştır..
    hırıstiyanlar kendilerine gönderilen peygamber hz isa hz lerine saygıdan hurmetten veya sevgiden dolayı noel yortusu adında bir bayramdır.
    ristiyanların Hz. İsa'nın doğum günü dolayısıyla kutladıkları bayram; bu bayramın kutlandığı zaman süresi; Miladi yılı Ocak ayının birinci gününün gecesi; Milad; Hz. İsa'nın doğumu kabul edilen gün. Bu günü esas alan takvime ise Milâdi takvim denir.
    ve hırıstyanlar bunu bir bayrama çevirmişlerdir
    yazımın basında belirttiğim gibi bugun bize gönderilen hz muhammed (s. a. v) ın doğum gunu olan bugun için lütfen bizde birseyler yapalım
    selavat çekelim , bildiğimiz duaları okuyalım olurmu

0|0
    0|0
  • Bizim yilbasimiz hicri yilbasi gecti yani 31 aralik yilbasi ya hani biz muslumanlar icin siradan bir gun bugun efendimiz s. a. v dogum gunu kandil bugunu kutla dualarla ibadetlerle.
    Efendimiz sefaatci olsun cumlemize ins

1|2
    0|0
    • Ya bizim yilbasimiz ne demek ben buna karsiyim iste 2016 ya girmenin kutlamasidir bu nasil bir kisinin dogum gununu kutluyorsak bu da oyle senin benim mi var ben din uzerinden yasamin etkilenmesine karsiyim 2016ya giriyorsan ister musluman ol ister ateist ol giriyorsun işte ben peygamberin dogum gununu degil 2016ya girisi kutluyorum

• Sana gore yok ama onlar muslumanlar. muslumanligi zaten 1000000 tane farkli algılayan var o kadar kusursuz ki herkes farkli algiliyor anasini satim

• Genc adam kitap bir orda yazan bir baska seyleri dusunme

• Sen saçmalık diyorsun lakin İsanın 25 Aralık doğduğu kesin olarak bilinmez. 25 Aralık ve 01 Ocak arasında hep geçer. O yüzden Hristiyan ülkeleri 25 Aralık dan 1 ocağa kadar resmi tatil ilan edilir.
    Müslüman neden Noel kutlamaz biliyormusun? 31 Aralık Mekkenin Fethidir.

0|0
    0|0
  • hiç Hristiyanların ramazan ya da kurban bayramını kutladığını gördün mü?
    peygamberimiz onların yaptığını yapmayın diye emretmiştir. gerisi sana kalmış...

0|1
    0|0
    • Ya onlar bizim yaptigimizi yapiyorsa? biz onlarin yaptigini yapmiyoruz ki 2016 ya girmeyi kutluyoruz yeni bir yil yeni umutlar vs. onlar sıçıyor diye sıcmayak mi

• sende bu kafa yapısı olduğu sürece bir şey anlamayacağın belli.. boşuna beni de yorma. . hak belli batıl belli. istediğini yapmanda özgürsün.

• sizde de bu yobazlik oldugu surece fazla nefes almaniz bile engellenmeli oksijen tupuyle yasayin siz insanligin dogadaki oksijene ihtiyaci var gereksiz yere tuketmeyin. yasiniz 40 olmus ama hâlâ birseyleri gormuyorsunuz. kurban bayramini kutluyor mu diyorsun o muslumanlarin bayrami zaten neden kutlasinlar. ama bu yeni bir yila giriştir budistler de kutlar yahudiler de hristiyanlar da. ay aman onlar dusman biz kutlamayalim diyceksen her yaptiklarini yapmicaksin. oyle yilda 1 olan seyden kendini vazgecirmek kolay tabi. baska seylerden de vazgec. onlarin yaptigi herseyden...

• Saçmalık mı? En büyük Saçmalığı Sen Bu Soruyu Yazarak Yapmışsın... Herkes Bildiğiyle Hükümlüdür Allah Yardımcın Olsun...

0|1
    0|0
  • Tamam işte müslüman yılbaşını kutkayabilir noel kutlamaz. Başlıkta belirttiğinle çelişiyosun önce yazmayı öğren sincap

0|1
    0|0
  • miladi takvime göre yılbaşı müslümanları ilgilendirmiyor hicri yılbaşı farklı bir gün. müslüman olan olmayan kendini öyle hisseden hissetmeyen isteyen istedğini yapsın sonuçta hrkesin aklı, hür iradesi mevcut.

0|0
    0|0
  • yav onlar daha kuranı kerimin türkçesini baştan aşağı okumamışlardır bile

0|0
    0|0
Yükleniyor...