Türkiye'de eşcinsel evlilik yasal olmalı mı?

Sizce eşcinsel evlilik yasal olmalı mı? Neden? ...

• Evet
    27% (20)31% (33)29% (53)Oy Ver
  • Hayır
    73% (53)69% (75)71% (128)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|47

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten evlenmeleri yasal olmasada birlikte yaşayıp herşeyi yapıyolar
    evlenmeleri yasal olsun ki ayrılıktan doğan hakları yasal olarak elde etsinler mutlu olsunlar birlikte mülk sahibi olsunlar
    onlarda allahın yarattığı insanlar sonuçta hormonları düzensiz vb ondan dolayı insanlar ıdışlamayın evlensinler

1|3
    1|5

En İyi Kız Görüşü

• Eş cinselliğe karşı değilim.
    Homofobik değilim.
    Bir birlerine sevgilerini, aşklarını ya da cinsel durtulerini anlayabilirim, saygı da duyuyorum ama evlilik deyince ✋
    Evlilik aile olmak demektir.
    Çocuk sahibi olmak, tıp çok ilerledi bunu bir şekilde hallediyorlar ama o doğan çocuğu dusunemiyorum; 2 anne ya da 2 baba 😕
    Üstelik buna gelmeden önce Türkiye'de çok daha ciddi çözülmesi gereken meseleler var kanımca.
    Yasal olmamalı.

2|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 46

• Olmalı. Özgürlükten yanayım.

2|3
    1|2
  • Ya erkek erkege çakarmı bir kere dogaya aykırı. Psikoloji bozuklugunun fiziksel etkileri bunlar biliyosumuz dimi.

3|1
    1|2
    • bir insanın doğuştan niye psikolojisi bozuk olsun içgüdüsel bir şey bu hergün elini s*ken adam burada psikolojiden bahsediyo profesör yapalım seni

• İc gududen bahsediyosun da sen simdi.
      Bu kadar terbiyesiz ce bir cavap verip zaten psikolojik bozuklugunun oldugunu kanitliyosun neden hemcinsine kaydigin belli oluyor.
      El meselesine gelince. Her gun vajinanaya farkli fantazilerle turlu turlu alet sokup cikarmaktan iyidir. Cocugun olmaz bak yapma boyle seyler

• Ki bu arada elim olsan sikmem seni

• avrupadan almadigimiz bir bu rezillik kaldi onuda serbest birakalim tam olsun

2|3
    1|4
  • Olmaması için bir sebep yok sonuçta evlilik dediğimiz şey de toplumsal bir kurala dayalı ve onlarda bu toplumun bir parcasi

1|1
    1|0
  • olsun bunun kıme ne zararı var

1|1
    1|0
  • bir o kaldı

1|0
    1|0
  • Olmamali. nedeni yok bunun. milleti b. klugun pisligin icine surukluyorlar

1|0
    1|0
  • Zaten şu an her şeyi yapıyorlar. Bir tek evlenemiyorlar. Evet diyorum. Çünkü değişen bir şey olmaz. Zaten yapacakları şeyi yapıyorlar sadece evlilik dandik bir kağıt parçasını imzalayıp resmileştiriyorsun

1|0
    0|0
  • müslüman bir ülkede yasıyoruz o nedenle halkımız pek iyi bakmazlar

1|0
    1|1
  • Olabilir neden olmasın. Her insanın kendi tercihidir. cinsel tercihlerini ile degerlendirmem insanları. Kimseye bir zararları olmadıkça varsın evlensinler. Gizli kapaklı olmasından iyidir

1|0
    0|0
  • olmamalı kesinlikle

1|0
    1|0
  • Bence olmamalı

Düşünsene iki kadın evlendiler aşılama yöntemi ile biri hamile kaldı.
    Şimdi çocuk büyüdüğünde sormayacak mı benim neden babamın bedeni annemin aynısı.

Erkeklerde ise bu durum daha kötü, ve tarzım değil bence
    Evlat edinilmiş çocuğun yaşayacağı hayatı ve psikolojisini düşüne mi yorum bile.

1|0
    0|0
  • insan aşık olduğu birisiyle evlenebilme ben evet diyorum

1|0
    0|0
  • bizim millet gizli kapaklı işleri sever böyle devam

0|1
    0|0
  • olmamalı çünki bu aşk değil sapıklık

1|0
    1|1
  • Yasal olmamalı.

0|1
    0|1
  • bir o eksikti

1|1
    1|0
  • Hayır asla olmamalı, olmazda zaten

1|0
    1|0
  • Yasal olmamalı. Atatürk'ün bile müsade etmediği bir şeye biz mi müsade edelim. Toplumun kültürünü derinden sarsar bu durum.

0|0
    0|0
  • Kesınlıkle olmamalı

1|0
    1|0
  • Kesinlikle hayir !

0|0
    1|0
  • olmamalı
    olamaz
    olmayacak
    imkansız

1|0
    1|0
  • Olmamalı, çünkü sü yok aklıma gelmiyor ama olmamalı.

1|1
    1|1
  • Eşcinselleri severim, desteklerim ama evlenme yasal olamaz. Kabul edilemez.

0|0
    0|0
  • hayır, ısrarla evlenmek isteyen hollanda'ya gider olur biter

1|0
    0|0
  • şimdi eğer Atatürkün dediği gibi laik bir ülkeysek serbest olmalı
    ama RTEnin söylediği gibi din ülkesiysek serbest olmamalı

0|0
    0|0
  • İğrençlik olur.

0|0
    1|0
  • Eşcinseller marjinal/anarşist insanlar anarşistlerde ahlak sistemini bozmaya çalışıyorlar evliliği gereksiz görüyorlar ama evlenmek istiyorlar garip ironi yapıyorlar galiba Türkiye Cumhuriyeti demokrat bir ülkedir evinde istediğini yap ama geçen sene görülen LGBT günündeki yapmayın millet sizin saçmalıklarınızı görmeye ve güya gereksiz gördüğün ahlak sistemimizde açmaya çalıştığınız gedikleri kabul etmek zorunda değil

0|0
    0|0
    • eşcinsellerle anarşistleri nasıl bir araya koyuyosun? birisi doğuştan gelen bir duygu diğeri siyasi bir görüş saçmalama tüm eşcinseller lgbt gününe mi katılıyo sanıyosun? sen bir kızı sevsen onla evlenmek istiyosun ama millet sana o gözle bakıyo ne kadar doğru?

• Yil başi kutlayana dinsiz, allahsiz muamelesi yapiyorlar birde esçinsel evlilik olursa kesin idam ederler.

0|0
    0|0
  • Benim için fark etmez, isteyen istediği ile evlensin.
    Yasaklar saçmalıktan başka bir şey değildir.

0|1
    1|1
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 13

• olmamalı.

2|1
    1|0
  • bence olmalı ama önce insanlara eşcinselliğin nedenleri, ayıplanmaması gerektiği anlatılmalı. yani sadece evlenmekle bitmiyor halkın da bu çiftlere lanetli gibi davranmasını engellemeli

1|1
    1|0
  • dini yönden bakarsak bilemiyorum ama
    bu ülkede başka dinde ya da dini görüşte olup eşcinsel olan insanlar var bence yasak olmamalı :(

1|1
    1|1
  • Tamam, bir insan hemcinsine ilgi duyabilir, anlarım. Ben bir kadın olarak erkeklerden hoşlanıyorum, bir kadın kadınlardan hoşlanabilir, laf yok. Yatak odalarının kapılarını kapattıkları sürece kimsenin cinsel hayatı beni ilgilendirmez.

Ama burası Türkiye, yasal olursa sokakta falan öpüşürler, sapıklığa açık kapı bırakılır yasallaştırılsa, yasal olmamalı bu yüzden.

0|0
    0|0
  • Musluman ulkedeyiz bir farkimiz olsun evlenmek isteyen defolup gitsin hollandaya

0|2
    1|1
    • Ya ne evliligi, ahlaksiz seytanin pislikleri onlar, hastaligi olanlari anlarim ve tedavileri mumkun ama escinselim veya hemcinsimden hoslaniyorum gibi seyler sapkinliktir, ad semud, somon gibi kavimler bir sebeple helak edildiler, bu pisliklerin yuzunden uzerimize yagista inmez oldu Allah muhafaza

• Cinsel secilime saygim var ama evlilik diyince biraz dusunuyorum nedense? Bilemiyorum

0|2
    1|0
    • Sapitma, seytana uyma

• Yaein oglun kizin olacak, oglun diyelimki anne erkek arkadasima sevdalandim derse ne tavir alirdin

• Ne yapabilirim, ogluma ya da kizima bu yaptigunun yanlis oldugunu mu , kalbine beynine soz gecirmek durumda olmasi gerektigini mi soyleyeyim. sence mantikli mi? ona neden baski yapayim? Evlilik yasal olmamali ama, onlari dışlamak yanlis diye dusunuyorum toplumda

• Olsun tabi canım. Bu arada yorumlarda eşcinselliğe saygı duyup normal karşılayan ama evlilik söz konusu olunca gayet de ayrım yapan arkadaşlara selamlar

0|0
    0|0
  • Pis sapıklara izin mi verecez?

0|1
    1|1
    • Malesef lgbtt dunyada meşru hale geldi, turkiyeye uyarlama calismalari suruyor, aile bakanligimiz belli bir butce ayirmis bulunmakta,

• Cok homofobik olmamakla birlikte o kadar da degil diorum. Yan komsum olsunlar istemem sahsen. Insanlar cocuklarina "anne ben nasil oldum" sorusunu aciklayamazken bunu nasil aciklayacak. Yapmayin kardesler.

0|0
    0|0
  • eşcinsel evlilikleri yasallaştırmak, her türlü sapkın davranışa açık kapı bırakmak demektir.

0|2
    1|1
    • yolsuzluk, dini kullanma, hırsızlığa tecavüze göz yummak sapkınlık değil de bu mu sapkınlık? Sapkınklıksa madem allah niye onları doğuştan sapkın olarak yaratsın sonuçta bu doğuştan gelen bir şey bunu açıklar mısın?

• Onları "savunan" bir kelime kullandığımı göremiyorum. Benim dinimce kesinlikle yasaktır. Olması gereken de budur. Bir çok dince de yasaklanması bunun doğru olmadığını gösterir bence. Dünyada her var olan şey doğru mu? Allah iyiyi de kötüyü de yarattı. Seçim sana ait.
      Hadi onu yasallaştırdık bende köpeğimle evlenmek istiyorum o zaman. Onu da yasallaştırın. Benim hakkım buda.

• Tercihim bu yönde değil lakin yasal olması gerektiğine inancım sonsuz

0|0
    0|0
  • Bence yasal olmalı çünkü bir insan seviyorsa sever bunun bir ayrımı olmamalı.

0|0
    1|0
    • söyle gözünü kapat bir hayal etmeni istiyorum biri gelinlik giyinmis digeri damatlık dans ediyolar ama ikisindede alet var kim kimin kocası olacak sence? resmi olmadan zaten iliskiler oldugunu biliyoruz bu nu resmiyete dökmenin alakası yok bence

• @serhat3327 Hayır yok ama bu karşı olduğum anlamına gelmiyor.

• Ayrıca erkekler gibi odun olmazlar, trip atsan neye trip attığını anında anlarlar, erkekler gibi kırıcı laflar söylemeden önce düşünürler ve ayrıca erkekler kadar duygusuz olmazlar aldatmazlar dürüstçe 'ben başka birini seviyorum' der ayrılırlar...

• Olmalı istiyen istedigi gibi yaşasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...