BIKTIM USANDIM OKULA BİLE GİTMEK İSTEMİYORUM (CİDDİ KONU) ?

Öncelikle bu saatlerde olgun insanların burada olacağını düşünerek yazıyorum umarım benim bildiklerimi bana tekrardan anlatmaya kalkmazlar. Raporlu ve raporsuz olarak okulda devamsızlık yapma hakkım 1 2 gün kaldı. Yol parası ve yemek parası olmadığı için ve bir kaç nedenden dolayı bu devamsızlıkların sınırına geldik. Sizlere hiç olmadığım kadar açık olacağım galiba ilk defa bu kadar dobra oluyorum. Okula gitmeme nedenlerimin bazılarından başlıyalım yeni bir öğretim seviyesine çıktığım için dersler zor geliyor.1 2 gün okula gidiyorum herkesle samimi oluyorum ama sonra yine yukarıda dediğim gibi yol parası yemek parası olmadığı için okula gidemiyorum. Sonra düzeliyor gidiyorum ama yine tekrar alışma süreci gibi bir süreç yaşıyorum sanki yeni bir okula geçmişim yeni arkadaşlarla tanışacakmışım hissi oluyor. Mesela onlar halısahaya gidiyorlar vs. ama ben haftada 1 2 kere yanlarında olduğum için davet etmiyorlar. Ayrıca onların whatsapp vs sohbetlerine de katılmıyorum çünkü soracakları soruları biliyorum. Okula gidince hiç bir şey bilmeden sen okula gelir miydin diyorlar espiriyle karışık hocalarda yapıyor bunu. Onlara dönüp ben nasıl bir hayat yaşıyorum biliyor musun param yoktu da gelemedim gibi cümleler de diyemiyorsun tabi.Özgüvensizim böyle hayat yaşayan birinden özgüven beklemezsin zaten gayet yakışıklı olduğum halde bana manevi destek çıkacak bir kız yok yanımda belki çevremde takıldığım ortamlarda vardır ama ben kızlarla gidip tanışamam. Asosyal değilim çok ortamım var ama işte olaylar anlattığım gibi olunca hayattan bıkıyorum hepsinden uzaklaşmak istiyorum. Başarılı bir öğrenciyim yüksek bir puanla girdim bu okula ama okulu bırakıp çalışmak şimdiden hayatımı düzene sokmak istiyorum ama ailem buna karşı geliyor. Lütfen bu kardeşinizi anlayın ve bu konularda nasıl dimdik ayakta duracağım nasıl atlatacağım manevi her türlü desteklerinizi esirgemeyin. Teşekkürler...

Güncellemeler:
Görüşleriniz için hepinize teşekkür ediyorum bugün de okula gidemeyeceğim belki gün içinde görüşleriniz bana yardımcı olur. İyi geceler.

0|1
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Bak ben de uni. yi imkan yok diye biraktim diplomayi alirken okulun ogrenci islerindekiler neden gelip soylemedin burs ayalardik illaki demişlerdi once oraya git ogrenci islerine got konus bunda ayip birsey yok evleri arabalari olan ogrenciler bile kuafor parasi yaptiklari o burslara yazilmaya utanmiyolar sen hakederek aliyo olacaksin. Paran olmadigi icin ortamlardan uzak kalmani da ayni sekilde yasadim anliyorum o da okulla ilgili bu durumunu duzelttikce düzelir. bir de sen gitmiyosun diye nasisa gelmez dusuncesiylr cagirmiyolardir. Birakma okulunu dedigim gibi ihtiyacina yetecek kadar bikac yerden burs ayarlarlar sana. Git konus yarin ogrenci isleriyle mutlaka.

0|2
    0|0
    • Görüşünüz için teşekkür ediyorum ama üniversitede değilim. Burada beni anlayacak veya maddi destek olacak kimse yok.

• Anlıyorum velisiz olur mu bilmiyorum bu konuda yardim rica edebilcegin biri belki cikar bir arkadasinin abisi falan belki gelir senle :/ aklima ihtimal gelmiyo malesef :(

• öyle fazla ihtimal yok siz elinizden gelenin en iyisini yaptınız sağ olun.

Kızlar Ne Diyor 5

• Oncelikle moralini hic bozma
    O paranın da ben yedi ceddni sulalsni...
    Madem gidemedğn zamanlar oluyor o gidemedğn zmanlrda günü birlk yük taşima olur haftasonlari mekanlar kalabalk oluyor oralara baksan keske garsonlk gbi ufak tefek harcliğni cikarsan okuldan gelince gideceğn bir iş yda evde anketörlüj ya da internetten bazi siteler
    Veya kullanmdgn seyleri gittigidyor gbi yerlede üçe beşe satsan bukadar parasız kalmasan

0|1
    0|0
    • Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Yaşımdan ve vücudumun tam oturmamasından dolayı kimse işe almıyor. İnternetten para kazanmak da iyi bir site açmadıktan sonra neredeyse imkansız. Bu siteyi açmak için de iyi bir para lazım. Gittigidiyor da satacak bir şeyim de yok küçülen kıyafetlerimden başka. Onları da benden daha kötü durumda olan kişilere veriyorum.

• Burger king vs yerler 18 yaş ister. Avon tarzı kozmetik ürünlerde öyle. Ama anket işini araştırmıştım çok yaş işti. Ama deneyeyim ne kaybederim ki desteğin için çok teşekkür ederim Allah her zaman yanında olsun.

• Burslaeida dene burs sinavlarina giriyosun oyle süper zeki falan olmanfa gerekmiyor denemlisin ✋✋

• Hayat böyle kardeşim. Herkesin farklı farklı sorunları var. Problemin zor gerçekten. Ama en azından elinde bir başarı var. O okulu kazınmışsın bu senin için büyük nimet. Varsın bir ortamın olmasın, çevren olmasın, çok sosyal olma, gezme tozma.. biraz gayret et bitir okulunu. Sakın bırakmayı düşünme. Ve başına maddi-manevi ne gelirse gelsin daima senden daha kötü durumda olanları düşün, şükret. İnan bana sana göre ne kadar kötü de olsa şu an yaşadığın hayat bir çok insanın hayalini kurduğu hayat. Öyle hayatlar var ki şu dünyada, adam boy boy evlatlarını eliyle mezara koyuyor , ne yiyecek yemeği ne kalacak yeri var.. ama yinede şükretmeyi ihmal etmiyor. Sen de sık dişini, sabret. Her şey güzel olur inşallah

0|0
    0|0
    • Haklısın şu an sabretmekten bir mucize dilemekten başka çaremiz yok dediğin gibi inşallah her şey güzel olur.

• Ailen sana maddi yardım yapamıyorsa çalışmana da karışmamalılar bence. Sabah okula gidip akşam çalışabilirsin vardiyalı olarak.

0|0
    0|0
    • Yukarıda da bir soruda yanıtlamıştım. Çalışmam ancak okulu bırakarak az ücretli bir iş de olur ve bu parayla da aileme destek olurum. Ailemde de maddiyat olmadığını bildiğim için onlara da bir şey diyemiyorum. Okuldan sonra veya hafta sonu için çalışma diyorsan kimse benim yaşımdaki birini o zamanlarda almaz.

• Senden daha kotu durumda insanlar var bunu untma ben daha yeni isimden kovuldum kardeşim patron yuzunden simdi hem issizim hem evsizim devlet yurduna sigindim devlet kabul etmesede gizli gizli onun yurdunda kaliyorum ailen yok mu diye sorarsan eger var da benim isime yaramiyorlar yapip birakmislar resmen bu hayatta tek basina olmak cok zor en azindan senin yaninda ailen var okulunu aksatmamaya calis kendin icin oku kim ne derse desin umrunda olmasin arkadas cevresini de bosver senin kendinden baska birisine hayrin olmaz baskasinin da sana hayri olmaz

0|0
    0|0
  • Burslara falan başvurdun mu?

0|0
    0|0
    • hayır başvurmadım ama bu ilde üniversite öğrencisi abim bile çok yeri gezdi ve burs bulamadı bana da vereceklerini hiç sanmıyorum.

• Öğrenci işleriyle konuş utanılacak bir şey yok gerçekten bulursun internette de bir sürü öprenci burslaru vsr başvur

Erkekler Ne Diyor 8

• Kardesim sendede benim gibi ozguvensizlik i var , bu yazinin bas kisimlarinda anlattiklarin arkadaslarindan cekinmen ilerde daha buyuk sorunlara yol acabilir. ben psikologla görüştüğümde ozguvensizlik konusunda bana eski yaşanılan veya hiç yaşanılmayan olaylarında etkisinin olabilceğini söylemişti. Sana yardım edebilirim aslında senin cevabınında bana bir yararı olabilir bu olayı kendimde çözebilmem için. Yaşanılan yaşanılmamış olan olay derken mesela hiç hayatında doğduğundan bu yana dusun , bu zamana kadar hic asik oldugunu (platonik asktaolabilir) dusundugun daha sonra hoslanti oldugunu anladigin biri oldu mu? Veya en fazla hoslantimi oldu simdilik Bunu iyi düşün dostum sana bana doktorun söylediklerini yaşadığın veya yaşamadığın duygulara göre sonucunu ve çözümünü verdiğin cevaba göre söylicem. Birde bende cevabına göre kendimle ilgilibir sonuç çıkarıcam o yüzden Allaha inancın üzerine doğru cevapla dostum

0|0
    0|0
    • Aslında aşık oldum diyemem hiç bir kıza belki hoşlanmışımdır ama hiç aşık olmadım. Ergenken bir iki kız için ağlamıştım ama ergenlik işte o zamanda biliyordum aşık olmadığımı ama dikkat çekmek için aşıkmış gibi filan yapıyordum herhalde ne bilim onu havalı bir şey zannetmişim galiba. Bazen kendi kendime ben bu kıza aşık oldum dediğim oldu ama aşık olduğunda ulaşmaya çalışırsın her şeyi yaparsın ben hiç bir şey yapmadım bunlardan yola çıkarak hiç gerçek bir aşk yaşamadım. Özgüvensizlikten olsa gerek galiba.

• Yok gayet bu tur duyguları hissedebilirsiniz sorununun yasanmamislikla ilgisi yok aglamistin bile sonuç olarak. Özgüvenini diğer insanların yöntemleriyle atlatabilirsin korkmqna gerek yok öyleyse sağol gorusunu için bu arada kardesim

• Ne demek sende sağ ol.

• Ön plana çıkardığın mali sorunun ve başındanda "umarım bildiklerimi bana anlatmazlar" demişsin Peki bildiklerini sana yazmıyalım ve bildiğini varsayarak, bir çok öğrenci üstelik başarılı öğrencilerin daha kolay çözebilecekleri bir yol var ve sen neden o yolu denemedin, denediysen bir çok alternatifi olduğu halde sen neden sorununu çözemeyip devamsızlık sınırına geldin. Açıkçası sanki sorunu çözmek yerine okula gitmemeyi tercih etmişsin gibi sanırım... (öğrenci bursu veren tonlarca yer var)

0|0
    0|0
  • gitme. mutlu olmadığın hiçbişeyi yapma.
    ben sınav artı mülakatla girilen okula binlerce öğrenci adayı arasınsan ilk 20de seçilmeme rağmen kafam attı ve anında bıraktım

0|0
    0|0
  • güzel kardeşim yapacağın iş şu yarım olmaz hiçbirşey belki zaman kaybedıceksın ama çalışıp para biriktir okumanı tavsıye edrim ben buda ne kadar olur uzaklaşırsın vs onu bılmem ama hakkaten buunduğumuz toplum 2 yuzlu bazen hayat senden çalar izin verme dimdik yuru ha belkı 1 veya 2 sene kaybedersin ama paranla okursun dıyeceğim bu allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
    • Sağolasın Allah seninde yardımcın olsun. Bir çok yorumda da belirttiğim gibi benim yaşımdaki birine iş verenler günlük 15 20 lirayı bile zor verir. Bu parayı da okumaya ayıramam. Aileme destek olurum.

• kardeşim yeri geliyor gerçekten öğrencinin cebinde beş kuruşu olmuyor sen okula gidecek para bulamıyorum demişsin part time bir işte çalışamazmısın tam gün mü okuln...

0|0
    0|0
    • tam gün ayrıca kimse benim yaşımdaki birini işe almaktan yana değil.

• Okula gitmemek ciddi konu asla olamaz. Okumayan insanda şimdiki devirde adam sayılmaz

0|0
    0|0
    • abi ciddi konu yalnızca okula gitmemek değil örnek olarak onu ele aldım yazdıklarımın tamamını dikkatli okursan anlarsın

• Öncelikle sana anlatmak istediğim bir şeyler var benim okul dönemimde değilsin ben beşinci sınıfa giderken neredeyse yarım metre kar dolu yolda 1 km yol yürüyüp soğukta ayazda okula gitmek için otostop çekiyordum bu liseye kadar devam etti. Lisede ise devletin yurdunda kaldım okulu bitirdim şimdi ünv okuyup diğer tarafta çalışıyorum. Sana gelince arkadaş ortamını fazla kafaya takma babanın imkanı varsa yol parası vermiyorsa o babanın suçu senin değil. Eğer yurt varsa yurtta kal

• Maalesef yurt yok sende zor günler geçirmişsin geçiriyorsun da Allah yardımcın olsun.

• Sık kafana dostum rahatlarsın

0|0
    0|0
    • Acaba rahatlar mıyız ki daha kötüye gitmeyelim :)

• Dünya yaşanmaya değecek bir yer değil. Sık canını hiçbir şey düzelmiyecek

• Biraz net olmak istiyorum bu söylediğin sözleri eskiden takardım ama artık hiç takmıyorum. Yanlış anlama seni terslemiyorum ama ölümün ne kadar acı olduğunu biliyorum kendim için değil bunu bilemem zaten ama sevdiklerim için ailem için onların canlarının sıkılmalarına bile içimi parçalanıyorken 1 hafta da olsa akacak gözyaşlarını düşünmek beni darmadağan ediyor. Ben bu durumlarda bile ayakta durmaya çalışıyorum. Hiç bir zaman bu kadar karamsar olma elbet her şey bir gün düzelir. Düzelmeyecek ise de gitti yere kadar gidelim ecel bir gün gelir.

• Öncelikle yemek olayı hallolur yanında götüreceksin gizli bir yer bulup orada yiyeceksin. Yol konusuna gelince eğer çok uzak değilse yürü uzaksa da vakıfları dolaş durumu anlat yanında karnelerini götür başarılı olduğunu ve onlardan sadece yol masraflarını karşılamalarını söylersen yardımcı olacaktır elbet biri.

0|0
    0|0
Yükleniyor...