Dünyanın sonunu hangisi getirecek?

Herkese göre farklı sebepler olabilir aynı düşünceler olabilir. Temelde dünyanın sonunu getirecek olan hangisi olabilir?

• açlık
    6% (6)8% (7)7% (13)Oy Ver
  • savaş
    29% (30)29% (24)29% (54)Oy Ver
  • cehalet
    31% (32)19% (16)26% (48)Oy Ver
  • iktidar hırsı
    18% (18)13% (11)16% (29)Oy Ver
  • kuraklık
    3% (3)8% (7)5% (10)Oy Ver
  • aşırı çoğalma
    2% (2)11% (9)6% (11)Oy Ver
  • aşırı tüketim
    11% (11)12% (9)11% (20)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|25

En İyi Kız Görüşü

• Cehalet. Insan tarihini bilse ders alsa iktidardaki insanlarin avukatligini yapmaz onlarin gozune girmeye calismaz aksine devlet halkin gozune girmeye calisir cehalet olmasa zaten ondan sonra gelen nesilde buyuklerinin izinden gider etilerde yasayan bir cocukla bagcilarda yasayan cocuk bir olamaz cevrenin kulturu de onemli etken insan kendi gecmisini bilirse bugun gunumuzde kurt turku birbirine vurduramaz fasistlik olmaz cunku bunun ortaya neden cikmis oldugunu bilir hatta kurt ile turku birbirine vurdurmaya calisanlara daha büyük bir kelepce haline burunurler insanlar bilincli olur ve cevresine de zarar vermez

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• 1|3
    0|0
    • konuşmaya bak. günümüzde aynıysa hala onca zaman neden yaşadık ne yaşadık bundan sonra ne yaşıcaz

• Bu düzene karşı çıkan, degistirmek için çaba sarf eden bir avuç insan ne yapabilir ki?

İnsanlar arası birlik olmadıkça nafile.

• Teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 17

• Malesef (cehalet) Bir baska deyisle bilgisizlik
    Dunya duzeni var oldukca kisiler kendini gelistiremedigi sürece yanlıs yollara sapma yanlıs duzen icinde yasamak bir adım ilerisini görememek ve bir cok etkende icinde barındıran oluslara yön verecektir
    Ne diyelim cehaletsiz bir düzen...

0|1
    0|0
  • Aşırı tüketim - Cehalet.

0|1
    0|0
  • Ahlaksızlığın çoğalması. Masum insanlara zulüm ve daha birçok şey var.

0|2
    0|0
  • cehalet geri kalanların hepsine neden olan yegane şeydir

0|1
    0|0
  • Aslında tüm bu sorunlar cehaletten kaynaklanıyor.

0|1
    0|0
  • B dedim

0|1
    0|0
  • Sebebi ben mi olsam acaba

0|1
    0|0
  • Savaş :/

0|1
    0|0
  • Açlık. Paraya olan açlık, cinsel açlık. insanoğlu doyumsuz

0|1
    0|0
  • Savaşlar getirecek

0|1
    0|0
  • Çoğunun sebebi de cehalet değil mi zaten? Özellikle kendini zeki sanan kurnazların cehaleti :/

0|1
    0|0
  • İktidar hırsı dışında hepsini aşırı çoğalmayla bağdaştırdım :D oyüzden aşırı çoğalma diyorum

0|1
    0|0
  • Savaş

0|1
    0|0
  • Her şeyin başını cehalet çekiyor

0|1
    0|0
  • bence illuminati

0|1
    0|0
  • Savaş ve cehalet

0|1
    0|0
  • tayeapiciiiiii

0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 24

• İktidar hırsı hep ben haklıyım kafası yani bir nevi insanın firavunlaşması olarak tanımlayabiliriz bu durum bence insan hep bir tık fazlasını ister hep üstün olmak ister doğasında bu vardır hep yarış halinde hırs halindedir kimi insanda normal seviyedir bu durum kimisinde aşırıdır aşırı insan tehlikelidir psikolojikman zarar verir bir dönem ilerde gücü aldımı eline yıkıcı olur

Dünya'nın sonunu İktidar olma hırsı getirecek...

0|1
    0|0
  • Güzel bir soru
    Aslında hepsinin bir payı var
    Ama güç sahiplerinin güç aşkı diğer hepsini tetikliyor

1|1
    0|0
  • Hiç biri değil. Dünyanın güneş etrafında dönüş hızının yavaşlaması.

1|1
    0|0
  • Millet israf yapacak
    Kaynakları tükenecek
    Kaynak arayacak
    Ona buna saldıracak
    Kendi kaynaklarıda bitecek
    Savaş başlıcak
    Herşey darmaduman
    Since 1890

0|1
    0|0
  • ben aşırı aşırı çoğalma dedim ama aşırı çoğalma ve aşırı tüketim iç içe olan kavramlar. dünya nüfusu son 50 yılda neredeyse 3'e katlandı. tahminlere göre de 2050 yılında 12 milyara ulaşıcak. yeryüzünün kaynakları da sınırlı ve elbet gün gelecek tükenecek. savaş, kuraklık, açlık vs bunun devamında doğacak sorunlar. tüm problemlerin başlangıç noktası kaynakların yetersizliği ve aşırı çoğalma oluyor.

0|1
    0|0
  • Çoğalmayla baslar asiri tuketim sonra aclik sonra savaslar baslar..

0|1
    0|0
  • Benim fikrimce bu durum bir zincirleme reaksiyondur. Aşırı çoğalma ve bilinçsiz tüketim yani aşırı tüketim, dünya'nın kaynaklarını tüketecek kuraklık kol gezecek, beraberinde açlık gelecek. Hemen ardından geriye kalan için tüm dünya birbiriyle savaşacak , cehalet ve hakim olma hırsı geriye kalanlar ile devam edecek , ya da geriye kalmayana dek devam edecek. Yani yaşadığımız gezegeni yine insanoğlu tüketecek.

0|1
    0|0
  • Kıyamet getirecek sadece Dünya'nın da değil bütün kainatın. :)

0|1
    0|0
  • Her söylediğin zaten kıyametin küçük alametlerinde var buyuk alametleri sıralayacak olursak Mehdi as in gökten inmesi deccalin çıkısı Güneş'in Batı'dan dogması dağların kütle halinde hareket etmesi Okyanus'ların taşması Müslümanlığın yok olması vs

0|1
    0|0
  • seks

0|1
    0|0
  • Dünyanın bir başka gezegenle veya çok büyük bir gök cismiyle çarpışması getirecek.

0|1
    0|0
  • Bence kuraklık getirecek

0|1
    0|0
  • Savaş... şimdi rusya suriyeye girdi amerika bunun altında kalmayacak bu iki ülke yüzünden suriyede büyük savaş çıkacak ve yıkıcı olacak.. çok insan ölecek çok...

0|1
    0|0
    • onlara göre ölenlerin böcekten farkı yok ve bolbol silah satılcak ekonomiye can gelcek

• Dünyanın sonunu savaşlar getirecek.

0|1
    0|0
  • İyide bunların hepsi birbirini kapsayan seçenekler..

Hepsi bir yani

0|1
    0|0
  • Bunlardan dünyanın sonu gelmez insanların sonu gelebilir..

0|1
    0|0
  • virüs zombilerr

0|1
    0|0
  • Dans!

0|1
    0|0
  • aşırı çoğalma

0|1
    0|0
  • cehalet herşeyin anası zaten

0|1
    0|0
  • Kıyamet.

1|1
    0|0
  • aşırı çoğalma olamaz çünkü aşırı çoğalınca son gelmez bir şekilde insanalrın bir kısmı yok olur nüfus azalır yeniden rahatlar hayat :D

0|0
    0|0
  • SAVAŞ :( :/

0|0
    0|0
  • Aşırı çoğalma peşinden Aşırı tüketim getirecek aşırı tüketimde doğal kaynak yetersizlikleri açlık kıtlık getirecek bunun için insanlar hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalacak savaş sonrası elde avuçta bişey kalmayınca kuraklık ve imkansızlıklardan dolayı cehalet hüküm sürecek en sonunda insanlar lononiler halinde yaşamaya başlayınca iktidarlık hırsı bir sonu getirecek

1|1
    0|0
Yükleniyor...