Yerimde olsaydınız ne yapardınız? Hata mı yaptım acaba?

23 yasindaym 3 ay once evlendim. Cok iyi tanidigimi saniyordum esimi. Ya birden degisti ya ben hic taniyamamisim. 15bin tl kumar borcu yapmis dugunden tam bir hafta once. Sonra dugun masraflarini babasi karsiladi saniyordum 35bin de dugun icin kredi cekmis smdi faizi vs derken 60 bin tllil kredi borcu var. şu an tayinimz ayni yere alinmadgi icin farkli ve uzak sehirlerdeyiz ama boyle bir borcu evlendikten snra ogrenmis olmal zoruma gidiyor. Sigara ictgini bile bilmiyordm evlenmeden once. Balayina giderken soyledi. Bana bir suru yalan soylemis. Geri adim da atamiyorum siz olsaniz napardiniz

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Sevmeye devam etmelisin. Pes etmeyi kafana koyarsan üzerine gereksiz yere yük alırsın. Sigarayı bıkakırsa ne kadar mutlu olacağını düşün. Senin için bırakmış olacak. Gerçekten kolay bir şey değil bu hee, zor bırakılan bir zıkkım. Senin için bunu başarması sana güveni yeniden sağlamanda yardımcı olacaktır. Borç ödenir, sıkıntı yapma ama sakın yüzüne de vurma. Bu onu aynı duruma itmeyi kolaylaştırır. Sen ona sarıl, sürekli konuş, akıl vermeye kalkma, hayatını paylaş, herşeye rağmen yanında olduğunu göster. Şüphesiz ki her şerrin içinde bir hayır gizlidir. Sevmeye devam et. Sevgi elbet kazanacaktır.

Yuva yapmak zordur, ayrılırsan mutlu olacağın garanti değil. Hem bir erkek seviyorsa tatlı dil yardımıyla kolayca değişir. Başarabilirsin, ve başardığında normal bir evlilikten daha sağlam bir evlilik kurmuş olursun. Olaylara pozitif yönden bakmaya çalış.

1|0
    0|0
    • Boyle karar vermistim ama birinin bu kadar güzel anlatması iyi geldi. Hemen vazgecmiycem. Sonucta seviyorum bu adamı. Her insan hata yapar toparlanmak icin fırsat tanıycam evliligime. Tesekkür ederim cesaret verdiniz.

• Çok sevindim gerçekten. Ben düzeliceğine inanıyorum, umarım çok çok mutlu olursunuz. Sevgiler :)

En İyi Kız Görüşü

• Ne kadar birlikte oldunuz canim evlenmeden once. Yani herseyi gec ama sigara ictigini falan nasil anlamadin kokmuyormuydu? Ya bu yuzden birine inanmaktan ve guvenmekten cok korkuyorum:( evlilik beni korkutuyo :(

1|0
    0|0
    • Hic kokmuyodu. Birakicam borclarida odiycm 3 yilda bitcek diyo ama hazmedemiyorum iste.

• Cok sag ol ya. Uzagiz ya bir de iyce icime atmistim. Ben ilk firsatta onunla konusayim bunları. Cook tesekkur ederim. Herkesi karsima alip evlendm onunla. Vazgecemem.

• Rica ederim canim ne zmn konusmak istersen yazabilirsin. Icine atarak sdce kendini ve evliliginizi yer bitirirsin. Cook mutlu olursunuz insallah 😘

Erkekler Ne Diyor 17

• Bir şey söylemek zor gerçekten ama yalanlar üzerine kurulmuş bir ilişki ne kadar sürer onda da şüphelerim var. Borç falan bence pek problem değil bir şekilde ödenir ama yalanlar tekrar güvenmeye çalışmak nasıl olur sizin için bilemiyorum.

Buradan şunu şunu yap demesi kolay ayrıl ne olacak deriz ama sonrası yaşanan duygusal psikolojisinin altından kalkmak bilemiyorum.

En doğru kararı kendine soracağın sorularla bulabilirsin bence.

0|1
    0|0
    • Zaten zoruma giden yalan. Yoksa borc odeniyo. Sadece sigara yalanini bile hazmedemiyorum ki. Cok ozur diledi ama gecmiyo kırgınlıgim

• şu an yapabileceğiniz pek bir şey yok, olmuş yaşanmış bir durum var ortada. Yapmanız gereken bundan sonraki adımları sağlam atıp hangi yoldan gideceğinize karar vermek. Ya yapıcı bir yol izleyeceksiniz ya da kendi doğrularınızı izleyeceksiniz. Yukarıda da dediğim gibi şöyle şöyle yapmak bize göre kolay size göre zor bir karar olacak.

Tekrar hatalara düşmemek için bu sefer iyi gözlemlemeniz gerekiyor ilişkinizi. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

• Sag ol yorumun için

• Mutsuz evliliklerin başlangıç hikayesi hep böyle oluyo umarım bunlarla sınırlıdır bilmediklerin, çok tarzım değil.

0|0
    0|0
  • İlkdefa sitede bunu yazacağım ve üzülüyorum. Boşanmanız gerekli. Geri adım atıcaksın çocuğu böyle bir babamı büyütsün yani.. Hayatındaki diğer kadınlarıda öğrendiğinde aynı yatağa girebilecekmisin. Aynı odada durabilecekmisin.
    Çok uraşırsan doktorlar terapiler adamı adam edermisin çok zor ama sen bilirsin. Çilekeş bir hayat başlatmışsın.. Keşke ailenden tam referans alarak evlenseydin.. Onlara danış onlarla konuş. Sosyal güç en büyük kudrettir.
    Tam terbiye etmeden sakın çocuk yapma!
    Allah ardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • hadi digerleri neysede sigara ictigini bilmiyor olman gercekten fazla kacmis. kendini sorgulamalisin bu konuda..

0|0
    0|0
    • Yanima geldgi zamanlar icmiyodu 3 gun bile kalsa tiryaki olsa cani ceker diye dusundum. Uzerinde de kokmuyodu. Kendimi sorguluyorum ztn o yuzden kendime gelemiyorum. Aptal gbi hissediyorum. Hazmedemiyorum yaa😢

• Yalanlar uzerine kurulmus bir hikayee.. nereye kadar devam edebilir kii ya yol yakinken ayrilirsin ya da katlanirsin

0|0
    0|0
  • umarım bu kadarla kalmıştır , yerınde olsam hepsını bır kenara yazardım

0|0
    0|0
    • Yazdm. Daha da araba alalim oderz iki maasla diyo. Bu sacma borcu kapatmadan ruyasnda gorur arabayı.

• klasiktir bu. taraflar birden değişir

0|0
    0|0
  • Sana bir abi tavsiyesi eger icindeki o pismanlik duygusu agir basiyorsa kalbini dinleme aklini dinle insan kalbini dinleyince zararda olur ilerde daha bir pisman olursun keske dememelisin

0|0
    0|0
  • Gecmis olsun ablacim sana asik mi

0|0
    0|0
    • Oyle evet seviyo beni biliyorum ama basta yalan ssoylems olmasni hazmedemiyorum. şu an yemiyo icmiyo o borcu oduyo. Ama cok baska seyler yapabilirdik boyle olmasini hazmedemiyorum. Araba alirdik mesela gezer tozardk.

• Haklisinda olan olmus caresi geri donusu yok en azindan bundan snrasi icin eliinden geleni yap ablada daha kotusu olmasin ins duzelir

• İşin zor adam iyi kamufle etmis

0|0
    0|0
  • Boşan ben sna adam gbı Bırını bulurum

0|0
    0|0
  • Daha gençsin yolun başındayken bırak

0|0
    0|0
  • kaç ay tanıdıktan sonra evlendin?

0|0
    0|0
  • BÜYÜK GOL YEMİŞSİN

0|0
    0|0
  • bence bidaha düşün derim

0|0
    0|0
  • Hic dusunmeden ayril

0|0
    0|0
  • ben tam okumadım yazdıklarını özelinizide buraya dökmenizi hiç tasvip etmedim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• toplamda ne kadar sure de evlilik karari aldiniz ki sigarasini bile bilemedin. bu insanin sana bir omur yalan soyleyebilme potansiyeli var.. Pisman olunacak bir evlilik yapmissin Hep de ona kizamazsin sigarasindan bile haberin olmamis. kendin bileceksin en iyi karari. ben guvenmedigim insanla yapamazdim. Bekara koca bosamak kolay kendin dusun sindirip sindireneyecegini yurutup yurutemeyecegini. kumarda bagimlilik uyusturucu gibi.. yazik uzuldum

0|0
    0|0
  • ben hep derim. aynı evde yaşamadan birini tanıyamazsınnnnnnn.. istersen kırk senelık ahbap ol. yinede tanımazsın. yazık olmuş... al sana bir imtihan daha

1|0
    0|0
    • Aynen öyle. şu an duzeltmek icin cabaliyo ama benim kirginligim gecmiyo her aklima geldgnde kotu hissediyorum.

• Attım o seyleri direk. öyle ugrasmam. bir sans verdm bakalım. Degerlendiremzse kendi bilir kimseye mebur degilim. Boyle yazinca rahatladm bak. Sag ol cevap verdigin icin.

• çunku en iyi yapabılcen şey bu durumda anlatmak. sıkma canını ömür kısa cefasıda sefasıda çekilecek napalım

• Bu adam kaç yaşında , ne iş yapıyorsunuz siz de bu kadar borca girebilme cesaretinde bulunuyor?

Çok erken bir yaşta evlenmişsın

0|0
    0|0
    • O da bnle ayni yasta ikimizde 2 yildr devlet memeuruyuz 5 yildr taniyorum ama farkli sehirlerde yasadgmz icin cok sık gorusmuyorduk. Borc 3 yilda biter ama acikcasi her bir kurusunu odemek zoruma gidiyo.

• Allah kolaylık versin

• Sag olasın

• Hey yavrum hey sen hiç tanmamssn

0|0
    0|0
Yükleniyor...