Resimde ne görüyorsunuz? Ne anlatılmak istenmiş?

Bu soruyu uzun bir süre sonra tekrar sormak istedim. Üyeler değişti, yeni üyelerden de görüş almak isterim. Sizce sanatçının anlatmak istediği nedir?
Resimde ne görüyorsunuz? Ne anlatılmak istenmiş?

Güncellemeler:
Ben resimde karanlık bir hava sezdim. Uzun uzun binalar gökyüzünü bile kapatacak derecede tüm şehri çevrelemiş. İnsanlar da zaten iş hayatının ve monotonluğun kölesi olmuşlar, kafalarını kaldırıp yukarı bakmıyorlar bile. Boyacının dökülen boyasına gökyüzü yansıyor, bunu görenler hayran kalıp şaşırıyorlar. Öyle bir şaşkınlık ki ölen boyacı umurlarında bile değil. Resmen büyüleniyorlar. O denli uzaklaşmışlar doğaldan ve karanlık bir şehre hapsolmuşlar.

0|1
9|29

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yuksek duvarlarda doganin guzeliklerini okdar cok unutmusuz ki mavi bir boyada ucsuz bucaksiz bir deniz goruyoruz, ve sasiriyoruz insanlarin artik birbirlerine yabancilastigini gosteriyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Karanlığa gömülmüş bir şehirde hasret oldukları mavi gökyüzü rengi ölümden bile ilginç gelir şehrin insanlarına çünkü o görebildikleri tek güzel şeydir.

1|1
    0|0
  • ilk sorduğunda cevaplamıştım ama şimdi kafa kalmadı
    önemli olanın gözden kaçması, toplumun önem algısı gibi bişi

0|0
    0|0
  • Susuzluktan cıkmıs savas kanks

0|0
    0|0
  • Resimde gol yüzü karanlık, ve bunu çizen kişi yere gökyüzünü çizmiş insanlar ölen o kadar çok insan görmüş ki buna aldırış etmiyor, ama mavi bir gökyüzü görmeyeli baya bir süre geçmiş gibi. Ondan dolayı insanlar boyaya bakıyor. #Dasdfghjk

1|0
    0|0
  • tedbiri almadan çalışmak yanlış. adam binaları boyucak belli ama masraf olmasın diye tedbir almamış boyayamadan ölmüş

0|0
    0|0
  • Artık insanlar insan olduğu için değil çalıştığı için değerli birsey uretmiyirsan sistemde yerin yok gibi birşey

0|0
    0|0
  • İnsanlar işe bakıyor yapana değil yani insanlar ölüyor eserleri değerli oluyor
    Bir de her insan kullandığının ya da aldığının nasıl olduğuna bakıyor nasıl veya kim yaptığını merak etmiyor ama burada bana göre birinci seçenek bu arada insalık ölmüş biri de adama baksın

0|0
    0|0
  • Kıyamet alametleri

0|0
    0|0
  • Etrafı güzelleştiren ne kadar insan varsa hepsi ölüyor.
    İnsanlar onları kurtarmak yerine onlardan kalanlara bakmakla yetiniyor.

0|0
    0|0
    • Benimkisine çok uzak ama güzel bir bakış açısı

• Uzun uzun binalar.. Karanlık bir şehir. İş hayatına esir olmuş, kafasını kaldırıp gökyüzüne bakmaktan mahrum kalmış gökyüzünü unutmuş şehirli insanlar.. Boyacının dökülen boyasına gökyüzü yansıyor, görenler şaşırıyor. Öyle bir şaşırmak ki ölen boyacıyı bırakıp gökyüzü ile ilgileniyorlar. O kadar uzaklaşmışlar aslında doğaldan ve hapsolmuşlar karanlık, gökdelenlerle çevrilmiş bir şehre.

• Çok güzel. iyi yorumladın.

• Dalgacı Mahmut'un ölümünü resmetmiş.

0|0
    0|0
  • su varmıs adam ölmüs boya yaparken millet acaba sumu öldürmüs diye bakıyolar heralde :S

0|0
    0|0
  • Bazı insanların acı çektiğini bildiğimiz gördüğümüz ve yanı başımızdaki olaylara sırt çevirerek bencil bir şekilde vurdum duymaz olarak hayatımıza devam ediyoruz hayat ne gökyüzünün maviliği kadar saf ve temiz nede uçuşan kuşlar kadar özgür...

0|0
    0|0
  • İnsanlık ölmüş demek istemiş

0|0
    0|0
  • Bir sanatçının değeri öldükten sonra anlaşılır. Bence bunu anlatmak istemiş o zaman fark ediliyor ve değer veriliyor.

0|0
    0|0
    • Sanatçıya sırtını dönmüşler, boyaya yansıyan gökyüzü ile ilgileniyorlar. Fikrimce.

• Sanatçıya dönmemişler, yaptığı eserleri sanatçı öldükten sonra dikkatlerini çektikleri için bakıyorlar sanatçı hayattayken adı nedir, ne eserler yaptı kimse umursadı ama öldükten sonra dikkatlerini çekti ve resimde fark ettiysen resmi yapan sanatçıya değil ölmeden önce yaptığı esere bakıyorlar. Benim fikrimce bu farklı görüşlerde olabilir seninki de olabilir.

• Fikrimi güncellemede belirteceğim ben de. Seninkidi de güzel bir bakış açısı

• Modern dünyanın insana değil, paraya önem verdiğini anlıyorum..

0|0
    0|0
  • Insan hayatinin onemsenmedigini

0|0
    0|0
  • An itibari ile insanlk olmustur

0|0
    0|0
  • Mavi boya kırmızı boyadan daha dikkat çekicidir.

0|0
    0|0
  • sanatçıya yağtıgı sanat eseri kadar değer verilmiyor

0|0
    0|0
  • Trafik kazası gibi geldi vurup kaçmış

0|0
    0|0
  • Bir ihmali anlatmış bence

0|0
    0|0
  • mavi boya kırmızı boyaya göre daha ilgi çekici demek istemiş.

0|0
    0|0
  • insanın gerçek yaşamdan kopuşu olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Su aygirina tecavuz eden gergedan goruyorum.

0|0
    0|0
  • Boya heç oldu yazikk :(

0|0
    0|0
  • Gökyüzü mavi, insanlar ölüyor :D :D

0|0
    0|0
  • basitçe insanın değerli olmadı bir durumu anlatıyor daha uzun yazasım gelmedi

0|0
    0|0
  • tek renge dayalı monoton hayat heryer bina, farklı renk maviyi görünce şaşırmışlar ya da su zannetmişler

0|0
    0|0
    • gökyüzüne bakınca kuşları göremiyolar binalardan, boyada gökyüzünü andırmış

• Güzel 👏👍

Kızlar Ne Diyor 8

• 1 kutu boya kadar degerimiz yok hakikaten, bazi insan gorunumluler icin..

0|0
    0|0
  • özgürlüğe ulaşamadan öldürüldü.

0|0
    0|0
  • boya yaparken ölen alam ama ınsnlar ona değilde boyaya bakıyorlar boya nın seklıde gökguuzyunu andırdı bana yanı ınsanlar havaya bakar olmus yorumunu cıkartım:):):):)

0|0
    0|0
  • Sanatçının eseri öldükten sonra değer biniyor asdaddsf

0|0
    0|0
  • yitip giden insanlık..

0|0
    0|0
  • Bu resimle ilgili çok şey anlatılır güzelde kompozisyon yazılır

0|0
    0|0
  • Cana değilde mala değer veriyorlar :P

0|0
    0|0
  • Adam olmus ama kimse adami onemsemiyo dokulen boyaya bakiyolar yani ulkede candan cok mala onem veriliyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...