Müslüman noel kutlar mı?

Ya da yılbaşı kutlar mı diyelim biz ona :)) ... . .. .. .

0|0
9|13

En İyi Kız Görüşü

• müslüman noeli değil, yeni yılı kutlar; ki bunu da hristiyan olmayan uzak doğu asyadan amerika kıtasına kadar miladi takvimi kullanan tüm ülke insanları kutluyor.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Elhamdülillah ben de müslümanım ama onların hayatına karışamayız değil mi? şimdi avrupadaki müslümanlar içinde bayram kutlayamaz deseler olur mu? olmaz..13 yaşındaki küçük kız çocukları evlendiriliyor, dünyada çocuk p*rnosu izleyen sanırım 5. ülkeyiz, tecavüz zaten hak getire bunları tartışmamız gerekirken müslüman noel kutlar mı sorusunu tartışıyoruz.. ve halk elinde pankartla böyle geziyor.. peki hiç pankartla müslüman küçük yaşta gelin olmamalı, çocuklara tevacüz edilmemeli pankartıyla geziyorlar mı

3|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Hayır kutlamaz. Şimdi bir hiristiyanin ramazan bayramında insanları ziyaret etmesi ne kadar kabul edilmez ise bizimde öyle oluyor

0|0
    4|2
  • mülümanım... ve kutlamadım da kutlamam da :)

0|1
    2|2
  • hayır

0|0
    0|1
  • Noel ile yilbasi tamamen farklidir ki tarihleri bile farkli. Onlar Isa nin dogumunu kutluyor biz ise yeni yilin gelisini. Artik su ikisini bir ayirin. Ve Kur'an butun peygamberlere inanin diyor siz böyle yaparak Allah'ın peygamberini kucuk gormus oluyorsunuz.

0|0
    0|0
    • Yilbasi ile ilgili bir sey diyor mu Kur'an. Ben defalarca okudum hiç görmedim. @sarışınseven

• Bilmiyorum öyle bir sey ve ben de kutluyorum. Sapıtmadigin surece gunah oldugunu sanmiyorum

• Evet

0|1
    0|0
  • bence kutlamaz. kutlamamalı , kutlarsa bir çelişki vardır iyi müslüman değildir çünkü yılbaşı hristiyanların kutsal günü tüm dünya kutluyor gibi gözüksede daha kendileri bizim kadar çok kutlamıyo yılbaşını, türkiye niye öyle bilmiyorum😒

0|0
    1|0
    • türkiyede yilbasina 24 araligi 25e baglayan gece mi giriyorsunuz? ilgincmis dünyanin geri kalani 31 aralikta yeni yila giriyor ahfhjkj. ve 31 araligin hristiyanlikta hic bir kutsalligi yoktur ve dedigin gibi önemsemezler cünkü onlarin noel dedikleri kutsal günü 24-25 araliktir.
      iki gram arastirin biraz.

• @kopukucurtma5 hristiyanlık için yılbaşı kutsaldır araştır bak ama netten falan değil tabiki doğru kaynak çok önemli milat hz İsa'nın doğumu yılbaşı biraz mantık yürütünce anlıyosun

• tabi hristiysn alemi de isanin dogum günü yilbasi ama hristiyanlar yanlis zamanda kutluyor isanin dogumunu 24-25inde kutlayip aaa durun ya 31 aralikti diyip pismanlik duyuyorlar.
      hristiyan ülkedeyim ve yarin tatil bil bajalim neden? isanin dogumu dini tatil vs olabilir mi acep?
      hangi kaynakta noel 31inde yaziyormus kaynak ver hristiyan alemini de aydinlatayim garipletim 24ü 25e baglaywn geceyi kutsal gün ilan etme izdirabindan kurtulsun.

• kutlamaz kutlamamalı

0|0
    0|0
  • Biz noel kutluyoruz biz yeni bir yıla giriyoruz koskoca bir sene daha mutluluklariyla uzuntuleriyle bitti gitti yeni bir yıla mutlu eğlenceli girelim diyoruz bunun için eğleniyoruz özen gösteriyoruz noel falan değil müslüman insanlarız biz en azından kendim ve ailem için konuştum başka anacr yok yani neden her sene saptirilipz bir yılbaşı kutlamayiz günah gibi şeylerle karşılaşıyoruz çok garip :)

0|2
    0|0
    • Bir noel kutlamıyoruz olacaktı :) klavye mağduriyeti

Erkekler Ne Diyor 12

• Müslüman pazar günü tatil yapıyor cuma çalışıyor ve tüm dünya düzenini Hristiyanlara göre yaşıyor da yılbaşını kutlayınca mı suç oluyor. Bence çok saçma miladi takvime göre yaşayıp hicri takvime göre yılbaşını kutlayanlara ayrıca gülüyorum.

2|1
    0|0
  • Elhamdürüllah Ateistim ve kutluyorum.

0|2
    0|0
  • Sen kutlama millete de laf etme

0|1
    0|0
  • Müslüman yalan söylemez.
    Müslüman haksızlık yapmaz.
    Müslüman namaz kılar, zekat verir, oruç tutar, Allah'ı anar, ibadet eder, hakkı gözetir, az konulur öz konuşur, günahlardan kaçınır, gıybet yapmaz, tebessüm eder, iyilik yapar, sözün güzelini söyler, annesine babasına saygılıdır, akrabalarını gözetir, yetimleri korur, ahiret için çalışır, şeytana uymaz..

Tüm bunlara dikkat etmedikten sonra yeni yıl kutlamışız , kutlamamışız çok mu önemli?

0|0
    0|0
  • Biz çoktan yeni yıla girdik muharrem ayında

0|0
    1|1
  • ya bir şey söyleyim mi ülkenin %80 i batıya ayak uydurmuş yaşam biçimi olarak noel kutlasan ne kutlamasan ne? Türk televizyon programları yabancılar gibi şarkı klipleri yayınlıyor, herşeyimiz batılılar gibi, bu saatten sonra noel kutlasan sevaba bile girersin. Çünkü dindeki mantık noel değil, onlara ayak uydurmamaktı oysa biz çoktan ayak uydurduk bile.

0|0
    0|0
  • Müslülümanlar Noeli Hristiyanlardan daha çok kutluyo yakında bu noel onların ellinden alıcaklar gibi gozukuo

0|0
    0|0
  • milletin zevkine kalmış bişey. bilemeyiz. isteyen kutlar istemeyen kutlamaz.

0|0
    0|0
  • Nezaketen kutlayabilir, ancak inanç olarak kutlamaz..

0|0
    1|0
  • kutluyolar eglence için caiz değil ama

0|0
    0|0
  • Bence bu ülke islamiyete hiç bulaşmasaymış :(

0|1
    0|0
  • Müslüman hırsızlık yapıyorsa neden noel kutlamasın dostum?

0|0
    0|0
Yükleniyor...