İnsanların moralini bozmayı düstur edinmiş kişilere ne demeli?

Gökçede olmasından şüphe ettiğim bir hastalık için hastaneye geldim bugün. Hatta hala daha hastanede sonuç bekliyorum. Neyse, emzirme odasındayken bir anne geldi bebeği 9aylıkmış. Erken doğumda fazla oksijen verilmesinden dolayı beyninde bir hasar oluşmuş sanırım o yüzden test vs yaptırmaya gelmiş. Odadaki bir kadın hemen ay inşallah yürür dedi. Kendi tanıdığı birinin de güya böyle olmuş da yürüyememiş falan. Bir başkası da şimdiye adım atması gerekirdi dedi. Ben dumur tabi. Her zamanki huysuzluğumla 2 kadına da kızdım. Siz doktor musunuz ne hakla kadının moralini bozuyorsunuz diye. Her bebek bir değil, her hastalık aynı değil üstelik 9aylık bebek daha sürünüyor emekliyor olur ne adımı diye bir güzel tersledim. Böyle cins insanlarla karşılaşınca ne yapıyorsunuz siz?

0|0
14|22

En İyi Erkek Görüşü

• Benm de böyle bir kuzenim var maalesef.. Tıpta okuyor.. Dedem kolon kanseri atlatmıştı 8 yıl filan oldu hemen hemen.. Dedemin konusucaçıldı mı hemen der kolon kanseri %90 tekrar eder ve kurtulan kolay kolay olmaz.. Doktorlar 10 yıl verirler genelde vs vs buna benzer şeyler.. Birimizin bir hastalığı oldu mu başlar kalp krizi riskinden, dedemde olan kanser yüzünden genimizdeki kanser yatkınlığından ötürü kansere kadar hastalık çıkartır ve resmen bizi ölümcül hasta yapar.. Ayar oluyorum bazen ve birşey de diyemiyorum kuzenim diye.. Felaket tellallerine gerçekten ayar oluyorm ama birşey yapamıyoruz.. Elimden gelen umursamamak (:

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Siz "beyinsiz" yaşıyorsanız, o çocuk da gayet yürür diyecektin.

Ayy sinirlendim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Buna benzer durumlarla hayatın her alanında karşılaşıyoruz. Hem de her an. Herkes doktorculuk oynuyor. Herkes öğretmen. Herkes iş adamı. Herkesin her şey hakkında bir fikri var.
    Bana tedavi soran kişilere işte bu yüzden doktorunuzla konuşmalısınız diyorum. Uzaktan ahkam kesmek son derece yanlış. Bu noktada devreye eğitim ve düşünce yapısı giriyor. Farkındaysanız ukalalık eğitim ile ters orantılı. Eğitimsiz ve cahil kişiler boşboğazlık ve ukalalık yapmaya meyilli oluyorlar. Doğru bir öğrenim gören kişi gereksiz konuşmaması gerektiğini bilir.
    En sevdiğim örnektir. Benim komşunun diye başlayanlar. Falancanın oğlu bilmem ne yapmış. İnsanlar ancak gördükleri bir dünyanın içinde yaşarlar. Yaşadığı örnekleri her tarafa yansıtmaya çalışırlar.
    Bu durumu aşmak için insanlara doğru eğitim ve öğretimi, temel görgü kurallarını, insan ilişkilerini en iyi şekilde öğretmemiz lazım. Fakat ne yazık ki çok başarısızız. Bu yüzden de sizden, tanıdığım herkesten özellikle eğitim konusuna daha çok önem göstermelerini rica ediyorum.

Durumunuzda haklısınız. Bakış açınız doğru ama verdiğiniz tepki yanlış. Terslemek yerine öğretmek, saldırmak yerine anlatmak doğru olacaktır. Kadını harslamanız sadece öfkenizi dindirmeye yaradı ama amacına ulaştı mı? Şüpheli. O yüzden böyle davranmak yerine size yakıştığı gibi bir hanımefendi olduğunuzu unutmadan kelimelerin gücünü kullanarak kendinizi ifade etmeniz uygun olacaktır.

Ben bu tür insanlara karşı elimden geldiğince müdahale ediyorum. Öğretici olmaya çalışıyorum. Onlara doğruyu göstermeyi ve yaptıkları yanlışı anlamalarını sağlıyorum.

0|0
    0|0
    • Dereye hendek atlamayi ogretirsin o tipleri gene de egitemezsin. Bir suru tanidigima senelerdir dusunce stillerinin yanlis oldugunu samimi bicimde anlatiyorum, yok, dusunme kapasitesi yok. ya.

• @Ragnar_Lodbrok
      Sizi anlıyorum ve bende bu duyguya sık sık kapılıyorum ama burada 2 nokta var.
      1) Bu insanları atsan atmazsın. Satsan satamazsın. Ortadan kaldıracak halimizde yok. O zaman bir şekilde eğiteceğiz. Başka yolu var mı?
      2) Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Bir anlamaz, iki anlamaz ama bir yerde bir gün mutlaka ona bir şeyleri aktarabilirsiniz. Bir insana "sen aptalsın" diyerek, dışlayarak bir şey öğretemezsiniz ama onunla konuşarak, eğitmeye çalışarak bir şeyleri en azından değiştirme ihtimalini yakalarsınız.
      Yıllarca insanlara cahil, köylü ve geri kalmış muamelesi yaptık. Elimize ne geçti? Bir kere de benim kabul ettiğim bu yöntemi denesek ne çıkar.

• Ozellikle bizim milletin kadinlarina bak bir, en buyuk hobileri hastalik, resmen hastalik festisleri var, ciddi bir kismi zaten kici kasinsa hastaneye giden tipler, oyle durumlarda da hemen bir hastalik hakkinda bilgi paylasmaya calismaya bayiliyorlar.

Soyledigim sey nereye varir, karsi tarafa bir faydasi var mi, konuyla bir alakasi var mi, hakkaten dogru bisey mi diye dusuneni yoktur bunlarin.

0|0
    0|0
  • Yerinde ve zamanında konuşmayan insanlara çok kez denk geldim.
    Cahillikten kaynaklanıyor bu.

Kanser hastasının yanına gidip, çok kötü olmuş diye yanında söylenenler gördüm.

Boş gevezelik yapmak onların işi. İşte bu yüzden diyorum bir kadın zeki olmalı. Diğerlerine tahammülüm kalmadı.

0|0
    0|0
  • Köpeğimi dolaştırırken kızın teki çığlık ata ata yanından geçti, ki köpek tasmasız ve kimseye bir şey yapmayan cinstendi. Kadının teki de "Tasma ile dolaştır sana birilerini ısırcak" dedi.
    Dönüp kadına seksi bir bakış attım ve "Seni tasmayla mı dolaştırıyorlar?" dedim.
    Final sözüm de "Delirtmeyin ya beni olarak" bitti.

0|0
    0|0
  • Hiç iplemiyorum bile

0|0
    0|0
  • evet..
    haklısın sen
    herkes kendi üzerine vazife olmayan herşeye karışıyor
    bilsede bilmesede

0|0
    0|0
  • Sopa yok mu sopa

0|0
    0|0
  • kendilerinden bir bo, k olmadığı için haliyle, milletle nasıl uğraşabilirim derdindeler onlara kısaca.

Hiçbir bo, ka sap olamadın. sap geldin sap gidecen demek yeterlidir :D

0|0
    0|0
  • Umursama

0|0
    0|0
  • Moral bozanlar diye bir devlet kurmalı. Bir biri ile bırakılmalılar :D

0|0
    0|0
  • İnsanların moralini bozmayı düstur edinmiş kişi denmeli

0|0
    0|0
  • Aynen ya insanların moralini bozmak için sanki gıcıklığına yapıyorlar içlerinde kötü niyet olmasa bile patavatsızlıkları öyle gösteriyor

0|0
    0|0
  • Kocakarı ilacı önermediler mi bari. Daha 9 aylık bebek yahu yaşını geçipte yürüyenler var.

0|0
    0|0
  • Senin yaptığın gibi yapar hatta oradan kovardım. Rezil ederdim. canım kara haber verici akbabalar.

0|0
    0|0
  • cahillikleriyle mutlu mesut yaşamalarını diliyoruz bir şey desek onlara iyilik olsun diye güzel ahlakla bir şey demeye kalksak bu yaşınla bana akıl mı veriyorsun diye başlarlar

0|1
    0|0
  • Oturur bende başımdan geçen olayları anlatırım.

0|0
    0|0
  • Arkana bile bakma... Hemen AYRIl o ortamdan.

0|0
    0|0
  • kişiliksiz

0|0
    0|0
  • Ben takmiyorum artık

0|0
    0|0
  • Agzina saglik cok iyi yapmissin 👏 👏

0|0
    0|0
  • ben hastaneye sağlam girip hasta çıkanlardanım,
    fazla detaya gerek yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• fıtık diyorlar. kaynımdada var. fıtık attı :D aynı böyle olmuş :D cem yılmazdan izleyin izlemediyseniz anlarsınız :D

0|0
    0|0
  • bende senın verdın tepkıyı verırdım nett bırden doktor kesılıyo bızım insanımız garıp yaa..

0|0
    0|0
  • hiç sevmiorum öyle insanları biz bölelerine (mal) diyoruz

0|1
    0|0
  • Hiç sevmiyorum öyle insanları benzeri olaylarda hiç çekinmem direk bozarım kimin ne haddine ya

0|0
    0|0
  • Baktım ki üzülen oluyor lafımı ortaya atarim. Çok boş konuşuyor bazı insanlar..

0|0
    0|0
  • Aynı şeyi yani hakettiğini

0|0
    0|0
  • Kafa göz dalasim geldi simdi kadina :/ gecmis olsun size...

0|0
    0|0
  • Iyi yapmissin ben sessiz kaliyorum :D

0|0
    0|0
  • Çok sinir bozucular.

0|0
    0|0
  • Lafımı esirgemem.

0|0
    0|0
  • iyi yapmışsın daha senin doktor musunuz yazdığın kısma gelmeden ben de öyle düşünmüştüm sanki doktorlar diye. çok doğru demişsin. ben de senin yaptığını yapardım herhalde. insan gerçekte kötü bir şey olsa bile moral verir bunlar da ortada bişi yokken moral bozuyorlar demek

0|0
    0|0
  • Haddini bildirmek en güzeli. tebrk edrm

0|0
    0|0
  • Bende de oksijensiz kaldigim icin hareket sistemim etkilenmisti yürümem iki ameliyat sonrasında oldu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...