Birden bambaşka bir insan oldum?

Arkadaşlar selamünaleyküm. 19 yasindayim. Benim sorunum şu ki ailemle eskisi kadar yakın değilim. Problem tamamen bende istem dışı olarak yakın olamıyorum eskisi gibi sarılıp opmuyorum hiçbiri içimden gelmiyor. Birşey söylediklerinde resmen dikime konusuyorlarmis gibi geliyor ama öyle değil her zaman söyledikleri şeyler. Namazlarımı husuyla kılamıyorum. Son günlerde bir haller oldu bana çözemiyorum çok uyumaya başladım. Depresyon desem ortada depresyona girilecek bir mevzu yok anlam veremiyorum gerçekten. Ne yapcam bilmiyorum size oldu mu hiç? Nasıl atlattınız?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kuran okumak şifa olur inş kardeşim. Ailene iyilik ederken bunu Allah için yaptığını hatırla, faydalı bir meşgale bulup boş vakitlerinden kurtul, yersiz sıkıntıların da böylece kaybolur

0|0
    0|0
    • Elhamdülillah kuranımı da namazımı da kılıyorum ve okuyorum. Ama bir lezzet alamıyorum eskiden büyük huşuyla kılarken bu durum içerisinde olmam canımı sıkıyor Allah beni istemiyor gibi bir düşünceye kapılıyorum.

• Hiç öyle düşünme kardeşim. Zevk almadığın halde yapman ayrı bir başarıdır.

Bazı büyük zatlar ibadetten çok lezzet aldıkları zaman acaba ibadet için mi lezzet için mi yapıyorum diye kendilerini muhasebeye çekmişler.

Geçici bir haldir inş. merak etme

• İnşallah abi çok teşekkür ederim allah senden razı olsun. Geçici bir hal olmasını o kadar istiyorum ki duaya çok ihtiyacım var.

En İyi Kız Görüşü

• Belki bir dönem geciriyosundur gecer insaAllah bende ayni durumdayim inan

0|0
    0|0
    • Belki de ergenlik döneminde olduğumu biliyorum fakat düzeltmek istiyorum kendimi.. İnşallah Allah yardımcın olur.

• Teşekkür ederim Allah razı olsun seninde Allah kabul etsin

• Senden rabbim razi olsun gülüm amiinnn

Erkekler Ne Diyor 3

• ya sabır kulum demiş yaradan

1|0
    0|0
  • Sürekli Ailenin yanında olduğundan kaynaklanan bir durum olabilir liseyi bitirdin sürekli evdesin buda seni biraz monotonlaştırıyor bu yüzden olabilir öyle büyütülecek bir şey yok

0|0
    0|0
  • Aleyküm selam
    Depresyon belirtisi hepsi
    İnşirah süresini çok oku

0|0
    0|0
    • Allah razı olsun faydasını göreceğimden eminim. Kuranımı okuyorum sürekli namazımı da kılıyorum fakat hep bir isteksizlik hissediyorum. İsteksiz yapıyorum bunların hepsini ve suçluluk hissediyorum

• Kırmamaya gayret gösteriyorum. Kırdıysam da Allah affetsin.

• Kul hakkını allah affetmez

Kızlar Ne Diyor 2

• Ergenliktesin sanırım

0|0
    0|0
    • Evet olabilir lisedeyken bu kadar belirgin değildi kendi halimdeydim fakat mutluydum.

• Ne kadar süredir böyle bu?
    Eskiden zevk aldığın şeylerden hala zevk alıyor musun?
    Arkadaşlarınla aran nasıl?

0|0
    0|0
    • Yaklaşık 2 haftadır böyleyım. Hayır alamıyorum en ufak şeylerle mutlu olan bir insandım güleç yüzlü ve çok fazla kahkaha atardım. Babamın görevi dolayısıyla doğuda şark görevi yapıyoruz lojmanda kaldığımız için de pek fazla arkadaşım yok. Sanalda görüşmek durumundayız şu an için.

• Şifayı Allah vermez.

• Görüş farklılığı. Bana göre derdi de şifayı da veren Allahtir. Tekrar teşekkür ederim hayırlı akşamlar.

Yükleniyor...