Ölüm korkusu olan var mı . asiri derecede?

Ölüm ani. Azrail. Kabir hayati, mahser. Ahiret vs ben cok stres altindayim. Anksiyeteye yakalandim bu korkum yuzunden. Boyle olaniniz var mi. İlac tedavisi goruyorum fakat normal mi boyle devam etmesi?

0|0
6|14

En İyi Kız Görüşü

• Çok normal canım sağlıkçıyım anksiyetenin temeli ölüm korkusuna dayanır zaten ilaçlarını kullanmayı sakın ihmal etme bol bol aktivite yap enerjini harca kendini eve tıkma mutlaka geçecektir, iyileşmek senin elinde

0|0
    0|0
    • Hic gecmicek gibi. Disari yalniz cikamiyorum. Of of.

• Genellikle insanlarin uzerimize yukledigi birikimden aksatmadan her ay sabit doktora git insallah iyilesiriz hic gecmicek gibi geliyor sokaga cikamaz hale geldim

• Aynen ben doktora gitmeyi biraktim ama olmuyor senin gibi nezaman olcem ölünce ne olacak falan çok korkulara kapiliyorum

Erkekler Ne Diyor 14

• Gayet normal beni bazen ağlamamak tutuyor :(

1|0
    0|0
  • Ben, seni aramak ve bulmak için düştüm yollara…”Aramakla bulunmaz…”diyen söze aldanmadım. Bakmadım sözün bu yanına... Susuzluğumu hissediyorsam bana değildi bu söz. Zîra devamında “Bulanlar; ancak arayanlardır…” ümidini fısıldayan bir ses vardı. Ve ben o sese uyup düştüm yollara… Çünkü içimdeki bu hasret ateşini sen yaktın. Bu çağıltılı “ara ve bul” sesi senden geliyordu... Bu senin çağrındı. Nasıl dururdum zincirlerimle… Nasıl beklerdim hapishanemde... Kırdım zincirlerimi, yıktım duvarlarımı… Düştüm yola… Artık bir yolcuyum ben de… Ezelle ebed arasında yoldayım şimdi. Seni arıyorum ama bilirim ki yoldaşım da yine sensin. Çünkü sen olmasan ne yol olurdu ne yolcu.

0|0
    0|0
  • O kadar stres yapma nasıl olsa herkes ölümü tadacak bunu kabullen ve ona göre bu hayatı en güzel şekilde değerlendirmeye bak. Nasıl olsa vaktini bilmiyorsun herkesin vakti gizli. Eğer bunu o kadar sorun yaparsan sana verilen bu hayatı keder ve sıkıntılarla heba edersin. İnsan bu dünyaya sadece bir kez gelir ve bu gelişi asla boşuna değildir. Nasıl ki gelişi boşuna değil ise gidişi de boşuna olmayacaktır. Gerçekte ölüm denilen şey aslında yeniden doğmaktır.

0|0
    0|0
  • Kur-anda Azrail yok Ölüm melekleri var , Kabir hayatı yok Berzah alemi var kardeşim sen stres altında olmalısın çünkü ALLAH'ın mesajından bir habersin.

0|0
    0|0
  • Ölümden güzel birsey yok. Kesinlikle korkma

1|0
    0|0
  • Bence ya olum sonrasi yoksa diye korkuyorsun. Cunku butun muslumanlar sonunda cennete gidecek. Gercekten %100 inansan olumden korkmazsin. Kafanda yok olus korkusu varsa da korkma oldugun anda milyarlarca yildir hayatta olmadigini bilmedigin gibi yine hayatta olmadigini bilmeyeceksin. Yani olumle yasam kesisen noktalar degil.

0|0
    0|0
  • öldüğünü anlamıyor ki insan, nasıl olsa olacak de günün yaşa, dert edip kendine ne sıkıntı ediyon? ölüm güzel şey ayrıca

0|0
    0|0
    • Nasil anlamiyor. Can vermek kolaymi oyle.

• Gunahsiz dogduk. Herseyin bedeli var

• o başka mevzuu, doğum nasıl güzelse ölümde öyledir, bu dünyada çok kalmak insan için kötü bir şey bence, her türlü sıkıntı var, ölümü düşünmeden yaşamakta olmaz, onu hatırlıcaksın elbette ama böyle takıntı haline getirmiceksin, panik atağa yakalanırsın günlerin çekilmez olur, sen olması gereken gibi düzgünce anı yaşa

• gıda ıntoleransın vardır

0|0
    0|0
  • her doğan canlı eninde sonunda ölecek ben en çokta inançlı insanların ölümden korkmasını anlayamıyorum hadi biz kesin cehenneme gidicez de sizin ne sıkıntınız var bence kendinizi çok önemsiyorsunuz bütün mesele bu

0|0
    0|0
  • Iste olum Allah hatirlattir oyleyse Allah icin guzel is yap

0|0
    0|0
  • saat olmuş 01.30 neyin derdindesin?

0|0
    0|0
  • Korkunun ecele faydası yok. Geçse ve hayatı akışına bırak..

0|0
    0|0
  • mesajlaşırsak yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
  • yapacak birsey yok hepimiz geberip gideceğiz tecavüzden kacis yok zevk almaya bak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bilmiyorum ben sadece ruyalarimda gercekten ölüm anlarını yasadim ve hayatin kiymetini bilemedim ölmeyeyim simdi olmaz ne kadar kötü biseymis ölmek hayir istemiyorum diye agladigimi hatirliyorum bir kac defa ruyanin etkisiyle. O da bir kac gune geciyo zaten onun disinda normal hayatta ölüm korkum hic olmadi önemli bir olay basima gelmedigi surecede olmaz heralde insanin basina gelmedikce bilemiyo

1|0
    0|0
  • ayni sorunlari 1 aydir bende yasiyorum ve okafar kotuki kafayi yiyecek gibi oluyorum sen hangi ilaclari kullaniyorsun acaba bana atarax diye bir ilaç verdi..

1|0
    0|0
    • Ataraxi bende kullandim cok memnunduk ama doktor kontrolu altinda kullanmadim uyutuyordu beni hep ileriye gidince durum doktora gittim anksiyete var dedi tedavi icin paxil ve sakinlestirmek icin xanax verdi her ay git lutfen mahvoldu benim hayatim bir kac aydir duzenli gidiyorm duzelme gordum

• korkum yok

0|0
    0|0
  • korkarım tabı Allah ıyı ölüm nasıp etsın amın

1|0
    0|0
  • Fazla düşündüğün için öyle bendede korku oluyor ama korkma ben hep herşeyde şöyle düşünmüşümdür hep neyden korktuysam bana yaklaşması okadar kısa sürdü korkma ve düşünme çok

0|0
    0|0
Yükleniyor...