ÇIKARCI İNSANLAR BAKARMISIZ?

bu sene üniversitede ilk yılım sınıf ortamına pek adapte olamadım geçenlerde kız yemek kartını unutmuş benim kartımdan bastı ve geri bana ödemedi üstünden 2 hafta geçti. sonra mesela geçen bir başka arkadaşda yol param yok dedi 5 lira aldı vermedi. geçen de kahve aldırdı parasını vermedi. sonra para veriyorum bana şunu alırmısın diye para üstü bir türlü gelmiyo. belki çok bişey değil 5 lira 3 lira ama yapılan tavır hoş değil. kendilerine ben borçlanırsam sorun değil sende benim yol paramı ödersin diyolar unutturmuyolar. ama kendilerine gelince 1 liranın hesabını yapıyolar. bide ben biraz hassas bir kızım okul ortamına pek alışamadım diye bunların yanında ağladım bana sarıldılar güya yalandan bana sulu göz muameleesi yapıyolar. sizce ne yapmaıyım bu saatten sonra. bana yardımcı olur musunuz yaşım daha 19 ?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bulmuşlar enayiyi yoluyorlar.
    Öğrenci kısmı otlakçı olur beleşi sever, paranı yedirme onlara.

0|0
    0|0
    • ne yapmam lazım gerçekten

• ben onu yapamam ki

• Tavuk gibi Yolunmaya mahkumsun.

En İyi Kız Görüşü

• Iyi niyetini bildiğin suistimal etmişler baya sert ol biraz

0|0
    0|0
    • bu saatten sonra işe yaramı

• Tabiki yarar. Kendini kullandrtma

Erkekler Ne Diyor 6

• kendine farklı bir ortam bulmaya calıs ve aklına sunu koy illa birileriyle arkadaslık kurmak zorunda değilsin

0|0
    0|0
    • burdaki en düzgün diceğim kızlar böyle zayen diğerleri daha beter kötü yola sokarlar adamı sevgililieriyle birlikte yaşıyolar her türlü şey var. en düzgün güya bunlar bunlarda para çıkar peşinde

• çok sağolun eğer bişey olurca mesaj atarım tekrardan

• tabi istediğin zaman

• Yok demesini öğrenmelisin, birşey istediğinde tam para vereceksin veya kendin alacaksın.

0|0
    0|0
  • Herkese o kadar iyi niyetli olma yemek kartım yok falan de param yok de bana lazım de anlatabildim mi giden paraları falan da unut

0|0
    0|0
    • bu saattten sonra böyle davransam işe yarramı

• teşekkür ederim sağolun daha çok dikat edicem o insanların yanında ağlamıcam

• Bence hiç ağlama bir psikolog ile de görüşebilirsin sadece bu duygusal olma durumunu anlatabilirsin senin için faydası olabilir

• İyilik yaparsan kötülük bulursun hak edene hakkini ver senden 1lira ara yandan 1kurusunu bile ara senden 1kira arama yandan 20lira esirgeme korkma döner geri

0|0
    0|0
    • ben paranın derdinde değilim ama hepimiz öğrenciyiz karşılığı gelse ya da onlarda banaa kibarlık yapsa parayı dert etmem ama yapılan çok ağır kendilerini 1 lirası gözlerine batıyor. bide çok duygusalım okulda ağladım ne bilim yalandan sarılmalar falan bilmiyorum ya çok kötüyüm

• Utanma çekinme alacağın varsa alayım de. İyilik hic yapma yaparsan kötülük görürsün. Ben okula başladığım ilk zamanlarda 7-8kisiyle kavga etmiştim uniye yeni baslayanlarda kendini gösterme hevesi var bilmiyorlar ne yaptıklarını uzak dur kendini güvende hissettigin bir ortam bul orda takıl muhatap ol derim.

• sehin gibi saf kızı bulmuşlsr kullsnıolar

0|0
    0|0
  • Çevrendeki çıkarcıları şutla gitsin, bana göre not konusunda çıkarcılık olabilirde onun dışında para konusunda vs olamaz. Git iste borç verdiğini senin ailende ne emekle kazanıyordur o paraları. Kendini uyanık görenlerden nefret ediyorum

0|0
    0|0
    • 3 kardeşiz üniversite okuyan benim dışımda 2 kardeşim daha var. zar zor geçiniyoruz. bursla falan. ama insanlar çok kötü

• Salla gitsin o tip insanları geçim zorluğuda yaşıyormuşsunuz.. Ben Sabancı Koç kadar zengin olsam o tip insanlara 5 kuruş vermek istemem, gerçekten durumları olmaz güzelce izah ederler gelip söylerler o ayrı tabi. 2 yıl kadar önce Tedaş'ta iş yerinin elektrik faturasını ödüyordum 100 kuruşu vermedi olduğu halde ne bekliyorsun felan diye artistik yaptı görevli, pat diye müdürün odasına dalıp şikayet ettim ilgilenmezse yüksek mercilere gideceğimi felan söyledim hemen gitti konuştu benden özür diledi para üstü eksik veren kasiyer, belkide binlerce kişiden 100 kuruş alarak binlerce lirayı cebe indirmiştir. Toplum olarak hakkımızı aramayı bilmiyorum genelde her şeye evet deyip geçiyoruz

Kızlar Ne Diyor 1

• Sert olacaksın.
    İnsanlarla arana daima mesafe koyacaksın.
    Kimseye borçlanmamaya çalış ve onlara sağılacak inek olmadığını göster.

0|0
    0|0
Yükleniyor...