Dis çürüdukten sonra fırçalamak ise yarar mı?

Hala bir umut var mı dolguudan kaçmak için? detay kısa degil

0|0
9|30

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Hayır kurtulma imkanı yok.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Maraba ile ağa, ağanın arabasında tıngır mıngır kasabaya gidiyorlar. Yolun yarısında, arabayı çeken hayvan patır kütür yola pisliyor. Ağa marabasının arabada gözü olduğunu biliyor. Hem marabayı küçük düşürmek hem de eğlenmek için, “Üle Memo! Şu boku yersen, arabayı sana verecem” diyor. Bizimki bir an düşünüyor, kararını veriyor, koşumları ağaya uzatıp arabadan iniyor ve taze at pisliğini yiyor. “Tamam”, diyor ağa “araba senin” Bizimkinin midesi dönmüş, gururu çiğnenmiş, kendinden iğreniyor. Ağa ise bir dakikalık bir eğlence uğruna arabasından olduğuna pişman, kendi budalalığına yanıyor. Dönüş yolunda ikisinin de ağzını bıçak açmıyor, ikisi de kurdukça kuruyorlar. Tam marabanın pislik yediği noktaya geldiklerinde ağa dayanamıyor; “Üle Memo! Bir halt ettim, şaka uğruna araba elden gitti, b. k yemenin ederini vereyim, arabayı geri alayım.” Memo’nun genzinde, ağzında, yüreğinde, öfkesinde hâlâ pislik tadı var. “Olur Ağam” diyor, “olur ama bir şartla: sen de aha şu kalan kurumuş b. kları yiyeceksin ki ödeşelim.” Ağanın gözü kararmış, iniyor bir miktar pislik de o yiyor. Çiftliğe yaklaşırlarken, Memo düşünceli, kederli soruyor: “Ağam, araba giderken de senindi dönerken de senin, peki biz bu kadar b. ku neden yedik?”

0|0
    1|0
  • Çürümeyi az da olsa yavaşlatır ama eninde sonunda çürüyen dişe müdahale gerekeceği açıktır. Çürük fazla ilerlemeden gidip düzelttir derim, sonra başına daha çok iş açabilir.

0|0
    0|0
  • Hayir... ama kanal tedavisi ile kurtarabilirsin.. disinizi cektirmekten oldugunca kacinin her cekilmeli diyene itibar etmeyin

0|0
    0|0
  • git florürlü bir diş macunu al, colgate ipana gibi dandik markaları değil kaliteli olanlardan al. birde ağız bakım suyu al, listerine florürlü al eğer florürlü bulamazsan alkolsüz olandan al. ben alkollü aldım millettin söylediği gibi çok acı falan değil. onun verdiği bir parça acıyada dayanamıyosan daha ne diyim. :D neyse işte öyle düzenli olarak fırçala çürümesini yavaşlatabilirsin. şu an bendede çürükler var bende eskiden pek fırçalamazdım. şimdi fırçalıyorum yararı var. ha bide benim durumum dahada kötü alt çenemdeki azı ve köpek dişlerimin diş etleri çekilmiş. doktora gidip diş taşlarını temizletmedim. öyle fırçalayıp gargara falan yapıyorum. artık ne kadar faydasını görürsek kardır. :D

0|0
    0|0
  • Doktora ehline sorun belki burada vardır. Gerçi bazan iki doktorun biri biri ile çelişen durumları oluyor olsada mutlaka biri daha isabetli tavsiye eder. Biri benim dişimi beş yıl evvel çekecekti hemde üç dişimi başka bir doktor ise sakınha dedi şükür dişimi kaybetmedim.

0|0
    0|0
  • Hayır yaramaz.

0|0
    0|0
  • Geçti borun pazarı sür eşeği Niğde'ye

0|0
    0|0
  • Hayır :S
    Ama artık fırtçala şu dişlerini :@

1|0
    0|0
  • Ölmüşe çare yok. dolguyu basacaklar pamuk misali

0|0
    0|0
  • yok yaramaz

0|0
    0|0
  • Hayır o dolgu yapılacak

0|0
    0|0
  • Maalesef kacmis o trrn

0|0
    0|0
  • tabi ya fırcala çok bastır çürükler kaybolur günde 5 öğün vakit namazları sırasında prodontaxla hallet

0|0
    0|0
  • benimde 1 dişim çok kola içmkten çürüdü :/ bende fırçalıyorum..

0|0
    0|0
  • yok maalesef

0|0
    0|0
  • Bende useniyorum ya

0|0
    0|0
  • Temelin fikrasinda temel 100 kattan atlar 1. Kata gelince buradan dussem de ölmem demesi gibi bisey

1|0
    0|0
  • Diş doktoruna gideceksin burası öyle bir yere mi benziyor sence mümkünatı varsa teşhisi kor tedavi eder çuf çuf kardeşim...

0|0
    0|0
  • hayır yaramaz git dolgunu yaptır acıyı çekmene degmez :)

0|0
    0|0
  • o dişi kurtaramazsın belki ama geri kalanını düşün sonun kanal tedavisi gibi acının dibine vurmuş bir tedavi istemiyorsan

0|0
    0|0
  • çareler çaresiz görünuyor.

0|0
    0|0
  • dikilmiş dötün davadı olmaz :D çok geeeeeç

0|0
    1|0
  • hııım bılemedim :D

0|0
    0|0
  • gote giren şemsiye açılırmı?

0|0
    0|0
  • Elma çürüdükten sonra soymaya benzer.. işe yararmi

0|0
    0|0
  • malsef artık cok gec

0|0
    0|0
  • bir faydası olmaz diolar 2 dışı vuruşu cekildi

0|0
    0|0
  • ümidini kes

0|0
    0|0
  • şimdi bu soru kanseri kendim tedavi edebilirmiyim kadar saçma olmuş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Maalesef yaramaz 😄

0|0
    0|0
  • Çürümeye çoktan başladıysa en fazla yavaslatabilirsin oda belki bence bir dişçiye git daha ilerlerse dolgu yerine çekim felan yapılır

0|0
    0|0
  • İşe yaramaz dolgu şart

0|0
    0|0
  • Maalesef çürüdüyse eskisine dönmez

0|0
    0|0
  • Git tek seferde dolgunu yaptr kurtul bidahada gunde en az 3 defa hadi bakalm

0|0
    0|0
  • Fırçalada bari diğerleri çürümesin 😄😊

0|0
    0|0
  • Yaramaz.

0|0
    0|0
  • Yaramaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...