Erkek kardeşim ateist galiba?

Erkek kardeşim çok zeki, yakışıklı, espritüeldir.. Fen lisesinde okuyor ve ilerde fizikle ilgili bir şeyler yapmak istiyor.. Ateist olmasına bir şey demiyorum çünkü bilimle, fizikle sorgulama bir arada zaten. Pcde şu resim vardı:

Erkek kardeşim ateist galiba?

Bide bir fotoda şunlar yazıyodu: Bu hayattaki en kötü şey sorgulama yeteneğini kaybetmiş bir beyindir.

bide şu

ya ateist olması falan umrumda değil çünkü ben onla gurur duyuyorum. O başarılı ve iyi bir insan saygılı bir insan ve faydalıda.. Ben onun bunu saklamasını istemiyorum.. Belli ediyo zaten eleştiriyo falan ama açık açık demesini istiyorum napabilirim?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bırak sorgulasın hiç birşey kaybetmez.

1|0
    1|0
    • Aynen öyle.. Şimdi sorudaki yorumlara baktımda saklamakta haklı. İnsanlar sorgulamanın beyinle olduğunun bile farkında değil. Düşüncelerin susturulamayacağını bilmiyolar

• İnsanlara birşeyler anlatmak çok zor o yüzden susmak en iyisi,
      teşekkürler bu arada en iyi görüş için :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Bende fen lisesinde okudum espirli ve yakişıkliyim xd ( vede şu an tıptayım xd) Bilimi bende çok severim. Ama müslümanım elhamdülillah. İlk fotorafta cübbelinin konuşmasını İslamcılar diye genellemek çok yanlış diye düşünüyorum. Bence yeterli dini bilgiye sahipsen konuş onunla. ayrıca evrimci Müslüman alimelerinden bahsedebilirsin. 9. Ve 14. yüzyılda bilimde Müslümanların ne kadar ilerde olduğunu anlatabilirsin. Ayrıca Caner Taslaman gibi isimleride izlemesinide önerebilirsin.

1|0
    0|0
    • İzlemiştir ama işine gelen bu inanmamak.. islamcılar derken aşırı bağnaz insanları kastediyor herhalde :D Başarılar dilerim sanada:) yorum için sağolasın :D

• Teşekürler hayatta sizede başarılar dilerim. Vede İnşaallah kardeşinizi bir gün aramızda görürüz. Malüm şu zamanlarda yakışıklı espirili ve bilime önem veren müslüman pek kalmadıda :) kardeşini yeniden aramızda görmekten keyif duyarız. Bu arada iyi geceler size.

• bence aksine sunu farkettim , kardesin fizkici bilimci olacak diosun ama sadece kardeşin tembelin teki ve sadece görüdğü ve duydu seylere kafa yoran birii gibime geldi, bu paylasımlarla sorgulamacı bir insan olası gelmio.

0|0
    0|0
    • Şöyle düşün Kurandan bir ayetin fotoğrafı bildiğin bir ayet ve sen paylaşıyosun sen biliyosun bunu değil mi? Yapan kişi yazmış sadece.. Bu sevdiğin bir şeyin fotoğrafı gibi.. Bunda sorun yok

• yok sorun yok paylasmasında da, sadece begendiği resimlerle senin tasfir ettigin insan bir olamaz die dusunduum sadece :D

• Bırak takılsın kafasına göre caps yapıyordur

0|0
    0|0
    • Öyle faceden falan görme değil. Küçükkende böyle şeyleri vardı..

• aynen ate onu çağıyor :D

0|1
    0|0
  • hz nuhun as yaptığını aileden bağlarını koparıcan tabi nerde şimdi öyle şeriat... dinsizle aynı evi paylaşmam ben dost olmam kardeşte olamam zaten çünkü Rabbimiz müslümanlarla tek kardeş oldumuzu söylüyo

0|0
    0|0
    • Şaka yapıyor olmalısın

• ateistten nankörden kardeş olmaz rabbinin ona verdiği nimetlere nankörlük edenden hiç kardeş olmaz hele onu yoktan yaratanı yokmuş sayandan hiç hiç hiç kardeş olmaz

• Olabilir

0|0
    0|0
  • Ateş onu çağırıyor.

0|0
    0|0
  • Cehennemde yanacak kardeşin o zamanda gurur duyarsın belki söyle bıraksın itliği puştluğu doğru yola gelsin

0|1
    0|2
    • Evet gurur duyuyorum. O bilimle ilimle uğraşıyor diye gurur duyuyorum, boş boş milletin dinine imanına laf etmiyor diye saygılı biri diye gurur duyuyorum. Hatta keşke bende öyle olsam. Emin ol bu saydığım 3 özellik her şeye bedel

Kızlar Ne Diyor 2

• Ateist olmasi umurunda değil demek he? Guzelmis kardesini bile bile cehennem atesinin icine atabilmek senin icun problem degil he iyi ya olsun bu arada kardesin evet ateist

1|0
    0|2
    • Kardeşim ateistse ateist.. Onun beyni onun düşünceleri.. Boş bir insan değil o yararlı bir insan düşünebilen bir insan.. Kendi iradesi var. Ben ona ''kardeşim yapma yanarsın'' desem bir taraflarıyla güler. Ateist adama cehennemmi diycem ben

• Bilimle değil fakat onun yaşindayken sinavlarimla ugrasiyodum suanda da istedigim yerdeyim zaten :) sen boyle böbürlenmeye devam et görürsün yıllar sonra belki yarın belkide öldüğün gece hadi sana kardesinle bol gururlanmalar

• Tabi herkesin hedefleri farklıdır. Herkes kendi seviyesinde hedefler edinir bende öyleyim.. Bu böbürlenmek değil senin gibi bağnaz insanlara karşı bir şeyleri vurgulamak lazım yoksa anlamıyorsunuz. Sağol, lütfen git 1-2 şey oku magazin dışında..

• Bir sey sor cevap verdiğinde yemin et de etmezse atesiy misin la sen söyle ablana de söyelr

0|0
    0|0
    • Ya kesin ateisttir. Odasında poster niyetine teori asılı adım gibi eminim ateisttir

• :(( sen inançlı mısın yani böyle olmasını pekte takmıyor gibisin sanki ailen duysa tepki veriri üzülür mü:/

Yükleniyor...