Mevlüt kandiliniz kutlu olsun bu gece çok dua edelim mi?

Malum soru olarak sormam gerekti :) Bir müminin başka bir mümine ettiği dua makbuldur derler dualarda birbirimizi unutmayalım inş ve çok ça salavat getirelim.

Mevlüt kandiliniz kutlu olsun bu gece çok dua edelim mi ?

0|0
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• Amin teşekkürler tüm islam aleminin kandili mübarek olsun. Tüm dünya da eziyet gören savaş yasayan kardeşlerimize bu gecenin yüzü suyu hurmetine acılarına son versin allah

5|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İlk olarak hicretten 300 yıl sonra ilk kez Mısır'da, Şii Fatimiler döneminde Mevlid; 400 yıl sonra da Kudüs'te Mirac, Regaib ve Berat geceleri kutlanmaya, bu geceler camilerde toplu biçimde yapılan ibadetlerle geçirilmeye başlandı. Daha sonra bu kutlamalar İslam dünyasının bazı bölgelerine yayılarak gelenekleşti
    mevlid kandilinin islamda yeri yoktur. bu bir bidat'tır.
    Bidat; Hz. Peygamber ve Ashâb-ı Kirâm dönemlerinde görülmeyip onunla amel edilmeyen, hattâ bir benzeri olmayan ve İslâm'dan olmadığı halde sonradan ortaya çıkan , din ile alâkalı olup bir ilâve veya eksiltme mahiyetinde olarak ibâdet kabûl edilen , göze ve akla hoş gelen dua , kuran okuma , namaz kılma , zikretme , düşünce görüş ve ameller , sünnete aykırı davranışların adet haline getirilmesidir.
    Dinde sonradan ortaya çıkan ve hakkında herhangi bir delil bulunmayan bu gibi durumlar hakkında ALLAH Rasulu Hz Muhammed (s. a. v.) şöyle buyurmuştur:
    “İşlerin en kötüsü sonradan ihdas edilenler / ortaya çıkarılanlardır.” Diye buyurmuştur
    [ Muslim, Cuma, 43.]
    “Sonradan ihdas edilen her şey bid’attir”
    [ Nesâi, Îdeyn, 22; İbn Mâce, Mukaddime, 7]
    “Her bidat dalalettir, her dalalet de ateştedir.”
    [ Muslim, Cuma, 43; Ebu Davud, Sünnet, 6]"

0|0
    1|0
  • Allahım! Senden, katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorumki, onunla kalbime hidayet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kamil iman, dışıma amel-i salih, amellerime temizlik ve ihlas, rızana uygun istikameti ilham eder, ülfet edecğim dostumu lütfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun.

Allah’ım, bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki, artık bir daha küfür kalmasın. Öyle bir rahmet ver ki, onunla dünya ve ahirette senini nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım.

Allah’ım! hakkımızda vereceğin hükmünde lütfunla kurtuluş istiyorum, şühedaya has makamlar diliyorum, bahtiyar kulların yaşayışını diliyorum. Düşmanlara karşı yardım isityorum.

Allah’ım Anlayışım kıt, amelim az da olsa ihtiyaçlarımı senin kapına indiriyor, Rahmetine muhtacım, halimi arz ediyorum.

Ey işlere hükmedip, yerine getiren, kalplerin ihtiyacını görüp gideren Rabbim! Denizlerin aralarını ayırdığın gibi benimle cehennem azabının arasını da ayırmanı, helaka düşmekden, kabir azabından korumanı diliyorum.

Allah’ım! Kullarından birine verdiğin bir hayır veya mahlukatından birine vaat ettiğin bir lütuf varda buna idrakim yetişememiş, niyetim ulaşamamış ve bu yüzden de isteklerimin dışında kalmış ise ey Alemlerin Rabbi, onun olması için de sana yalvarıyor, bana onu da vermeni rahmetin hakkına istiyorum.

Allah’ım bu bizim duamızdır. bunu fazlınla kabul etmek sana kalmışdır. Bu bizim gayretimizdir. Dayanağımız sensin.

Allah’ım kalbime bir nur, kabrime bir nur ver. önüme bir nur, arkama bir nur, sağıma bir nur, soluma bir nur ver. Altıma bir nur, üstüme bir nur, ver. Kulağıma bir nur, gözüme bir nur , saçıma bir nur, derime bir nur, etime bir nur, kanıma bir nur, kemiklerime bir nur ver.

Aminnnnn Aminnnn Aminnnnn

1|0
    0|0
  • Sağol senınde kanks

0|0
    0|0
  • Allah razı olsun. Dualarınız (mız) kabul olsun.

0|0
    0|0
  • Bana da dua etsene
    Bende ederim bak

2|0
    0|0
  • Allah bütün dualarımızı kabul eylesın inşAllah

1|0
    0|0
  • telekkür ederin seninde mevlid kandilin mübarek olsun dularımız kabul ve makbul olsun inşAllah

0|0
    0|0
  • Insallah kardesim seninde mubarek olsun aynn bugun aksami gecesini iyi degerlendirmek lszim :)

1|0
    0|0
  • cümlemizinn kandili mubarek olsun.

0|0
    0|0
  • allah razı olsn senınd kandılın mubarek olsun :)

0|0
    0|0
  • Hadi edelim sizi beşiktaş merkez camisine davet ediyorum😂😂

0|0
    0|0
  • teşekkürler senin de :) resimde ki kandil kızı sen misin :)

0|0
    0|0
  • Ederken doğuda ki askerlerimizi ve polisimizi unutmayalım. Hayırlı kandiller

0|0
    0|0
  • Amin tekrarını nasip etsin allahım inşallah

0|0
    0|0
  • edelim

0|0
    0|0
  • Peki bir şey soracam. Kaçtan kaça kadar kandil gecesi sayılıyor? Hangi saatlerde dua etmek gerekiyor?

0|0
    0|0
    • her saatin ama gece yarısı teheccüd namazı ve kaza namazları kılmak çok sevap ve çok ça salavat getirio dua etmek.

• Şunu anlamadım. Bütün gece kandil mi oluyor?

• evet

Kızlar Ne Diyor 12

• aynen canım cok sagol

0|0
    0|0
  • Hayırlı kandiller 😊

0|0
    0|0
  • şimdi gördüm soruyu Seninde mübarek olsun :)

0|0
    0|0
  • Senınde kandılın mıbarek olsun canım 🙏😊

0|0
    0|0
  • Hayırlı kandiller. Allah herkese istediği herşeyin hayırlısını nasip etsin :)

0|0
    0|0
  • Cok sagol canim sana da hayirli kandiller.. :)

0|0
    0|0
  • Amin ettik namazlarimizida kildik

0|0
    0|0
  • seninde😊

0|0
    0|0
  • Amin insAllah sizlerin de kandili mübarek olsun dualarinizda bizleri unutmayiniz

0|0
    0|0
  • milli piyango bana çıksın amın :D

0|0
    1|0
  • Kandiliniz mübarek olsun.

0|0
    0|0
  • Banada eder misiniz 😞

0|0
    0|0
Yükleniyor...