Bir erkeğin aile kurabilecek vasıflara sahip olup olmadığını nasıl anlarız?

Uzun zamanlı bir beraberlik yaşadım tam herşey yolunda giderken aldatıldım ve ondan sonra da kimseye güvenemedim bir berabberliğe başlayıp sağlıklı bir ilişki yürütemedim çünkü çok yorgundum ve o gücü kendimde bulamadım. Ama bunu atlatırken zaman geçti gitti şimdi birşeyler olsun güzel bir beraberlik kurup huzurlu bir yuva kurmak istiyorum ve en önemlisi anne olmak istiyorum.

Biliyorum bazı arkadaşlarımız geç kalmışsın gibi alaycı tabirler kullanıcak ama ben samimi bir şekilde derdimi paylaşıp , çözüm bulmak istedim.(25 yaş üzeri arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim)

bekar bir erkeğin gerçekten ailesine sahip çıkıp , baba olabilecek vasıflara sahip olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Güncellemeler:
güncel
...

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• bır defa duzenlı bır ısı olacak.. alkolle dost olmayacak.. dışarıyı fazla sevmeyecek.. yürürken gozlerı fıldır fıldır etrafda degıl yerde veya dosdoğru karsıda olacak.. nazık olacak sabırlı olacak kıtap okuyacak.. ya ben bı dünya sayarım:))

1|1
    0|0
    • en temeli nedir peki? bu olmazsa o erkekle evlilik düşünme dediğin

• Tesekkur ederim, bir munasip yuva herkese insallah:)

• rica ederim :) inşallah

En İyi Kız Görüşü

• En önemlisi kariyeri statüsü sana uygun olmalı çok önemli bir durum gibi görünmese de ciddi nitelik taşıyabilecek ilişkileri ister istemez etkileyen bir kriter. Bunun dışında gerçekten evliliğe kendini hazır hissetmesi bir diğer önemli etken. Bazen erkekler başladıkları ilişkinin içinde bulundukları heyecanla böyle hissettiklerini zannederler ama aslında yakınından bile geçmezler. Buna çok dikkat etmek gerekli. Bir diğer önemli konuysa hayatının her alanında sorumluluklarını bilip uygulayabilmesi. Bu saydıklarım ilişkinin daha çok mantık yönünü oluşturuyor. Duygusal yönüne bakacak olursak herkesin de bildiği gibi sevgi, saygı, güven ve sadakat gibi manevi duyguları içinde barındırabilmeli. Eğer seni gerçekten sevdiğini, saydığını hissettiğin yanında mutlu olabildiğin bunların yanında ayakları yere basıp sorumluluklarını bilen biriyle karşılaşırsan o zaman isteğini daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsin tabi karşılıklı olmak kaydıyla..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• ailesine düşkünse aile ilişkileri iyiyse eli ekmek tutuyorsa çevresinde seviliyorsa

1|0
    0|0
    • haklısın aile bağı ip ucu olabilir

• 25 üstü olup aile kuramamış insanlardan yorum bekliyosun ha :) komikmiş

0|0
    2|1
  • En önemli şeyler bence dürüstlük ve vicdan sahibi olması. Bu 2 özelliği taşıyan kişi kimseye fenalık yapamaz ve sorumluluklarının da farkında olur. Hayatının her alanında başarılı olur.

1|0
    0|0
  • bu soruları aklından alıp götürmesinden anlarsın

1|0
    0|0
    • aşık olmak bana uzak

• aklıma takıldı bu durumlarda insan özellikle kadınlar konuşmak ve paylaşmak ister. ama galiba sen benim yaşıma takıldın. daha olgun birini bekledin konuşmak için. sorun buysa gereksiz sorun ediyorsun :)

• yoo aynı yastayız

• Geliri yüksekse tamamdır :)

1|0
    0|0
  • Git tipsiz bir erkek bul birazda ahlaki yerinde olsun seni hiç aldatmaz ve senle anlaşabiliyordu senlefe evlenir amaaaa cebinde parası olan karizması olan erkek bide statüsü olan erkek her zmn aldatır

0|0
    1|0
  • Isine bakan adam gibi calisiyor ise gelecegi dusunuyor ise odamla evkenilir

1|0
    0|0
  • o kendini bir nebze belli eder sen aşık olmuşsun yaptığı hal ve hareketlerini kaçırmışsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• insan buna şu ya da bu diyerek cevap verebiliyosa yanlıştır. bunun cevabı sende saklı. gerçekten senin aile tanımında ihtiyacın olan vasıflara sahip olduğunu düşünseydin burada sorma gereği duymazdın diye düşünüyorum. herkesin aile kavramı kendine. her insanın evlilikten beklentileri farklıdır. sen onu defalarca kere evinin beyi çocuklarının babası olarak hayal etmişsen o insan gereken vasıflara sahiptir zaten.

1|0
    0|0
  • Nasipte varsa olur o isler. Tamam dersin kelek cikar serseri dersin adam gibi adam olur evine karisina sahip olur. Bilemezsn kadar nasip kismet isi bu tur isler

1|0
    0|0
  • Sorumluluk sahibi olması çok önemli. Sorumluluk duygusu gelişmemiş bir erkek evliliğin getirmiş olduğu sorumlulukları kaldıracak vasıflara sahip değildir. Eğlence ortamına çok fazla bağımlı olan burada belirtmek istediğim alkol ortamlarına çok bağımlı olması ilerde sorun teşkil edebilir. Hele ki öyle ortamlara alışkın değilseniz. Ve Allah korkusu ile vicdan sahibi olması çok çok önemli. Bu kavramlara sahip olan bir erkek sadakat duygusuna mevcuttur. Aynı kültür birikimine de sahip olmalısınız. yani aile yapıların uyumu ciddi faktördür. Baba olabilme duygusuna gelecek olursak yine aile terbiyesinden geçer. Yani benim için bunlar önemli.

1|0
    0|0
    • aynen vicdan sahiibi olması şart. teşekkür ederim :)

• sorumluluk sahibiyse kendine güveni varsa evlilik deyince strese girmiyorsa olur

1|0
    0|0
Yükleniyor...