İsim ve soyismimi değiştirmek istiyorum?

arkadaşlar bundan yaklaşık 1 yıl önce ailevi bir olay yaşadık ve yerel gazetelere haber kanallarına sürükledi babam olayı buyüzdedirki google'a soyismimizi yazsak bu haberler çıkıyorlar ne yazıkki çok sık rastlanan bir soyadımız yok... ben utanıyorum artık arkadaşlarım falan yazarda bulurlar diye... ismimi ve soyismimi bu yüzden değiştirmek istiyorum bu mümkünmüdür? okulla diplomayla ilgili sorun olurmu çünkü ismim orda başka yazıyor?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• bunu mahkeme kararıyla yapabılırsınız.. bu nedenı hakıme soyledıgınızde kesınlıkle talebınız kabul gorecektır..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• iğneleyici soyismi olmassa değiştirmiyorlar isim sorun değil de oda yerel gazetelerde ve internette yazıyor isim değişikliği yaptı diye

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Gecerli sebebini hakime sunacaksin. Eger gecerli gorurse kabul edecek. Ama bence gecerli bir sebep degil bu. sonucta sana uygulanirsa ayni soy isimdeki herkese uygulanmasi icp eder ki bu mumkun degil

0|0
    0|0
    • şahsi sonuçta yerel gazetelerden bilinen gazetelere taşındı haber maalesef soyadımızın eşi benzeri yok o yüzden o sayadla çok kişi yok ve oralarda fellik fellik dolaşıp bizi reklam yapanda kendi babam olduğundan rahatsız oluyorum...

• babam haber yaptırttı işte biz istemedik babamında umrunda bile değil

• O zaman mecbur katlanacaksiniz

• evet mümkündür mahkemeye basvurucaksın

0|0
    0|0
  • Mahkemeye başvur değiştirirler. Olayı merak ettim bu arada

0|0
    0|0
    • boşver söylersem bulma ihtimalin yüksek :) gelip geçiciydi hep babamın televizyon herşeyi çözer cahilliğinden bizi bu hale düşürdü... kızgınım... hakimi ikna etmen gerekmiş buna ikna olurmu ki?

• Özele yaz konuya bakayım ona göre net birşey söylerim adalet üzerine okuyorum zaten

Kızlar Ne Diyor 1

• İsim değiştirebilirsin ama soyisim konusunda fikrim yok. Zor bence

0|0
    0|0
    • asıl önemli o ya ismimi değiştirmesemde olur

Yükleniyor...