Ülkemizde kadına yeterince değer veriliyor mu?

Ülkemizde kadına yeterince değer veriliyor mu sizce? Şiddet görmüş biri olarak bu soruyu sormak istedim.

0|0
11|31

En İyi Erkek Görüşü

• Ozur dileriz siddet gordugun icin ama artik su algiya bir son verelim yani tabiki bir kadina deger verilmeli... bir erkek kadina bir esyamis gibi bakmamali onu anlamali... ama ( bu lafim sana degil) ilk once bir kadinda kendine bir deger vermeli. Ben nedense hep kendine deger vermeyen kadinlarin erkekler tarafindanda deger gormedigini gordum.

Yani cok affedersin ama bir hayat kadini kendine deger vermeyip onunla bununla oluyorsa o kadin erkekden bir deger beklememeli. Tabiki onun harincinde bazi gavatlarda artik su kadinlardan bir anlamali. Deger verilmesi gereken kadina degeri verilmeli.

Dusunce burada bile bir kiz acik fotorafini koyunca "erkek" lerin ona nasil deger verdigini. Oysa tum acikligini kocasini saklamak icin bir kadin uzuluyor cunku yalniz deger gormuyor. Toplumuz ne zaman ahlakini kaybettiyse kadinda degerini ozaman kaybetmistir bence.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yeterince verilmiyor maalesef
    Kadın boşanmak istedi diye öldürüyor, böyle bir değer olabilir mi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Ülkemizdeki geri kafalı insanlar kadını ev işi makinası olarak görüyor ve özgürlüğünü kısıtlıyor ve bağırıp çağrıyor ve dövüyor onun da yaşama hakkını içe sayıyor. Bir kadın iş makinası felan değildir insandır onunda bazı hakları var en önemlisi yaşama hakkı saygı görme gibi şeyler.

0|0
    0|0
  • Ülkemizde kadına kesinlikle hak ettiği değer verilmiyor. İşte siz kadınlar ve erkeklerin yüzü. Her ne kadar hakarete maruz kalsamda siz kadınlar verdiğiniz emeklerin karşılığını hiç bir zaman almadınız almayacaksınız çünkü vermeyecekler size bu karşılığı

0|0
    0|0
  • Ülkemizde kadına verilen değerin sebebi vajinası olduğundan bir süre sonra hiç değer verilmiyo

0|0
    0|0
  • Peki bunun bir de tersini düşünerek sorsak;
    "Bu ülkede kadın, değeri hak ediyor mu? "

Edepli, hanımefendi olana asla lafım yok.
    Lâkin bazıları da var ki, insanı katil eder...
    Ne edebini biliyor,
    Ne de durması gerektiği yeri...

Vesselâm bu iş, tek taraflı bir bakış açısı ile çözülemez..

0|0
    0|0
  • Ülkemizde kadına olması gerekenden fazlaca değer verildiğinden kadınlardada bunu kaldıracak bir özgüven ve erkeklerde yeterli özgüven olmadığından siddete varan anlaşmazliklar yaşanmakdadır birileri insanlara gurur ve onur ayrıca erdem kelimelerini öğretmeli

0|0
    0|0
  • Çatlak sesler her zaman vardır. Ağaç üzerindeki bir meyve kurt girdi diye bütün ağacı çürük diyerek atamassın söylediğimi anladın sanırım.

0|0
    0|0
  • Tabi ki hayır. Yargı korumuyor her şeyden önce.

0|0
    0|0
  • Bu ülke de kadına verilen değer çok az ya da hiç yok.

0|0
    0|0
  • Verilmiyor maalesef.

0|0
    0|0
  • Dilek Doğandan pay biçebilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Bu ülkede kadına değer verilmemesinin sebebi din değil kadına cinsel obje olararak görme eğiliminde olan erkeklerdir.

0|0
    0|0
  • Hayır, on yıllık evlilik hayatımda eşime şiddet uygulamadım. kadın çiçektir, candır, canandır, öbür yarındır, cennet kapısır, vee kadın anadır ki tüm erkeklerin dünyada olma temel direğidir, kadın.

0|0
    0|0
  • Erkeğine hiç değer verilmiyor.

0|0
    0|0
  • Kime değer veriliyor ki?

0|0
    0|0
  • Kendime sordum da işim olmaz dedi. Benim zaten hayatta çoğu şeyle işim pek olmaz alınmayında

0|0
    0|0
  • fazlasyla veriliyor ki herseyin fazlasi zarar. bknz kadin cinayetleri

0|0
    0|0
  • çok zor bir soru..

0|0
    0|0
  • Kisa ve net verilmiyor

0|0
    0|0
  • hayır ama kadınlarda vermıyor

0|0
    0|0
  • malesef verilmiyor.

0|0
    0|0
  • Müslüman ülkelerde kadina verilen deger, agzindan yere düsen sakisa verilen degerden daha düsüktür.

1|0
    2|4
    • Neden dinimizi katıyorsun içine? Bizim Dinimiz kadar kadına değer veren başka bir din mi var? İnsanlar kötüyse veya cahilse bunun Müslümanlıkla ne alakası var?

• @Quitepls

Ben sana Kuran Ayeti verirken sen bana neden sacma sapan yazilar veriyorsun?
      Kuranin Ayeti apacik ortada, inkar edersen mürted olursun, kellen caiz olur.

• yazık gerçekten sana.

• İslam neredeyse orada kadınlar ikinci plandadır.

0|0
    0|0
  • sence?

0|0
    0|0
  • anneler sevilmeli bnce

0|0
    0|0
  • Maalesef... Bir de kadının kadına yaptığı zulüm var ki erkek yapmaz gelin kaynana vs,

0|0
    0|0
  • insana değer var mı ki önce

0|0
    0|0
  • Değer verince şımarıyolar gerek yok

0|0
    0|0
  • o tammamen kısılıkle alakalı ya yoksa 1cennet annelerin ayagının altındadır" diende bizm ulke

0|0
    0|0
  • Hayir dunya geneli icinde hayir

0|0
    0|0
  • Kişiden kişiye değişir genel olarak değer veriliyor bence. En çok şiddet kadınlar İzmir'deymiş geçenlerde okumuştum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hayir :(((

0|0
    1|0
  • evet veriliyor hatta günümüzde kadınlar erkeklerden daha üstün bence

0|0
    0|0
  • bence verilmiyor

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Sayılır :D

0|0
    0|0
  • Verilmiyor

0|0
    0|0
  • Tabiki de hayır.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle verilmiyor. Keşke verilse..

0|0
    0|0
  • Verilseydi bir sürü kadının başına bunlar gelmezdi bence. Sokağa çıkacak güvenimiz kalmadı..

0|0
    0|0
  • La yeter artk sormayin su soruyu herkes kendi degerini kendisi belkrler sen kendine deger verirsdn onlards verir sen kendine deger vermeyip kadinlarimizi kucuk ezil göruyolar diyip kendini öyle görursen öyle davranirlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...