Deist olduğumu aileme nasıl söyleyebilirim?

Merhaba! Yaklaşık 4 aydır deistim. Müslümanlıktan çıkmam çok zamanımı aldı sürekli kendimle savaşıyordum ilk başlarda mantıksız bulduğum her şeye ''buna bizim aklımız yetmez'' ''Allah bilir'' gibi kestirme cevaplar veriyordum ama zamanla bu korkularımı attım ve deizmin bana mantıklı geldiğini anladım ve bu yaşıma kadarki verdiğim en doğru karar olduğunu düşünüyorum. Beni bu derece mutlu eden kararı aileme de iletmek istiyorum ama verecekleri tepkilerden de çekinmiyorum değil. Annem ve babam çok dindar değillerdir, annem kapalı değil, oruç tutmaz, namaz kılmaz ama islama inandığını dile getirir. İyi inanır ama pratikte siliktir. Her neyse sizlerden özellikle bu durumu tecrübe etmişlerden yorumlar almak istedim. Sizce nasıl onları üzmeden söyleyebilirim?

0|0
650

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 49

Kızlar Ne Diyor 6

• Sen seni Yaradanin ne yapacagini ya da yapabileceklerini dusunmezken ondan cekinmezsen anandan babandan mi cekiniyor? Vay yazik senin haline

3|0
    0|0
    • Annemin babamın yapacaklarından korktuğumdan değil üzüleceklerinden çekiniyorum. Vay halime bee :p

• Deist ne demekki Allaha inanmıyo mu onlar

• Allaha inanmıyor. Yaratıcıya inanıyor ama dinleri reddediyor

Yükleniyor...