Bence köylü milletin efendisidir efendinin de efendisidir sizce?

Evet arkadaşlar çok kültürlü bir arkadaş köylü neden millettin efendisi olsun benim paramla yiyorum domates salatalık parasını ben ödüyorum diyor üstüne de aşağılamak değil amacım ama böyle eğitim seviyesi düşük insan neden benim efendim olsun diyor daha hayatında tarlayı bilmez belki de evdeki yediği etin içtiği sütün nasıl olduğunu bilmeyen bu kibirli insanlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

• Bence köylü milletin efendisidir
    67% (14)81% (13)73% (27)Oy Ver
  • bence değil
    19% (4)19% (3)19% (7)Oy Ver
  • Bence arkadaş ne içtiyse kafası güzel
    14% (3)0% (0)8% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Olay efendilik değil, olay herkesin ülkemiz için bir şeyler yapabilmesi.
    Bence ülkeye ciddi faydası olan herkes efendi olabilir.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Topraktan yaratılmış toprağa saygı göstermiyor güzel kardeşim. :D
    Hayatında tarla görmemiş, dizilerden bildiği kadarıyla köy bilgisi olan insan işte. Mit görevlerinin çoğu köylü ya . :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Atatürk "Köylü milletin efendisidir." Demişse öyledir. Katılıyorum.

0|3
    0|0
  • Köylü olmasa herkes aç olur.

1|2
    0|0
  • Bence kimse kimsenin efendisi değil. Köylüler toplumsal gözle şehirlilerden alt tabakada görüldüğünden bu durumu eşitlemek için böyle söyleniyor. Küçük çocuğu kandırmak gibi. Oysa ki böyle bir şeye gerek yok herkes eşittir

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Atatürkün zamaninda bu ülkenin 70% Köylerde yasiyordu. Onlarin calismalari ve Tarimcilik ülkeyi hayatta tutuyordu.

Bu nedenle Köylü Milletin efendisidir dedi.

Köylü Milletin efendisidir, ama her köylü efendi degildir.

0|3
    0|0
  • Efendi olmak gibi bir niyetleri yok ama gerçekten de köylü milletin efendisidir...

0|1
    0|0
  • Günümüzde köylü kalmadı efendi para oldu. :(

0|1
    0|0
  • Çünkü Toprak sahibiler toprak en değerli ikinci şeydir sudan sonra yani ellerinde altından daha değerli bir şey var ve onu kendisi için değil insanlık için kullanıyor yani zenginler gibi her bulduğu toprağa ev dikmiyor

0|3
    0|0
  • Katılmıyorum bu söze. Kimse kimsenin efendisi değil.

0|0
    0|1
  • efendi kelimesinin karşılığı arapçada rab yani tanrı demektir kimse kimsenin efendisi olmasın herkes birbirine saygı duysun yeter

0|1
    0|0
    • Katılıyorum sana ama şimdi öyle yorumlar yapılıyor öyle konular açılıyor ki adam tarlanın ne olduğunu bilmek süt nasıl sağılır onu bilmez evinde tezek kokusu geliyor diye camını çerçevesini kapatır ne kadar kolonya varsa sıkar dayanamaz köylü insan her pisliği çeker et süt yoğurt tereyağı varana kadar yapar sonra neden benim paramla yiyorum domates salatalık parasını verip yiyorum neden benim efendim olsun diyor adam saygı yok ya kardeş kimse de adam evinde davetler verip etler yapar o etleri tavukları kendisi kesiyor sanki saygısızlık buna kızıyorum ben de

• gün gelir onlar köylere muhtaç olur bu gidişle organik bir sey kalmicak :) sıkma sen canını

• Az önce yazdıkya... bir soruyu okuyup aynısını neden soruyorsun ki. Üretme kabızlığı mı var..

0|0
    0|1
Yükleniyor...